Tipy a inspirace

A+ A A-
vědomí

Svět a společnost - týden 52 2015

TÝDEN 50 TÝDEN 51 TÝDEN 52

Svět a společnost - týden 52/2015

Cordon sanitaire
Jestliže vycházím ze skutečnosti rozpadu národního státu a jeho přeměny ve stát multikulturní, čemuž napomáhá i přirozená a uměle vytvořená migrační vlna musím vycházet z dalších skutečností. Těmi jsou objektivní nenávratnost takového procesu a historická zkušenost vyplývající z nového uspořádání území a států po ukončení války. Ať si to chceme nebo nechceme přiznat, nacházíme se ve válečném procesu, jehož konec a výsledek se nedá prognostikovat, ani předvídat.
Kdo je Satan – Rusko nebo USA? - reakce Světa bez válek a násilí na dopis jednoho čtenáře
Každopádně to, v čem spatřujeme „zlo“ současné doby, je násilí moci. Dnes je veškeré bohatství soustředěno v rukou velmi malé menšiny – méně než 1 % lidí vlastní více než 80 % světového bohatství.
Disidenti z Pentagonu, Obama a válka v Sýrii
...Sbor náčelníků štábů pod velením Michaela Dempseyho pak dospěl k názoru, že nemá žádný smysl jít do otevřené konfrontace s Obamou a jeho politikou, a proto se rozhodli „podniknout kroky proti extremistům bez použití diplomatických kanálů,“ a to předáváním amerických zpravodajských informací jiným zemím, především Německu, Izraeli a Rusku, s „předpokladem, že budou předány syrské armádě a použity k boji proti společnému nepřáteli, Frontě al Nusrá a Islámskému státu.
Rotschild zuří a obvinil Putina, že je zrádcem NWO
Putinove odmietnutie podporovať NWO, robí Jacoba Rothschilda nervóznym, pretože potrebuje Rusko na svojej strane, aby splnilo iluminátsku agendu. (Putinův proslov k roku 2016: Jsem připraven porazit Ilumináty a zabránit 3. světové válce.)
Armáda RF nasadila úspěšně roboty v ostrém boji s Sýrii
Armáda RF zapojila do boje roboty. Ty dobyly strategický kopec, opevněnou kótu 754m v syrské Latákii. Na šturm vyrazilo 10 robotických samochodek. Podporu zajišťovaly bezpilotníky, houfnice a syrská pěchota. Velitelem útoku byl operátor v Moskvě. Ten řídil bitvu v reálném čase. (Obrázky jsou v originálním článku, na který je zde odkaz.)
Základna USA v Rumunsku porušuje dohody
Jedná se o přímé porušení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, prohlásila oficiální mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Maria Zacharovová v souvislosti s rozmístěním zařízení americké protiraketové obrany v Rumunsku.
Ultimátum Vladimiru Putinovi
Propad cen ropy, ekonomické sankce proti Rusku a války na Ukrajině a v Sýrii mají jeden společný cíl – přinutit Ruskou federaci kapitulovat před USA.
USA objednaly u Ruska dalších 20 raketových motorů
Dodávky nové šarže začnou bezprostředně po splnění předchozí objednávky na 29 motorů. Ruské motory budou použity v amerických raketách "Atlas 5".
Nové Rusko potřebuje novou elitu
Čtenářům nové republiky předkládáme text, který je součástí veřejné diskuse o současné úloze ruských masových sdělovacích prostředků. Skutečnost je, že významná část moskevské elity, a to zejména v médiích, Putinovo Rusko nepřijímá, nepřijímá ruský svět, nepřijímá těžkou cestu návratu země mezi světové velmoci. Oni to nepotřebují, protože to přináší nepředvídaná rizika a ohrožuje dosavadní dobrou existenci.
Sankce proti Ázerbajdžánu
Před několika dny se dostala do tisku informace o proti-ázerbajdžánském zákonu, který leží v kongresu USA.
Sometimes pictures say it all
Dvě fotografie - ze Srbska a ze Syrie.
Russian diplomacy achieved a trio of Security Council Resolutions
Months of intense diplomatic activity have resulted in three separate but complimentary Security Council Resolutions, all passed in just a few weeks.
Love South of Heaven
The force of love springs from awareness. What, oh God, does this mean? What, especially, does it mean beyond personal acts of big-hearted decency? Is love always distorted, often beyond recognition, when it is institutionalized?


RŮZNÉ

Vědci vymazali „pauzu“ v oteplování
Vědci odmítají zveřejnit, jak a proč z dějin vymazali „pauzu v oteplování“. Podobně jako kdysi Michael Mann odmítal zveřejnit, jak a proč vymazal z dějin“malou dobu ledovou“. Motivací zřejmě byla snaha připravit mediálně půdu pro prosincovou klimatickou konferenci OSN v Paříži. Bylo nutné nějaké to oteplování vyrobit alespoň na papíře. aby bylo proti čemu takzvaně bojovat. Aby šlo zdůvodnit zdražování energií a potravin, podporu biopalivových a solárních magnátů. Aby se kola klimatického byznysu mohla točit dál.
Something Extraordinary is Happening in The World
A few months ago I freed myself from standard-procedure society, I broke the chains of fear that kept me locked up into the system. Since then, I see the world from a different perspective: the one that everything is going through change and that most of us are unaware of that. Why is the world changing? In this post I'll point out the 8 reasons that lead me to believe it.
Five Powerful Psychedelics that Treat Mental Disorders and Change Human Consciousness
Psychoactive plants and hallucinogens have given us the opportunity to see life through different perspectives for thousands of years. Many of these plants, which can only be defined as gifts from nature, have unfortunately been declared illegal in many parts of the world due to the ignorance and intolerance of many governments.
A Truth about Karma that You Won't Hear from the Mainstream Version
In the West we look at Karma as a cosmic law of justice - cause and effect, what goes around comes around, etc. You may be of the large majority in the West that look at karma as the balancing scale of justice that distinguishes right from wrong. Esoterically we look at karma as something that will affect you lifetime after lifetime, as in, the actions that you make in this life will affect the way you live in the next life.

Svět a společnost - týden 50 2015

TÝDEN 48 TÝDEN 49 TÝDEN 50

Svět a společnost - týden 50/2015

Nassim Haramein 2015 - The Connected Universe | Propojený Vesmír
Nejnovější přednáška Nassima Harameina "Propojený vesmír" v rámci Modern Knowledge Tour 2015. Záznam byl pořízen v Torontu 16. srpna 2015 a je nyní zveřejněn Facebookovou komunitou pro ČR a SR se souhlasem Christophera Russaka a asistenta Nassima Harameina (120 min., české titulky).
Soumrak filosofie a věčné náboženství
Ze současného stavu myšlení západní civilizace je zřejmé, že prožíváme soumrak filosofie, že zkoumání toho, co je moudré a dobré v životě jedince i celku, ztratilo na přitažlivosti. Je nutné si položit otázku: Koho dnes vlastně ještě zajímá filosofie? Moudrost lidského jednání lze určit v zásadě podle toho, nakolik toto jednání nemá ve svém účelu pouze sobecký prospěch jedince, ale usiluje jednat nemenší měrou ve prospěch celku. Jak ale můžeme rozeznat u jedince smysl pro jednání ve shodě se zájmem celé pospolitosti tam, kde žádná taková pospolitost, za níž by se mohl směňovat, neexistuje?
Od vášní ke střízlivé úvaze
Vše, co má ústa, pero, mikrofon, kameru, rozněcuje a neúnavně jitří vášně ve spojitosti s terorismem a uprchlickou krizí. Co se tak zastavit a začít přemýšlet?
Trocha biblického ponaučení
Vždyť ti Hospodin (JHVH), tvůj Bůh, požehná, jak ti řekl. Budeš poskytovat půjčky mnohým národům, ale sám si nebudeš vypůjčovat. Budeš ovládat mnohé národy, ale tebe neovládnou. 5. Mojžíšova 15:6. Příklady postupné, šikovné, jemné manipulace, v zájmu „vyvoleného“ národa. Člověka potěší, když něco takového odhalí. Uvědomí si, že k podobným úpravám a změnám smyslu mohlo docházet i dříve.
Privátní konta ve Švýcarsku
Velmi zajímavá podrobná informace o rozdílu mezi komerčním a privátním účtem ve švýcarských bankách.
Úvaha finanční
Tlaky na zrušení hotovosti sílí. Banksteři a podplacené národní“elity“ se snaží, seč mohou, ale zatím, jak vidno, nenastala ta pravá doba. Jaké jsou argumenty pro zrušení hotovosti a plný přechod na placení kartami? Posuďte sami.
Ukrajina: Pirátská převzetí
Pro podnikatele, kteří by chtěli na „evropské“ Ukrajině začít podnikat…
Českoslovenští vojáci v záloze už prohráli první bitvu
Kdo je to profesionální hacker? To je ten, který pracuje pro vládu nebo korporace. A ano, tím jsem. Být označován za hackera je pro mně vlastně urážka, protože hodně lidí má tento termín spojen s kriminálními aktivitami. Skutečný provládní hacker, nebo ten z korporací, se specializuje především na sběr dat, třeba pro průmyslovou špionáž.¨
Cameron Orders Attack on Syrian Army, Retaliation for Assad Statements
The full text of the interview by Syrian President Assad in the London Times.


RŮZNÉ

Jak a za co bojovat?
Spisovatel Antoine de Saint-Exupéry ve své knize „Citadela“ vyjadřuje myšlenky svrchovaného vládce říše, jehož služba Chrámu-státu má nutné rysy neosobního jednání odpoutaného od hmotných žádostí. Jen v takovém případě lze hovořit o spravedlivé vládě.
Nový zákon o těžbě ve vesmíru rozpoutá zlatou horečku
Americký prezident Barack Obama na konci listopadu letošního roku (2015) podepsal zákon, který umožňuje komerční dobývání minerálů i dalších materiálů, včetně vody, z asteroidů a měsíců. Odborníci očekávají, že se ve vesmíru rozpoutá zlatá horečka,
Vztah mezi vírou v nesmysly a sníženou inteligencí...
Ti, kdo „zbaští kdejakou volovinu“ sou na tom prý se svou verbální i všeobecnou inteligencí poněkud vlevo od průměru populace. Častěji propadají spikleneckým teoriím a tíhnou k užívání homeopatik...
Planetary Take-Over
Have we lost our planet Earth to a faction of greedy unevolved tyrannical extraterrestrials?
The Elite are Mutants
The brain of anyone who is surrounded by microwaves, RF radio frequencies, etc., confined in ‘control’ rooms, military, IT, financial, or whatever environment bombards them 24/7 with EMR electromagnetic radiation — is not going to function the same way as a brain in harmony with the planet & Nature. Imagine living in one of those ‘smart’ houses where you are submerged in an ocean of WiFi high-tech remote-control of pretty much everything, from lighting and heating to the security gate, baby monitors, CCTV cameras and audiovisual equipment.
The Black Knight Satellite
It's known as the "Black Knight satellite," and although it wasn't confirmed by scientists until 1932, Serbian inventor and genius Nikola Tesla discovered it in 1899 while in his Colorado Springs laboratory, hearing strange rhythmic sounds on his radio receiver.

Svět a společnost - týden 39 2015

TÝDEN 37 TÝDEN 38 TÝDEN 39

Svět a společnost - týden 39/2015

Nikolaj Starikov: Geopolitika. Ako sa to robí 1.
Na našej planéte prebieha nekonečná šachová partia. Skladá sa z tisícov období, úsekov, ťahov. Pritom hráčov je vždy omnoho menej než divákov na tribúnach.
Spěchají. Proč?
Uveřejňuji třetí a závěrečnou část článku, ve kterém jsem se pokusil nastínit, o co dnes jde (Radim Valenčík). Jak jsem již uvedl, chtěl jsem si s tímto článkem trochu víc pohrát a dát ho v propracovanější podobě. Vzhledem k tomu, co se odehrává právě teď před našima očima, rozhodl jsem se zveřejnit, co jsem měl připraveno, v "nevycizelované" podobě. Pokud jde o aktuální dění, mám na mysli bezprecentní brutální nátlak na reprezentaci zemí Visegrádu, který porušuje nejen všechny zásady, na kterých je vystavěna EU, ale i všechny zásady zdravého rozumu. Jedná se o jeden z typických projevů současného typu moci a její degenerace.
Nezadržitelný pokrok
Málem pravidelně chodívám na podvečerní procházku k lesu. Minule jsem se na delší dobu zastavil a sledoval, jak čtyři kombajny a dva traktory s vlečkou sklízely lán obilí. Tak jsem to chvíli pozoroval a začal porovnávat s mým mládím, tedy s dobou před více než půl stoletím. Neuvěřitelný pokrok.
Co se děje v Sýrii?
Ruský analytik s pseudonymem Colonel Cassad se proslavil poměrně přesnými informacemi a odhady vývoje situace v průběhu intenzivních bojů na Donbasu. Eurasia24.cz nyní přináší jeho stručné zhodnocení dosavadních informací o posledním vývoji v Sýrii v souvislosti s aktivizací ruských ozbrojených sil.
Rusko zakončuje přípravy na opuštění dolarového systému
Události z poslední doby ukazují na systémovou přípravu k zahájení rozsáhlých změn, ke kterým se Rusko chystá už od přelomu tisíciletí. Přesněji řečeno, na povrchu můžeme sledovat některé projevy závěrečných dějství takové přípravy.
Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (III.)
Už je konec pohodlného života střední třídy. Dobře už bylo a tato masa se do pozice jednoho procenta nikdy nedostane. Teď je potřeba vzít rozum do hrsti a dělat smysluplné věci. Prioritou by měla být regionální ekonomika a regionální měny, družstevní banky a další nástroje sdílené ekonomiky.
Paul Craig Roberts: Eutanázie všeho, o čem je demokracie
„Tím, co ze západního světa mizí“ – pokračuje Roberts – „přitom není jen demokracie, ale i soucit, empatie, morálka, integrita, úcta k pravdě, spravedlnost, slovo, na něž je spolehnutí, i sebeúcta. Západní civilizace zmutovala v prázdnou skořápku. Už z ní zbyly jen chamtivost, násilí a výhružky.
V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 14. 9. 2015
Přepis pravidelných komentářů V. V. Pjakina k aktuálním událostem ve smyslu KSB a DVTR
Typické projevy, které provázejí instalaci NWO - globální prediktor zvítězil, americká elita kapitulovala
Papež František je zástupcem globální platformy NWO zcela nepokrytě. Přestože Vatikán je globalizačním nástrojem už přes tisíc let, ještě nikdy nebyl papež natolik otevřeně zastáncem chudoby a myšlenek marxismu tak otevřeně, jako současný papež. Mnoho čtenářů se ptá, proč je papež z mé strany označován jako kandidát NWO. Tady je třeba vysvětlení, o co se NWO (New World Order – Nový světový řád) snaží a co je jeho cílem.
Jan Keller o imigraci
Ve čtvrtek 19. března 2015 v 17.00 hodin se v pražském Autoklubu uskutečnil seminář na téma „Je masová imigrace podmínkou prosperity Evropy?“. Seminář pořádá Institut Václava Klause a vystoupí na něm emeritní profesor Přírodovědecké fakulty UK Zdeněk Pavlík, politolog Alexandr Tomský, poslanec Evropského parlamentu Jan Keller a zakladatel Akce D.O.S.T. Michal Semín.
Německo usiluje o zákaz GMO
Německo oznámilo, že se bude usilovat o to, zavést zákaz GM semen a zakázat kultivaci GM plodin v nejrozsáhlejší ekonomice Evropské unie.
USA v Německu umístí 20 nových jaderných zbraní
Německá veřejná televizní síť ZDF uvedla 22. září pod titulkem „V Německu se rozmístí nové americké atomové zbraně“ informaci, že USA do Německa přivezou 20 nových jaderných bomb, z nichž bude mít každá čtyřnásobek ničivé síly té, co byla použita na Hirošimu.
Chystají globalisté čistku na Generálním štábu Armády ČR?
Tým armádních psychologů ve své zprávě najednou tvrdí, že „kařdý osmý zaměstnanec Generálního štábu AČR představuje bezpečnostní riziko, protože zastává agresivní názory neslučitelné s hodnotami, na nichž stojí západní společnost..."
Zázrak na Visle?
Dojeli na to už Bourboni. „Nic nezapomněli a nic se nenaučili.“ Polská pravice se plouží stejnou louží. Už sto let. Před panstvem, co vyrabovalo kolonie, leze po čtyřech. Dřív, než to panstvo podrazí i ji, podráží i sousedy. Jinak to neskončí ani s křivárnou kolem uprchlických „kvót“. Fanfarónství, křížené s morální křivicí, kolující polské pravici v genech, si ovšem žádá i svaté obrázky. Hlavně z dob, jež dnešní ročníky znají už jen z druhé ruky.
V řeckých volbách triumfuje byznys jako obvykle
Je po všem, až na pitvu. Západní bankéři, velcí investoři a další korporátní zájmy v sobotu triumfovaly, dle očekávání – nad slušností, rovností a spravedlností. Řecko zůstává Triumvirátem okupovaným územím, jeho suverenita a duše jsou pryč, jeho lidé jistí větším utrpením, než doposud, jeho ekonomika vybrakována kvůli ziskům, jeho žalostný stav předznamenává budoucnost Evropy a Ameriky, směřující ke společnosti vládců a sluhů typu třetího světa, nevhodné k žití.
Paul Craig Roberts: Russia’s False Hopes
Russia so desperately desires to be part of the disreputable and collapsing West that Russia is losing its grip on reality. Despite hard lesson piled upon hard lesson, Russia cannot give up its hope of being acceptable to the West. The only way Russia can be acceptable to the West is to accept vassal status.


RŮZNÉ

Ultimátní evoluční strom pro 2,3 milionů druhů
Jeho autory jsou Karen Cranston z Dukeho univerzity a její kolegové, kteří se jako úplně první seriózně pokusili sestavit fylogenetický strom že všech druhů, k nimž máme k dispozici data. Určitě to není naposledy, sami autoři mu říkají Verze 1.0. Nejde přitom jen o pouhý evoluční strom, čili znázornění vztahů mezi druhy. Je to vlastně obsáhlá digitální databáze, která je volně a online k dispozici všem případným zájemcům na adrese https://tree.opentreeoflife.org.
Rozhovor o podstatě hmoty a vědomí
V půl hodinovém rozhovoru vysvětluje nezávislý fyzik Nassim Haramein své úvahy o základních pravidlech fungování vědomí ve vztahu k okolnímu světu.
Čo nesmieme vedieť o Tibete
Do roku 1959, keď Dalajláma vládol v Tibete, skoro všetka obrábaná pôda a pastviny patrili šľachte a kláštorom, pričom väčšina obyvateľov boli nevoľnici, ktorí na nich robili. Tibetská aristokracia a vedúci mnísi, 5% populácie, vlastnili a rozhodovali o všetkom. Systém sa podobal nevoľníctvu v Európe spred 700 rokov.
Ochrání nehacknutelné jádro počítače před kybernetickými útoky?
Jádro, anglicky kernel, je jádrem operačního systému. Při startu počítače se jádro zavede do operační paměti a je mu předáno řízení. Pak až do vypnutí řídí ostatní procesy. Stěžejní úkoly jádra spočívají v přidělování paměti a času procesoru, ovládání zařízení pomoc ovladačů a ovládání základních funkcí operačního systému. Jádro je kritickým místem operačního systému s velikými pravomocemi a proto na něj rádi míří hackeři. Co kdyby se ale objevilo nehacknutelné jádro? Mohl by na tom pracovat někdo jiný, než oblíbení američtí vývojáři DARPA?

Svět a společnost - týden 37 2015

TÝDEN 35 TÝDEN 36 TÝDEN 37

Svět a společnost - týden 37/2015

V. Cílek: Pokud zmizí stát ...
... Především si představte situaci po nějaké velkoplošné přírodní katastrofě, jako je například sluneční bouře či neobvykle silná vichřice, která způsobí kolaps přenosové soustavy a tzv. blackout. Nejpozději druhý či třetí den začnou hladoví lidé rabovat obchody, protože jim nic jiného nezbude.
Štěpán Kotrba o současné situaci
Rozhovor Parlamentních listů, tvrdý, drsný a vystihující situaci.
To není žádná neschopnost, ale promyšlený záměr
Zdá se, že byl spuštěn ohromný sociální experiment, s velkými riziky a obtížně představitelnými důsledky, od něhož si však elity určující evropskou politiku slibují, že je schopen dnešní situaci zvrátit,“ domnívá se dr. Weigl.
Vojna proti Európe
Německá nezávislá televize - problém "imigrácie", a kam smeruje (8 min., slovenské titulky).
Analýza: Řídící procesy globálního prediktora a jeho úloha v současné uprchlické krizi
Je třeba pochopit, že současná situace není chybou nebo problémem, ale součástí plánu NWO pod křídlem Globálního prediktora na restrukturalizaci západní civilizace. Protože nám do redakce chodí emaily na toto téma, přináším v tomto článku komplexnější analýzu situace a toho, co čeká Evropu v nejbližší době.
Evropská periférie, „nízkonákladové“ kolonie
Nový kolonialismus nabývá hned několika praktických forem: „transferu bohatství prostřednictvím úroků z rostoucího dluhu“, „výprodeje veřejných statků za hubičku investorům a bankéřům kolonizátora“ - a „faktického převzetí bankovního systému a aktiv kolonie, převáděných akcionářům privátních bank a investorům z kolonizátorovy země“.
Imigrace jako agónie západní, křesťanské civilizace
Evropa v souvislosti s přílivem imigrantů, jenž se na ni valí, dokonce činí pokání za hříchy, které spáchala v uplynulých staletích a jichž se dopustila jak na zbytku světa, tak na sobě samé.
USA usilují o okupaci Sýrie
Brookingský institut tu nejenže rozvádí otevřenou konspiraci za okupaci Sýrie, nýbrž to dělá i s otevřeným přiznáním, že jeho cílem vůbec není snížit bojeschopnost tzv. „Islamistického státu“ (ISIS nebo ISIL), nýbrž spíše podvrátit a nakonec svrhnou syrskou vládu. Brookingové se ve skutečnosti uchylují ke konstatování, že cílem bude uchvátit a zabírat syrské území kvůli dalšímu postupu vpřed při uskutečňování amerických ambicí na změnu režimu a na rychlé rozrušování schopností syrské vlády bránit se ISIS, pokud by se Damašek pokoušel zastavovat invazi US.
Na čí úkor se má Evropa dobře a proč běženci utíkají před bídou a válkou?
Po celé dvacáté století se Evropa má dobře díky zdrojům, které doslova krade zkolonizovaným zemím Afriky a Blízkého východu. Nikdy se Evropa neohradila, že tyto země ožebračuje a že místo aby lidem těchto zemí pomáhala mít se za své zdroje lépe, moci se vzdělávat, budovat lepší podmínky v jejich zemích, tak Evropa jen brala a tiše mlčela.
Metódy depopulácie
Kanadský výzkumník, nezávislý novinář a aktivista původu vyjmenovává ve svém 25ti minutovém videu všechny nejdůležitější metody depopulace, které představuje jako nástroje globálních gaunerelit na kontrolu počtu obyvatel planety (25 min., slovenské titulky).
Husitství bylo jiné, než si představujeme
To, co Evropě hrozí, se nevyřeší naivními řečmi o lásce a pravdě. Takové vedl Jan Hus a skončil na hranici. Pokud nechtěli jeho následovníci rukou nepřátel rovněž zahynout, museli bojovat. A musíme i my. To je hlavní poučení z dějin.
Confirmation Tianjin was Nuked
Two weeks ago a devastating explosion took place in the port city of Tianjin, China. Official reports claimed a chemical storage facility had caught fire and exploded. Mobile phone footage taken by residents showed an enormous blast and fireball.
http://www.veteranstoday.com/2015/08/26/the-nuking-of-tianjin-frame-by-frame-analysis/c
ISIS Goes on Gold Standard?
The Islamic State (Isis) militants have released a new video showing the terror group minting and distributing gold dinars, which it claims will be the new currency to save Muslims from the enslavement of 'satanic' US banks.
10 Things You Just Don’t Do In the 21st Century
US Secretary of State John Kerry has contrasted the 21st and 19th centuries. He famously stressed that there are certain actions that don’t really belong in the 21st century, even though one might have done them two hundred years ago.

RŮZNÉ

11. září 2001
Pravda nepřilétne sama od sebe z TV škvírou mezi seriálem a reklamou. Tajné služby USA hodily rukavici do tváře všem myslícím lidem. Je na každém, zda ji zvedne. V Čechách máme jitrnici, kterou svět neviděl, od 11. září 2001 mají ve Spojených státech nikoliv jitrnici, ale letadlo, které svět neviděl. Bájný let 93. Přistál u městečka Shanksville.
Máme opět dalšího předka
Již delší dobu se ukazuje, že náš „vývojový strom“ je spíše husté a pro nás nepřehledné křoví. Naši předkové v žádném případě nepostupovali krok za krokem vzhůru, ale vytvářeli různé linie, jejichž podoba je nám mnohdy nesrozumitelná.
3D tištěné mikroskopické rybky na počátku evoluce mikrobotů
Na 3D tiskárně s vysokým rozlišením lze najednou vytisknout stovky hydrogelových mikrobotů, které jsou poháněné chemickým motorem a řízené magnetickým polem.
Tesla and Ancient Vedic Philosophy
“All perceptible matter comes from a primary substance, or tenuity beyond conception, filling all space, the akasha or luminiferous ether, which is acted upon by the life giving Prana or creative force, calling into existence, in never-ending cycles all things and phenomena.”– Nikola Tesla.

Svět a společnost - týden 36 2015

TÝDEN 34 TÝDEN 35 TÝDEN 36

Svět a společnost - týden 36/2015

Skutečný terorista jsem byl já ...
Americký voják Mike Prysner popsal své zkušenosti z války. Řekl mimo jiné: "Naši skuteční nepřátelé nejsou ti, kteří žijí ve vzdálené zemi, jejichž politice nerozumíme. Skutečným nepřítelem je systém, který vede válku, když je to rentabilní." (4,5 min., slovenské titulky)
Klaus představil iniciativu Proti imigraci
Iniciativa vyzývá vládu, aby zabezpečila vnitřní bezpečnost státu a vnější nedotknutelnost hranic a to i s nasazením veškerých sil policie a armády. Dalším požadavkem je odmítnutí kvót a dalších podobných opatření, díky nimž mají být uprchlíci přerozdělováni mezi jednotlivé unijní státy.
Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?
Jsme všichni na jedné lodi. My, Evropané. Je nás tady 500 milionů podvedených, často popletených a zcela dezorientovaných – následek účinné výchovy multi-kulti od raného věku. Hrozí nám velmi drsný konec, konec světa, jak jsme ho znali. Většina si to uvědomuje. Většina ví, co bychom měli dělat. Ale nikdo nenajde odvahu.
Teorie jedné světové velmoci
Militarističtí exponenti korporátního systému v USA již hlásají teorii jedné světové velmoci. Barnett napsal: „Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali.“
Internet je semeniště radikálů, vláda dostane z Bruselu školení, jak s tím bojovat
,,, Současně ovšem musíme umět rychle odstraňovat z internetu radikální obsah. Příští týden má do Prahy dorazit tým specialistů, který má nejen vládě pomoci v rozpoznávání radikálního a nebezpečného obsahu. Stejně tak budou školit v oblasti pozitivního využití internetu k potření radikalizace.
V. V. Pjakin: Otázka - odpověď ze dne 31. 08. 2015
Přepis populárního týdenního komentáře. „Mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že podstata věci nezapadá do okruhu našich pojmů.“
Rozhovor se Stevenem Seagalem o jeho vztahu k Rusku a USA
25 minutový rozhovor z listopadu 2013 o jeho blízkých vztazích s Ruskem, Vladimírem Putinem, Ramzanem Kadyrovem, nesouhlasu s politikou Baracka Obamy, mediální propagandě, policejní práci, zbraních, charitativních akcích, a další (25 min., slovenské titulky).
Velká fotbalová maličkost
Co se vlastně na stadionu stalo? V posledních minutách zápasu rozvinuli fanoušci Viktorky na tribuně velký transparent „Kosovo je Srbija“ a skandovali „Kosovo je srce Srbije!!“. Následující okamžiky popisují místní listy, jako delirium radosti a bratření na tribunách. Srbští fanoušci na celém stadionu vstali a několikaminutovým potleskem odměnili plzeňské.
Jednejme! "Zítra" už může být pozdě ...
Po lidské stránce jsem vstřícný ke každému. Barva jeho kůže či jeho víra jsou mi fuk. Pokud ovšem se vstřícnost na druhé straně nepřekládá jako blbost a cynicky se nezneužívá na demontáž Evropy. To pak vstřícný nejsem.
Vojenská přehlídka v Pekingu
https://www.youtube.com/watch?v=YoC0Xcjko0A (66 min., bez komentáře)
Záznamy z vojenské přehlídky při příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války.
Visegrádská skupina odmítá další kvóty pro uprchlíky
Maďarský premiér Viktor Orbán ocenil setkání v rámci Visegrádské skupiny jako důležité pro Maďarsko. „Oni vlastně Češi, Slováci a Poláci vyjádřili solidaritu s námi a to je pro nás velmi důležité."
Európa už pripomína Titanic
To, o čo ide, sa vojnou nikdy nezačína a vojnou sa ani nekončí. Vojna je prechodnou etapou v situácii, keď kompromis nie je možný a vytvára nové podmienky, v ktorých kompromis bude možný alebo bude nevyhnutný, vďaka tomu, že jedna zo strán konfliktu zmizne zo scény. Aj preto nebývajú všetky politické rozhodnutia zrozumiteľné obyvateľstvu a armáde.


RŮZNÉ

Mikroorganizmy – neznáma zbraň na 5. priorite
Redakce AE News přináší špičkově zpracovanou vědeckou studii na téma Zevšeobecněných prostředků řízení na této planetě, která je často diskutována ve vztahu s prací tzv. vnitřních a globálních prediktorů. Dokument přináší poněkud znepokojující fakta o řízené genocidě a doslova výrobě nemocí v oblasti potravinářství a zejména farmacie.
Jan Hnízdil: 1968 - 1989 - 2014
Po celou historickou dobu, možná už od konce mladší doby kamenné, byly na světě tři druhy lidí: Ti nahoře. Ti uprostřed a Ti dole. Cíle těchto tří skupin jsou naprosto neslučitelné. Cílem Těch nahoře je zůstat, kde jsou. Cílem Těch uprostřed je vyměnit si místo s Těmi nahoře. Cílem Těch dole, pokud mají nějaký cíl - je totiž trvalou charakteristikou Těch dole, že jsou příliš zkrušeni dřinou, než aby si častěji uvědomovali cokoli mimo svůj každodenní život - je zrušit všechny rozdíly a vytvořit společnost, v níž si budou všichni lidé rovni (G. Orwel: 1984).
Rizika záření mobilních sítí na lidský organismus
Americký odborník, který se účastnil vývoje mikrovlnných zbraní v armádě USA, Barrie Trower, vypráví ve dvou 10 minutových videích, že frekvence elektromagnetického vlnění, která byla zvolena pro přenos signálu mobilních telefonů a bezdrátových sítí Wi-Fi, je ta nejhorší možná, protože má destruktivní účinky na živé organismy.
Imigrace a infekční onemocnění
Rizika očkování diskutovaná v mých dřívějších textech je třeba dnes vnímat v nových souvislostech. Nejde mi o vyčerpávající souhrn současné epidemiologické situace – k tomu nejsem dostatečně vzdělán. Spíše mám zájem upozornit na to, že existují relevantní odborná data, která by se měla stát pro kompetentní osoby podkladem k erudované diskusi a následně snad i k provedení určitých opatření. A pokud tato opatření neučiní kompetentní orgány, bude asi třeba hledat řešení na individuální úrovni.
Skutečné pozadí hudebního průmyslu
The Music Industry Exposed jednoduše a srozumitelně ukazuje illuminátskou symboliku převážně v hudebním průmyslu. Tento dokument vyvolává oprávněné otázky, týkající se účelu zadávání některých symbolů do hudebních videí a motivace těch, kteří je tamuvádějí (122 min., české titulky).
Kniha se stala sériovým výrobkem, který rychle zastarává
Během posledních desetiletí zde tiše a nenápadně skončily dějiny literatury a veškeré spolky, sjezdy a nekonečné lamentování nad společenskou degradací spisovatelů jsou jen fantomovou bolestí, která nám připomíná, že zde kdysi bývala končetina.
Think Your Conscious Brain Directs Your Actions? Think Again
Think your deliberate, guiding, conscious thoughts are in charge of your actions? Think again.
Strana 1 z 6
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar