Tipy a inspirace

A+ A A-

TIPY

 

Britské volby – rožeň se otočil

Výstřižek

Analýzu  britských  voleb začnu naprosto netradičně – tím, že  převezmu komentář někoho jiného. V tomto případě Jiřího Hoška, dlouholetého zpravodaje  ČRo v  Británii a  dnes  šéfkomentátora a  zástupce  šéfredaktra  portálu Seznam.cz. Tedy  jednoho ze vzorných představitelů mainstreamu. On výsledek čtvrtečního britského  hlasování vidí takhle:

V roce 2017 se Jeremymu Corbynovi podařilo voliče „oblafnout”, že se parlamentní volby týkají i jiných témat. O dva roky později se už britští voliči ošidit nenechali. Tyto volby byly jen o brexitu a o tom, že si Britové demokratické rozhodnutí z června 2016 vzít nenechají.

Touha odejít z Evropské unie se ukázala být silnější než stranické sympatie. Až brutálně se to ukázalo v severní a střední Anglii v tradičních baštách Labour Party. Tzv. „Red wall” – Rudá zeď – táhnoucí se napříč Anglií se s velkým rámusem poroučela k zemi.

Jednoduché a jasné sdělení Konzervativní strany a premiéra Borise Johnsona „Get Brexit done” – dotáhněme brexit – zafungovalo. Lavírování Labour Party ohledně stejné agendy voliči rezolutně odmítli.

Končí labouristický „experiment” s Jeremym Corbynem, který se do čela strany dostal zcela nečekaně v září 2015. Z vedení nejsilnější strany, která na počet mandátů zaznamená nejhorší výsledek od roku 1935, chce Corbyn odejít po období krátkého přemítání. Upřímně by udělal nejlépe, kdyby odešel hned a přemítal potom…

Odejít bude muset i předsedkyně liberálních demokratů Jo Swinsonová. Ta prohrála ve svém skotském okrsku a bez poslaneckého mandátu stranu, která věřila v mnohem lepší výsledek, vést prostě nemůže.

Modrá lavina ve čtvrtečních volbách znamená bez dalších „kdyby” a „ale”, že Spojené království přestane být 31. ledna 2020 členským státem Evropské unie.

Brexit tím ale dotažen nebude – v tom budou asi voliči Konzervativní strany zklamaní. Začne maraton bolestivých jednání s EU o budoucí obchodní dohodě.

Pro premiéra Borise Johnsona to nebude jediný problém. Bude muset řešit územní celistvost Spojeného království. Obří úspěch SNP ve Skotsku totiž znamená, že se nacionalistická formace skotské první ministryně a schopné političky Nicoly Sturgeonové pokusí vyvolat další referendum o nezávislosti.

„Boris Johnson má možná mandát, aby z Evropské unie vyvedl Anglii. Rozhodně ale nemá mandát, aby z EU vyvedl Skotsko,” řekla s poukazem na prounijní smýšlení většiny Skotů Sturgeonová.

Velká většina křesel v Dolní sněmovně bude mít celkově pro Borise Johnsona tu příjemnou dohru, že bude moci dělat takovou politiku, které skutečně věří. Nebude se muset bát jakýchkoli extremistů ve své vlastní straně.

Bude se mu to velmi hodit. Dostaví se totiž brexitové vystřízlivění a lidé se začnou ptát na všechny ty další nebrexitové sliby ohledně počtu zdravotních sester, policistů a nezvyšování daní.

Souhlasíte s Hoškem?

Troufnu si odhadnout, že většinově  nejspíš  ano, protože takhle  to více méně  hodnotí naprostá většina  komentátorů. Prostě, že  Britové  potvrdili, že  chtějí brexit za  každou cenu a  to naprosto zdrcující většinou. že  Boris  Johnson je  geniální  vůdce a  zářný brexitový  hrdina a  že komoušsko antisemitsko palestinsko výstředník a poloterorista  Corbyn proti němu neměl sebemenší  šanci. Na rozdíl  od  neschopné Terezy  Mayové.

V  dalším se pokusím na  číslech a grafech dokázat,  že to je nesmysl, že Hošek napsal cosi,co je v rozporu s  volebními výstupy  a v nejlepším případě  svou analýzu odflákl, v  tom horším – ačkoli to zní  sotva  uvěřitelně  – nerozumí vůbec  materii o níž psal.

Ale než  začnu  cupovat a předkládat svoje argumenty, vypíchnu z jeho článku  tři body, kde se trefil:

1-toryové  vyhráli  proto, že  Labour  na rozdíl od nich nedokázala  jasně  definovat svůj postoj k brexitu. Nebyla  schopna  říci, zda  je pro nebo pro nebo proti. výsledkem byla  historická porážka v severní a severozápadní  Anglii, ve svých  naprosto tradičních  volebních okrscích.

Klasickým příkladem budiž okrsek Blyth Valley, kde byl labouristický  poslanec nepřetržitě  od roku 1950.Až do čtvrtka… Tyto  okresy totiž v brexitovém referendu volily  většinou 60% a více pro odchod  z EU.

2-Skotsko bude  tvrdě  vyžadovat, o obrovské  výhře  nacionalistů odchod  ze svazku Spojeného království

3- Británii jako celek čeká  obrovské vystřízlivění z  brexitového rauše. Až nastane. Protože  dosud  za většinu problémů „mohl“ zlý Brusel. Nyní se ukáže,  že  Brusel je pryč, nicméně  problémy jaksi zůstaly a je potřeba je  řešit.

 

Chrámy stojí na křížích 1

Četná postupně odhalovaná fakta naznačují, že skutečná historie vůbec nebyla taková, jak nám ji kreslí v učebnicích. Vše nasvědčuje tomu, že k některým katastrofám s povodněmi došlo nejen v dávné minulosti, odhadované v tisíciletích, ale také relativně nedávno, jen před stovkami let. A příčinu jedné z těchto katastrof hledají alternativní historici v posunu pólů Země. Jedním z důkazů této teorie má být skutečnost, že mnoho starobylých budov není směrováno na dnešní severní pól, ale na jedno z jeho údajných míst v minulosti. A podle tohoto názoru, dnes již široce uznávaného, se tento dřívější severní pól nacházel v Grónsku.

Nezpochybňuji, že ve prospěch této verze existují argumenty. Ale navrhovaná hypotéza o důvodech směrování starověkých chrámů s povinnou orientací přesně na póly, snad kvůli jejich lepšímu osvětlení vnitřku sluncem, je podle mého názoru poněkud přitažená za vlasy. A tak bych rád příznivce této hypotézy přesvědčil, že existuje verze daleko věrohodnější. Studie totiž ukazují, že ještě v nedávné minulosti bylo v nejrůznějších částech světa při výběru místa pro stavbu chrámů nebo jiných dominantních struktur tradicí spíše hledat místa průniku lineárních biogeofyzikálních (BHF) anomálií ve tvaru kříže, na které pak byly osy těchto budov orientovány (obr. 1).

Jako nejzřetelnější příklad můžeme uvést výsledky jedné studie na toto téma provedené autorem na území kláštera Proměnění Varlaamo-Chutynského ve Velikém Novgorodu. Jasně totiž naznačují důvod velmi neobvyklého vzájemného postavení obou centrálních chrámů. Měření ukázalo, že přesně tak to odpovídá křížům tvořeným dvěma uzly lineárních anomálií. Takový kříž formují anomálie, protínající se přesně pod středem kostela s obloukem, který je vstupem do kláštera. Nacházejí se také pod Varlaamovskou kaplí, ležící poněkud bokem na pahorku, i když osu této nedávno obnovené dřevěné kapličky podle kříže už nikdo znova neorientoval.

Soudě podle všeho i ostatní starobylé novgorodské chrámy, a to jak uvnitř Kremlu, tak i na Jaroslavově dvoře za řekou Vochov, jsou rovněž vystavěny na křížích linií anomálií a orientovány v jejich směru. Vzhledem k tomu, že jsem se zde však nacházel z jiného důvodu, souvisejícího s řešením problému radonové ochrany jednoho objektu, jsem tento problém zkoumal pouze mimochodem, během krátké prohlídky zajištěné zákazníkem v centru města. V Kremlu byla přítomnost takového kříže přesně stanovena pod katedrálou sv. Sofie (obr. 3). Anomálie pouze v jedné ose byly zaznamenány ve dvou sousedních budovách, podobných bývalým kostelům přestavěným pro jiné účely, jakož i ve zvonici Sofie. Pravděpodobně existují i ​​anomálie v jejich ostatních osách, ale neměl jsem čas chodit kolem budov, abych to zkontroloval.

 

Tunguský, ale ne meteorit?

Dnes se pokusíme vypořádat s historii takzvaného Tunguského meteoritu. Prověřil jsem pomocí technologie dálkového průzkumu (SGT DZ) verzi, kterou nedávno publikoval autor velkého množství velmi zajímavých materiálů o všem neobvyklém -Sibved24 (v Yandex.Zen) nebo sibved (na jeho osobním blogu), v článku Záhada tunguského meteoritu. Verze výbuchu, nikoliv však meteoritu. Předložil v něm novou hypotézu o povaze exploze tzv. Tunguského fenoménu, k němuž došlo 30. června 1908 (podle starého počítání) v sibiřské tajze severně od osady Vanavara nedaleko řeky Podkamennaja Tunguska. Dosud byly publikovány nejrůznější teorie: od meteoritové hypotézy až po dopad energetického působení na atmosféru technologií Nikoly Tesly atd. Byla nabídnuta i verze od ufonologů o výbuchu mimozemské kosmické lodi.

Nejodůvodněnější z předchozích se mi zdá ta, kterou v roce 1981 předložila N. Kudrjavcevá a v roce 1986 ji rozvinula N. S. Snigirevská pod názvem Geotektonická hypotéza plyno-bahenního výhozu. Studie naznačuje, že v regionu Vanavara dochází k projevům paleovulcanismu. Podle názoru obou badatelek nejprve došlo k výbuchu a pak k atmosférickým jevům, které byly pokládány za bolid. Tuto hypotézu rozvinul Sibved24, který je přesvědčen, že v červnu 1908 uniklo z nitra Země obrovské množství uhlovodíkového plynu s vodíkem a jeho mrak následně ve výšce explodoval. Pokud by totiž tento plyn explodoval v podzemí, vytvořil by se obrovský kráter, jako ty, které se nacházejí po celém světě v oblastech aktivního vulkanismu. Podle mého názoru je tato verze také podporována informacemi, že téměř všude v Eurasii po roce 1908 byly velmi rudé západy slunce, jako od prachu. Fyzici tvrdí, že k tomu může dojít také při zvýšené koncentraci oxidu dusičitého, který je přítomen v hlubinných fluidech, jejichž průnik tvoří všechny depozity uhlovodíků.

Výše uvedený článek přináší výsledky studií provedených několika expedicemi v místě výbuchu, počínaje rokem 1921. Určily epicentrum výbuchu ze směru, v němž ležely stromy pokáceného lesa, ale kráter nalezen nebyl. Odhaduje se, že k výbuchu došlo v nadmořské výšce několika kilometrů, ale nebyly nalezeny žádné trosky ani fragmenty jak na zemi, tak ani v bažinách. Připomínán je starý článek z časopisu „Technika mládeži“ z roku 1979, který uvádí, že tato exploze byla doprovázena ionizujícím zářením a měla extrémně vysokou teplotu. Na místě výbuchu byl dále objeven neobvykle vysoký obsah mnoha chemických prvků - zinek, brom, sodík, draslík, železo, olovo, a dokonce i zlato. Nezávislá studie vědců (A. Vinogradova, U. Libby, A. Zolotova, D. Ďomina, V. Mechedova a dalších) zjistila, že v oblasti tunguské katastrofy jsou pozorovány radioaktivní anomálie. Patří mezi ně zvýšená (téměř dvojnásobná) celková radioaktivita v epicentru exploze a zvýšená koncentrace radioaktivních uhlíkových izotopů C14 a Cs137 ve vrstvách stromů z roku 1908 a blízkých let.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar