Tipy a inspirace

A+ A A-

Statika myšlení

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Dnes nabízím k zamyšlení problém statiky myšlení, který, ač si to málokdo uvědomuje, způsobuje setrvávání lidí mimo kontakt s realitou, charakterizovatelnou velmi dynamickým vývojem. Na problémy kolem nás tudíž hledíme zastaralou optikou, používáme fakticky neplatné algoritmy hodnocení událostí kolem sebe – a díky tomu se konstantně mýlíme. Nikde jinde není tento problém akutnější, než v podmínkách České republiky, ve které touto slepotou trpí celá ekonomická i intelektuální elita a v které cizí a cizácká media vytvořila z “distortované, virtuální reality” viděné brýlemi studené války západní provenience jakýsi skanzen, v nemž žijeme konstantně v 70. letech minulého století, nechápeme a necháme si umělecky a destruktivně reinterpretovat minulost, nemůžeme a není nám mediálně dovoleno chápat přítomnost, a budoucnost ve formě vize pro zemi či národ neexistuje nebo je “vědecky” prognostikována nosiči politicko-korektních brýlí.

Každý přitom má svoje “brýle”, které získal svými vlastními životními zkušenostmi a vlastní schopností analyzovat události kolem sebe a výsledky takové analýzy transponovat do vlastních postojů. Klíčovým momentem pak je zaznamenání konfliktu mezi viděním prostřednictví zastaralé optiky a realitou.

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde:  http://www.outsidermedia.cz/Statika-mysleni-1.aspx

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar