Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 33 TÝDEN 34 TÝDEN 35

Svět a společnost - týden 35/2015

Petr Chobot – současná situace v Evropě
Úvaha Petra Chobota nad současným ohrožením Evropy přívalem imigrantů, o pravděpodobné verzi budoucí Evropy - začněme přemýšlet a jednat, dokud je čas. Jde o náš domov.
Ví - neví, řeší - neřeší
Naplnění smysluplnosti lidského života rozděluji na tři základní stupně.
Teorie zániku civilizací
V tomto článku se pokusím trochu zeširoka objasnit jednu z teorií, která popisuje procesy, které předchází tzv. pádům a zánikům civilizací.
Kde je nyní nějaké to Rumunsko?!
Komentář k srpnu 68 a pozoruhodná diskuze k němu.
Drzost některých západních médií nezná mezí…
Včera jsem objevil článek, který mně neskutečně hnul žlučí. Narazil jsem na drzost, jaká se hned tak nevidí…
Jiný pohled na politické procesy padesátých let
Během studené války po obou stranách "jaltské čáry" se množili agenti tajné policie a speciálních služeb, jejich moc se stávala nekontrolovatelnou. Tato policie a zmiňované služby představovaly jakési státy ve státech, které vedly vlastní tajné války, vyvolávaly státní převraty, špiclovaly obyvatelstvo i politiky a především všude, nejvyšší politické kruhy nevyjímaje, hledaly nepřítele skutečného i domnělého.
Privatizace je jádrem fašismu
Jádrem fašismu je myšlenka, že existuje nějaká elita, ať již „árijská“ nebo „bohem vyvolená“ či jiná, která by měla věci řídit, a že všichni ostatní existují jen proto, aby elitě sloužili. Tato oficiální elita se nevyhnutelně skládá z lidí, které dosazuje skutečná mocenská elita z řad vlastníků téměř všeho cenného. Stále více věcí se stává majetkem těchto lidí – dokonce i ty, které dříve byly veřejnými aktivy.
Na Slovensku začali blokovat Aeronet.cz jako zdroj „kriminální činnosti“
Kdo by si pomyslel, že po 25 letech bude někdo z ISP operátorů označovat svobodné psaní za kriminální činnost. Je to náhoda? Nebo počátek tzv. retrográdního vývoje ve společnosti, tedy návratu zpět do minulosti?
"Izolace" Moskvy se prohlubuje
Moskva se stala druhou Mekkou pro arabské vůdce. Od konce srpna hlavní město RF navštěvují hlavy všech nejdůležitějších zemí Blízkého východu
V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 24.8.2015
Pravidelné týdenní komentáře.
China to take over strategic US military base in Djibouti
Djibouti reportedly ordered US to vacate secondary Obock military base in bid to turn over to Chinese military.


RŮZNÉ

Kapitoly z evoluční teorie druhu HOMO
Přemýšleli jste někdy, kde se bere "homo probuzený"?
Co má NASA společného s nemocí Morgellony?
Morgellony je jedna z nových nemocí technického věku, která může mít kořeny v genetickém inženýrství/modifikacích a někdy také v transhumanistickém výzkumu.
Chléb náš vezdejší aneb Parazitologie a ekonomie http://www.novarepublika.cz/2015/08/parazitologie-ekonomie.html
Poznání skutečného stavu světa stačí začít jednoduchou úvahou od gumárenského podniku, který zásobuje náš denní stůl. Síla umělého světa “kapitalismu“ s křečovitým úsilím budovaného médii a ideologiemi tkví v tom, že tuto jednoduchou pravdu nikdo nesmí vidět.
Rozdíl mezi empatií a soucitem
V krátkém videu se vysvětluje, že opravdově můžeme cítit empatii pouze tehdy, pokud jsme dostatečně silní a odvážní na to, abychom čelili i vlastní nestabilitě. Mnoho lidí dokáže naslouchat, pomoci lidem v jejich okolí. Občas je však také důležité vcítit se do role toho, který trpí, a to není jen tak (2,5 min., slovenské titulky).
Mohli dinosauři založit civilizaci?
Z dnešních příkladů víme, že dinosauři jsou schopni dosáhnout jistého stupně inteligence. Ale mohli vytvořit civilizaci? Desítky či stovky milionů let do minulosti asi nikdy neuvidíme zcela přesně, ale její stopy bychom asi objevit mohli.
Chov triceratopsů a jaderná válka na konci křídy
Minimálně dvakrát se již v cizojazyčné literatuře objevila myšlenka hypotetické dinosauří civilizace, zničené vlastním přičiněním – globální jadernou válkou.
Stručná historie dinosauroidů
Otázka se tedy nabízela sama – kdyby dinosauři nevyhynuli při události K-T před 66 – 65 miliony let, mohli by přežít až do současnosti? A co by to znamenalo například pro další vývoj savců? Nebo jinak – nemohli dinosauři za další miliony let vytvořit nějakou inteligentní formu života, která by dnes ovládala svět místo nás? Odpovědí byl vznik mnoha víceméně učených teorií a zcela zákonitě také …příchod dinosauroidů.
Pacifické cargo kulty
Zrod hlavních světových náboženství je pro jejich stáří zahalen tajemstvím. Historikové nám často nabízí vícero spekulativních hypotéz vysvětlujících okolnosti vzniku konkrétních náboženství. Naproti tomu dobře zdokumentované kulty 20. století nám umožňují přesně sledovat podmínky, které vedly k jejich zrodu a šíření, což nám zpětně umožňuje lépe odpovědět na otázky, proč vznikají a jak se šíří náboženství obecně.
What would be left of a civilization founded in dinosaur times?
What would be left over from their society, assuming they used similar methods of construction and had similar cities, factories, and historic periods to our own, that we would be able to find in modern times?
MATRIX OF CONTROL: A Short Tale About Society We Live in
What is the society we are living in like? We think, we know our neighborhood, friends, if we really have any, and definitely we know or at least we think we know something about our close relatives as well as the extended family mostly through the personal experiences of our lives but also through the narratives that are proliferated among our family members about the society at large and ourselves within this society.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar