Tipy a inspirace

A+ A A-

Pět nejlepších cest, jak zabránit depresi přirozenou cestou

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Věřte tomu nebo ne, nejlepší antidepresiva na Zemi nenajdete v lahvičce na prášky. Od delšího spánku po navyknutí se na nové hobby existují jednoduché životní změny, které mohou významně podpořit vaší náladu a zabránit depresím.

 

 

 

1. Dostatečně spát

Nic vás nedostane do špatné nálady tak efektivně, jako celonoční bdělost, snad je horší jen neklidný a přerušovaný spánek. Dle výzkumů je pravidelné vyrušování během spánku spojené s depresemi. Naopak znovunastolení správného spacího řádu obnoví dodávky melatoninu, což má naopak efekt anti-depresivní!

 

Ať už se potýkáte s vážnou depresí nebo si jen chcete zlepšit náladu, zlepšení vašeho spánku je důležitý první krok. Choďte spát pokud možno každý den ve zhruba stejnou dobu, vypněte všechny obrazovky dříve než běžně, a dopřejte si před tím nějaké to světlo, obzvlášť pokud jste ho předtím třeba z pracovních důvodů neměli dostatek.

 

2. Cvičit

To už jste nejspíš někde slyšeli, ale je dobré si uvědomit, že kromě zlepšování kompletního zdravotního stavu má cvičení pozitivní efekt i na náladu. A to nemusíte zrovna běhat maratony, abyste se dočkali citelných výhod cvičení.

 

V nedávné studii umístili výzkumníci pacienty trpící depresí na rotopedy, měříc jejich subjektivní symptomy a hladinu stresových hormonů v těle před cvičením a po cvičení. Zjistili, že po pouhých 15 minutách cvičení se u pacientů snížily jak projevy deprese, tak významným způsobem i úroveň stresového hormonu.


Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://dolezite.sk/5-nejlepsich-cest-jak-zabranit-depresi-prirozenou-cestou-Ih2KWO.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar