Tipy a inspirace

A+ A A-
kritické myšlení

Statika myšlení

Dnes nabízím k zamyšlení problém statiky myšlení, který, ač si to málokdo uvědomuje, způsobuje setrvávání lidí mimo kontakt s realitou, charakterizovatelnou velmi dynamickým vývojem. Na problémy kolem nás tudíž hledíme zastaralou optikou, používáme fakticky neplatné algoritmy hodnocení událostí kolem sebe – a díky tomu se konstantně mýlíme. Nikde jinde není tento problém akutnější, než v podmínkách České republiky, ve které touto slepotou trpí celá ekonomická i intelektuální elita a v které cizí a cizácká media vytvořila z “distortované, virtuální reality” viděné brýlemi studené války západní provenience jakýsi skanzen, v nemž žijeme konstantně v 70. letech minulého století, nechápeme a necháme si umělecky a destruktivně reinterpretovat minulost, nemůžeme a není nám mediálně dovoleno chápat přítomnost, a budoucnost ve formě vize pro zemi či národ neexistuje nebo je “vědecky” prognostikována nosiči politicko-korektních brýlí.

Zesílené myšlení a člověk vzdušný

Dnes budu v jistém směru pokračovat v elementárních úvahách, které jsem nedávno zahájil. V první přednášce tohoto cyklu jsem upozornil na to, že skutečná vnitřní potřeba srdce v člověku – nalézt cesty duše k duchovnímu světu, nebo je alespoň hledat – vyrůstá ze dvou stran. Jedna strana je ta, která přichází od přírody a druhá přichází z vnitřní zkušenosti, z vnitřních zážitků.

Představme si dnes ještě jednou zcela elementárním způsobem obě stránky lidského života. Uvidíme, jak v podvědomí skutečně působí podněty, které člověka vhánějí do veškerého poznání, o které usiluje z potřeb svého života – umění, náboženství, atd. Řekl bych, že tento protiklad můžete prostě v každém okamžiku pozorovat sami na sobě.

celý článek

 

 

Nejsilnější motivační prvek pozitivního myšlení je láska, a to nejen k bližnímu, ale hlavně k sobě samému. Pozvedněte si sebevědomí pozitivním myšlením a uvidíme, jak se váš život zlepší.

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar