Tipy a inspirace

A+ A A-
Moderní technologie

To nebudou podivní zelení či šediví mužíčci, ani nechutná hmyzoidní stvoření, ale spíše stroje obdařené superinteligencí, která bude tu naše dalece přesahovat ve všech myslitelných směrech. Podobně to vidí někteří popularizující vědci, jako ředitel SETI Seth Shostak anebo astrobiolog NASA Paul Davies. Shostak by se vsadil o pořádnou várku kafe, že když zachytíme mimozemský signál, tak to bude od umělé superinteligence. Schneiderová s ním souhlasí a jako jedna z mála myslitelů mimo hájemství science-fiction tvrdí, že někde v okolním vesmíru už celé věky sídlí cizí postbiologické superinteligence, které nějakým způsobem vznikly v lůně dávných biologických inteligencí. Vedou ji k tomu tři okruhy argumentů, které dohromady vykreslují obraz existence cizích umělých superinteligencí ve vesmíru, jistě se jen třesoucích na kontakt s námi. Podle některých někde v okolním vesmíru už celé věky sídlí cizí postbiologické superinteligence, které nějakým způsobem vznikly v lůně dávných biologických inteligencí.

V kterékoliv učebnici biologie se nám dostane poučení,. Kolektiv výzkumníků hlásí, že proteiny se nemusí sestavovat podle instrukcí zapsaných v DNA nebo RNA.

Inspirace

Nesmírně zajímavý almanach všeho možného, rozdělený na oblasti města, lidí, vojenství, cestování, peníze a řadu dalších. Ve velkém množství odkazů najde každý to co ho zajímá.

Google Is Not What It Seems

In some ways the higher echelons of Google seemed more distant and obscure to me than the halls of Washington. We had been locking horns with senior U.S. officials for years by that point. The mystique had worn off. But the power centers growing up in Silicon Valley were still opaque and I was suddenly conscious of an opportunity to understand and influence what was becoming the most influential company on earth. Schmidt had taken over as CEO of Google in 2001 and built it into an empire.

Takhle se teď vede válka

Války, jak je známe z historie, kde bojuje muž proti muži, jsou ty tam. Moderní letouny armády Spojených států připomínají spíše raketoplány z hvězdných válek. Nejsme ale daleko od pravdy. Americké vzdušné síly vyvíjejí bezpilotní drony, které se dají ovládat podobně jako počítačová hra, jediná výjimka je v tom, že tam na zemi jsou jimi bombardovaní skuteční lidé.

Strana 1 z 3
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar