Tipy a inspirace

A+ A A-

Technologie „krysích králů“

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Úlohou uvedené technologie je zničit klíčové uzly, neviditelné základy a spojnice sociální konstrukce, vytvořit atmosféru rozdrobenosti, kdy stojí každý jen sám za sebe a nemá žádné „své“. Aby se toho dosáhlo, je třeba zlomit mravnost. Ukazatelem zlomené mravnosti je chování, kdy “původně svůj” zrazuje “původně svého”. Používáno i na krysách…„Cena člověka spočívá ne tak ve fyzické a rozumové síle a zručnosti jako v mravním chování, v spravedlivosti a šlechetnosti. A kdyby kdo i celý svět naruby obrátit věděl, nemůže být mužem velkým, když zůstává nulou co do mravnosti.”
František Palacký,XIX.století český historik a politik

 

Z textu vyjímáme jako upoutávku vlastnosti, které chybí lidské společnosti a naopak ta krysí jimi oplývá:

 

Když krysí spoločenství přestane pochybovat o tom, že je v něm vlk v ovčím rouchu, krysy z toho místa odchází. Při pokusu ze sta případů odešlo sto spoločenství. Zvířata se bojí otravy fluidem transformované krysy. Bojí se, že se též stanou takovými. Instinktivně cítí: jak jejich vědomí nasaje nová pravidla, vznikne společenství bez zábran, společenství zrádců a konzumentů. Atmosféra nemravnosti zničí mechanizmus sociální ochrany a všichni zahynou.

 

Nabízí se otázka, proč krysí společenství odchází, proč nezničí „krále“? Takové chování má hluboký smysl.

 

Kolektivní rozum, za který je v daném případě možné považovat přirozený instinkt, počítá s tím, že na likvidaci „krále“ se zůčastní nejsilnější, elita společenství. Kdo ví, co se s nimi stane, když vrazí zuby do živého nemravného spolubratra? Nenakazí se jeho „chorobou“?

 

Ani krysy nechtějí žít ve společenství, založeném na stálém vzájemném boji, který mění jednotu na množinu bodů. Krysy jsou moudřejší než lidé. Opodstatněně se obávají, že se racionální logikou egoizmu nakazí krysí elita, proto odcházejí. Kdyby neodešli, instinktivně cítí, že by se namísto jednoho „krysího krále“ objevila celá kasta takových mutantů. Se svou bezprincipností by rychle zvítězili nad tradiční elitou, našli by způsob, jak novému pořádku dát status spravedlivosti i zákonnosti a logicky otevřít cestu pro demokratickou společnost. Krysy jsou chráněné před takovou transformací, neexistuje u nich pojem svobody v lidském podání.

 

Chybí jim silný intelekt, jako má člověk. Řídí se instinkty, které určují jako hlavní hodnotu ne potravu, ani život jednotlivé krysy, ale mravnost a jednotu. To je základ, na kterém je vybudovaná jejich sociální konstrukce. V její prospěch odcházejí od pramenu nákazy. Zachovávajíc základy krysy respektují svoje jednotné společenství s tradiční škálou hodnot a v podstatě se chrání jako druh.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde:http://www.albert-sd.cz/technologie-krysich-kralu/

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar