Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
ZDROJE TÝDEN 19 TÝDEN 20 TÝDEN 21

Svět a společnost - týden 21/2015

Infografika k pochopení novely branného zákona
Grafické znázornění možností a povinností, vyplývajících z novely branného zákona.
 

Další diplomatické vítězství Ruska
Jednání Kerry, Nulandová - Lavrov, Putin.

Nakonec stejně nezbude než se rozhodnout
Jak se mají evropské země zachovat v situaci, kdy se miliony lidí z jiné části světa agresivně domáhají vstupu? Existují v zásadě dvě stanoviska.

Jak to bylo 1935-1939
Jedním z nejcyničtějších historických mýtů je mýtus o Hitlerovi, který uchvacoval v Evropě jednu zemi za druhou a demokratické země jako Anglie, Francie, USA při tom trpěly stejně jako obsazované země. USA i další státy se údajně po zuby ozbrojeného a agresivního Hitlera bály a nechtěly ho zbytečně provokovat. Kdo však reparacemi z I. světové války zubožené Německo vyzbrojil? Kdo financoval jeho olympiádu, armádu i přípravy na válku?

Operace Unthinkable
Roku 1945 existoval plán spojenců, zvaný Operation Unthinkable (Nemyslitelná operace), který se zdá skutečně nemyslitelný, totiž začít třetí světovou válku těsně po skončení té druhé. Měl jí být útok na Rudou armádu a kobercové bombardování ruských měst.

Proč USA shodily atomovou bombu
Eisenhower: Japonsko bylo už poraženo a shození bomby nebylo nutné. Navíc si myslím, že to nebylo nutné opatření k záchraně amerických životů. Japonsko hledalo cestu, jak se vzdát s co nejmenší ztrátou ‚cti‘. Japonsko bylo připraveno se vzdát a nebylo nutné ho zasáhnout takovou otřesnou zbraní…Vadí mi fakt, že jsme byli první zemí, která tuto věc použila.

Nový Světový Řád (video)
Dokument pojednávající o Novém světové řádu. Nový světový řád (též známý jako zkratka NWO, podle anglického New World Order) je "konspirační teorie", která tvrdí, že malá skupina mezinárodních elit kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a mediální organizace po celém světě a že primárním nástrojem, který používá k ovládnutí národů, je systém centrálního bankovnictví (134 min., české titulky).

O správach a udalostiach od 10. apríla 2015
Symbolika událostí posledního měsíce.

V Libyi jde o ropu, ne o uprchlíky
Plánované nasazení NATO proti Libyi nese zjevné známky invaze. EU rovněž akceptuje to, že při této invazi mohou být zabiti civilisté. Pod vedením vlády USA se válka stane nástrojem politiky v Evropě. Při invazi se jedná o kontrolu těžby ropy v Severní Africe.

Doc. Švihlíková o postavení ČR ve světové ekonomice
Vyjádřila se také k transatlantické dohodě o obchodu a investicích mezi USA a EU a zhodnotila působení ministrů financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a Andreje Babiše (ANO).

Manifest uměleckého kladiva
Dnešní angažované umění je v existenční a z ní plynoucí existenciální krizi a skomírá na hadičkách anesteziologicko-resuscitačního oddělení, umístěného v nákupním středisku daleko od centra lidských srdcí.

V. Pjakin - otázky a odpovědi 13. 5. 2015
Přepis pravidelného rozhovoru s V. Pjakinem o symbolice aktuálních událostí týdne.

Tak se nám totáč vrátil
Je ještě někdo, kdo si opravdu myslí,že v dnešní době můžeme bez obav vyjádřit svůj názor? O jednom takovém naivkovi v článku píši.

Hat Deutschland Israels Atomwaffen finanziert?
Jahrzehntelang zahlte Bonn dem jüdischen Staat unter strenger Geheimhaltung Hunderte Millionen. Angeblich für Entwicklungsprojekte. In Wahrheit ging es um Atomwaffen. Davon ist unser Autor überzeugt.

So Much More Than Nuclear
In May of 2014, a high level informant tied to the US Department of Justice came to us with a story. He said that Germany has a decades long secret protocol with Israel whereby Germany funds weapons research and production for Israel and supplies that nation with submarines specially configured for launching nuclear cruise missiles and Israel, in return, gives Germany nuclear weapons.

The Democratic Experiment is Finished
We in the West have lived with this thing called ‘democracy’ for a good few centuries now. It has been an important experiment, but one which has, in the end, succeeded in swallowing its own tail rather than leading society to a better place. Now its time is up and we have the task of putting something genuinely better in its place.

RŮZNÉ

Většina výzkumů o rakovině je podvod
„Každý by měl vědět, že výzkumy o rakovině jsou podvodné, a že se ta nejdůležitější výzkumná centra zodpovídají těm, kteří je podporují.“ - výrok pochází z úst Linuse Paulinga, Ph.D. (1901 – 1994), dvojnásobného držitele Nobelovy ceny za chemii.

Řešení je ve vaší dlani
Konkrétní body, které se na ní nacházejí, dokážou totiž zmírnit bolesti v jiných částech těla.

Jsou v keltské mytologii odkazy na únosy do UFO?
Tzv. únosy do UFO neboli blízká setkání čtvrtého druhu jsou záhadné jevy, nejčastěji známé z posledních desetiletí. Avšak s velkou pravděpodobností se odehrávaly i dobách dávnějších.

The Matrix Program is Crashing
It is. It’s outdated programming and the engineers of deceit can’t keep up. The vibrational changes are exceeding their capabilities. You know how your phone or computer’s software goes out of date, and new programs can’t operate? It’s the same thing. The imitators of creation can’t maintain a current operating system any longer in the face of this Universal shift.

Truth Analysis
Because truth is not subjective, some ideas are more objective than others. This means that no matter what your worldview is, it can always be improved to be more objective. It shows that there is indeed something to strive for.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar