Tipy a inspirace

A+ A A-

Čtyři univerzální závislosti

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Možná to, co nazýváme individuálními závislostmi - užívání drog, alkoholismus nebo sexuální závislosti, jsou ve skutečnosti příznaky hlubších návykových vzorů, které sdílíme jako živočišný druh a které se objevují v okamžiku, kdy nejsme schopni vyjádřit své základní kvality. Když jsem zkoumala závislosti u různých kultur, zjistila jsem, že tomu tak opravdu je a že existují čtyři základní typy závislostí, které sdílejí všechny lidské bytosti:

 

 

1. Závislost na intenzitě. Jejím zdrojem je naše neschopnost vyjádřit lásku.
2. Závislost na dokonalosti. Jejím zdrojem je naše neschopnost ukázat své reálné kvality a neschopnost správně používat svou sílu.
3. Závislost na potřebě vědět. Jejím zdrojem je naše neschopnost vyjádřit svou moudrost.
4. Závislost na zaměření spíše na to, co nefunguje, než na to, co funguje. Při této závislosti neumíme vyjádřit své vize a používat celostní vidění.

Závislost na intenzitě se často objevuje u jedinců, kteří špatně snášejí nudu. Když začnou být věci příliš jednotvárné nebo rutinní, lidé, kteří jsou závislí na intenzitě, začnou dramatizovat, jsou podráždění, přehánějí své životní prožitky, aby měli pocit, že jsou naživu. Mnozí z nich se přiklánějí k drogám, alkoholu a sexu, aby své zážitky zesílili a vytvořili iluzi větší vitality a životnosti. Intenzita je stínovou stranou lásky. Když se u někoho vyvine závislost na intenzitě, potřebuje se tento člověk naučit vyjadřovat svou lásku a používat všechny čtyři komory svého vášnivého srdce.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://psychologie.doktorka.cz/ctyri-univerzalni-zavislosti/

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar