Tipy a inspirace

A+ A A-

PODMÍNKY ÚSPĚCHU

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Chcete-li být úspěšní, zamyslete se nad následujícími 12 podmínkami, které pro dosažení úspěchu formuloval Američan Leslie Fieger.

 

images

 

1. Denně věnujte čas reflexi, kontemplaci, meditaci, ztišení. Zakotvete se ve vědomí sebe sama.

Protože vše, co existuje, povstalo z nekonečna, měli byste se s nekonečnem důvěrně seznámit, abyste získali to, co chcete. Meditace vás propojí s vaší podstatou i s tajemným božstvím. Učte se meditovat a naučte se to dělat denně, udělat si z toho zvyk. Pozorování své vnitřní podstaty a okolního světa vede k moudrosti.

2. Získejte kontrolu nad svým fyzickým, emočním, mentálním i duchovním tělem.

Zakažte si nechat se rozptylovat a znejisťovat ostatními lidmi, vaší kulturou, událostmi nebo okolnostmi. Vy jste vy. Vlastníte se. Ovládejte se. Myslete si to, co sami chcete. Ciťte se, jak chcete. Věřte tomu, o čem se rozhodnete, že je to pro vás to nejlepší. Vytvořte si vlastní ideály. Definujte si svůj vlastní záměr. A žijte pro něj.

3. Vyviňte si silné sebehodnocení. Naučte se se milovat.

Poznejte se. Jste výjimečnou bytostí. Jste unikátní v celém vesmíru. Jste zvláštní. Jste posvěcený. Poznejte, kdo jste, a milujte to, co jste. Sebeláska není egocentrismus, je to prostě pochopení vaší posvátnosti.

4. Myslete za sebe. Vyhněte se obecným názorům. Využívejte svoji tvořivou představivost.

Rozhlédněte se. Chcete-li být průměrní, „normální", pak přemýšlejte stejně, jako ostatní. Chcete-li od života více, naučte se myslet za sebe. Nedovolte, aby se vaše kultura stala vaším kultem. Určujte si sami své zaměření.

5. Stanovte si cíle. Vytvořte si svůj vlastní „plán hry". Napište si ho.

Napište si svoje cíle, je to velmi důležité. Definujte je. Potvrzujte si je. Pokud selžete při vytvoření plánu, je to jako byste si naplánovali selhání. Ujasněte si své ideály a cíle a pak si je napište. Noste je s sebou. Často se k nim vracejte. Sledujte své pokroky. Naplánujte si úspěch.

6. Dělejte to, co je zapotřebí udělat. Vyviňte si sebekázeň.

Staňte se svým vlastním žákem. Nedovolte si nechat se čímkoliv vyrušovat nebo být líný udělat to, co je zapotřebí k dosažení vašeho cíle. Buďte ukáznění, abyste byli to, co potřebujete být, a dělali to, co potřebujete udělat, abyste měli to, co chcete mít.

7. Pomáhejte. Myslete tak, aby všichni získali. Hledejte cestu, jak pomoci k úspěchu a štěstí ostatním.

Lidé získávají úspěch, když dávají ostatním to, co chtějí. Najděte přání či potřebu druhých a pak ji splňte. Zkoumejte své vlastní ideály. Jsou i další, kteří mají stejné tužby? Najděte způsob, jak dát ostatním to, co je v souladu s vašimi sdílenými ideály, a budete úspěšní.

8. Vzdělávejte se, pak své znalosti využívejte a aplikujte. V aplikovaných znalostech je síla.

Buďte moudří. Aplikujte to, co se učíte, do svého života. Mnoho lidí zná tajemství štěstí a úspěchu, ale neaplikují je, a jsou pak zklamáni nedostatkem harmonie ve svých životech.

9. Buďte visionářští. Myslete dopředu. Využívejte zkušeností. Žijte každý okamžik.

Tvořte si budoucnost. Využívejte své představivosti. Staňte se visionáři. Vypněte televizi a zapněte své vnitřní vize a představy. Učte se z úspěchů druhých. Učte se z chyb druhých. Vše, co vidíte, bylo vytvořeno v minulosti. Využívejte minulost, ale nenechte ji, aby využívala vás. Žijte plně v současnosti. Představte si svou ideální budoucnost. Zrealizujte ji.

10. Užívejte svůj čas moudře. Žijte vyváženě. Buďte, čiňte, mějte.

Pamatujte na čas pro hru. Podporuje funkci obou vašich mozkových hemisfér, které se tak naučí využívat větší prostor mozku. Plánujte, nacvičujte a konejte. Netravte veškerý čas konáním, předně buďte. Frenetická aktivita je známkou těch, kteří se rozhodli pracovat tvrdě místo chytře. Úspěšní jsou ti, kteří věnují stejně času bytí a přemýšlení jako konání, ti, pro které je práce hrou.

11. Říkejte svoji pravdu. Žijte svůj svět. Říkejte to, co máte opravdu v úmyslu, mějte opravdu v úmyslu to, co říkáte.

Nadprůměrní lidé hovoří o ideách, průměrní lidé hovoří o věcech, podprůměrní lidé hovoří o ostatních lidech. Mluvte o své pravdě, svých ideálech, o tom, co si přejete, aby se stalo. Neztrácejte příliš mnoho času hovorem o tom, co už se stalo, co už existuje. To vás činí průměrnými. Nechte ostatní lidi žít jejich životy. Neztrácejte čas mluvením o nich. Možná vám radili, abyste nemluvili o sobě. Je to špatná rada. Mluvte vždy a především o svých vlastních pravdách. Jinak skončíte žitím životů někoho jiného.

12. Buďte rádi na světě. Buďte teď a tady. Buďte duchovní bytostí.

Štěstí nepřichází se zítřejším východem Slunce. Je k dispozici pouze teď, v každém okamžiku. Zpomalte dostatečně, abyste si ten okamžik mohli užít, a každý následující vám přinese další zisk. Buďte vděční za to všechno, co máte právě tady právě teď. Příští okamžik vám pak v takovém případě přinese ještě více. Naučte se tento přístup vděčnosti.

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar