Tipy a inspirace

A+ A A-
jak se bránit manipulaci

The Ego is Not the Enemy

It is true that the ego is the source of all our suffering because we always have the final say in how we think and feel. Yet it's not just the cause of one's pain; as the 'sense' of our 'Self', it's also the key to where our contentment and happiness is found.

Steps toward Enlightment

Make no mistake about it - enlightenment is a destructive process. It has nothing to do with becoming better or being happier. Enlightenment is the crumbling away of untruth. It's seeing through the facade of pretense. It's the complete eradication of everything we imagined to be true.

In this age of day-by-day increasing mental stress, strain and cut-throat competition, we are finding it more and more difficult to cope with the pressures of day to day life. Ayurveda claims at not only increasing the powers of the brain but also at keeping the mental diseases away, along with helping to cure them desirably.

Trátak - koncentrace na bod nebo plamen svíčky

• Posaďte se před svíčku do meditační pozice a zavřete oči. V mysli si při meditaci opakujte svou mantru, např. mantru Óm (Aum)…

Existuje zlo?

Ani dnes nemáme uspokojivou odpověď či vysvětlení. Co je to zlo? A co je vůbec dobro? Filosofická kategorie, teoretický pojem, pocitově subjektivní a velmi relativní záležitost? Od každého platí něco. Musíme si zvykat přij mout, že svět není černobílý, že neexistuje jen jeden správný názor a že ty ostatní jsou vůbec špatné. Vzhledem nejenom k virtuální existenci paralelních světů v paradigmatu modernějšího pojetí přírodních věd je možné víc než si myslíme, víc než jen to, co nám do mysli vecpali ve škole. Mysl lže a podvádí anebo minimálně znesvobodňuje a deformuje…

Strana 1 z 3
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar