Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
ZDROJE TÝDEN 20 TÝDEN 21 TÝDEN 22

Svět a společnost - týden 22/2015

Projev Andreje Babiše na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 5. 2015
Vážený pane předsedo, dámy a pánové. Já jsem strašně rád, že jsem se stal středobodem v této Sněmovně a hlavně opozice. Ale vždyť vy jste zapomněli, že vy jste mě zplodili. Vy, zkorumpovaná pravice. Vždyť já jsem byl váš volič, já jsem byl volič ODS. Takže kdybyste nekradli, nepodváděli a plnili program, tak já bych tu nestál.
Policejní stát v Evropě nabírá strašidelnou formu
Ve Francii se od roku 2010 každoročně přeměnilo na zaměstnanecká družstva asi 30 společností. Většinou šlo o menší podniky – od opraven telefonů po výrobce zmrzliny. Španělská družstevní konfederace Coceta uvádí, že jen v roce 2013 bylo bývalými zaměstnanci převzato do vlastnictví asi 75 španělských podniků, což je zhruba polovina celoevropského součtu.
Policejní stát v Evropě nabírá strašidelnou formu
Anglická královna brzy oznámí zavedení drakonických zákonů. Občané ve Velké Británii už nebudou posuzováni podle toho zda dodržují zákony, ale zda splňují určitý soubor hodnot. Vydávané články (tištěné publikace) budou do budoucna povolené jen se schválením policie. S novými zákony v EU pokračuje nebezpečný vývoj.
A mají k tomu důvod
Je na místě se ptát, proč nás tak moc nenávidí. Nevím jak vy ostatní nebo jak Jeník (je to reakce na jeho text na https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/05/26/vazeny-tatko/), ale já bych nechtěl ustrnout u dávno nepřekvapivého zjištění, že velká část světa nás má rada asi jako krysy v kuchyni. Co když na tom něco je? Nevím, jak jsou na tom Rusové, ale pár důvodů, proč nás leckde nenávidí bych věděl…
Komunální volby ve Španělsku vyhrála skutečná levice
Ve Španělsku se zhroutil čtyřicetiletý systém obou zkorumpovaných oposmluvních stran pravice (PP) a levice (PSOE). A na konci roku 2015 budou celostátní volby.
V Česku přibývají zoufalí lidé
V Česku je zkrátka stále víc lidí vylučováno ze hry, přestože by mohli být pro společnost užiteční, nebo navzdory tomu, že užiteční celí život byli a zaslouží si respekt a zachování důstojnosti. Společnost k nim nemá ohledy. Jak takovou společnost nazvat jinak než bezohlednou?
Vybuchla v Jemenu izraelská neutronová bomba?
Obyvatelia Jemenu na viacerých videách zachytili mimoriadne silný výbuch po leteckých náletoch. Obyvatelia sa zľakli, že to bola izraelská neutrónová bomba. Video si môžete pozrieť tu.
Skoncování s hotovostí?
Až budou všechny peníze existovat jen na bankovních účtech – monitorovány nebo i přímo kontrolovány vládou – tak budou úřady moci povzbuzovat k většímu utrácení, když dojde k hospodářskému zvolnění, nebo k menšímu utrácení, když bude ekonomika přehřátá.
Mozgovoj
Lidé ovlivnění masmedii, i pokud mají otevřené oči, nechápou jeho význam. Nerozumí tomu, že není jen jeden z mnoha. Jeho význam je právě v tom, že měl program. Idealistický, nereálný, přesto věcně správný.
China State Paper Warns of War
A Chinese state-owned newspaper said on Monday that "war is inevitable" between China and the United States over the South China Sea unless Washington stops demanding Beijing halt the building of artificial islands in the disputed waterway.
Crisis Of Unprecedented Magnitude To Strike U.S.
A DHS whistleblower has revealed that the agency are planning a “history making” event “unlike anything citizens of the United States have seen before”.
Ontario's Sex-Ed Curriculum: Hundreds Of Kids Stay Home In Protest
A parent-led campaign to keep children home from class in protest of Ontario's new sexual-education curriculum gained early traction on Monday as the province's largest school board reported tens of thousands of absences.
Karl Marx Was Rothschilds' Third Cousin
Karl Heinrich Marx (5 May 1818 - 14 March 1883), was a 19th century Jewish political ideologue who presented himself to the world as a journalist and economist. He is best known for subverting the nascent Socialist movement, likely as an agent of his cousin Rothschild; and on instructions from his mentor Moses Hess, creating a supposedly "scientific" theory known as Marxism.

RŮZNÉ

Co je to láska? A jak vyřešit její nedostatek?
Pokud každý z nás si přeje být milovaný, tak je to docela v háji, protože ve spoustě ohledech jsou si lidé ve stejném systému víry podobní. Takže pokud chtějí být všichni milovani, kdo je teda vlastně bude milovat?
Zázračný len
Uvedená dieta je indikována pro všechny druhy chronických onemocnění, obzvláště při srdečních onemocněních (koronální trombózy), poruchách žlučníku, cukrovce, artritidě a zhoubném nádoru. Zlepší se i oslabený sluch a zrak. Je to ideální výživa pro děti a mladistvé.
O nebeské symbolice a vesmírných cyklech
Naše západní kultura je první a až na výjimky jediná, jejíž měření času je pouze kvantitativní, tedy lineární. Ostatní kultury (dodnes i čínský či židovský kalendář) používají především kvalitativní, tzn. cyklické měření času. Tyto kultury vědí, že události probíhají nikoliv na přímce bez začátku a konce, ale v kruhu, z nějž každý má svůj start a cíl, přičemž nejenže menší kruhy jsou součástí vždy dalších a dalších větších.
Konopí – svobodný lék
86ti minutová přednáška Konopné doktorky Jany Budařové z března 2015 z festivalu pořádaném časopisem Regena o aktuálních poznatcích využití léčivého konopí
Nizozemí zakazuje herbicid RoundUp
Holandský parlament nedávno rozhodl, že prodej glyfosátových herbicidů soukromým společnostem bude už koncem roku 2015 zakázán. Kdo svou zahradu a trávník stříká RoundUpem, bude muset najít způsob jak hubit škůdce jinak: glyfosát je hlavní složkou RoundUpu a byl přímo spojen s nejrůznějšími závažnými zdravotními problémy, od vrozených vad a poškození nervového systému po selhání ledvin a různé formy rakoviny.
Příběh atomové kulky
Atomové střely byly vynalezeny v SSSR v době studené války s USA. Byly nejen vyrobeny, ale i testovány. Kulky pro těžké kulomety měly ráži 14,3 mm a 12,7 mm. Sovětští inženýři vyrobili kulku 7,62 mm, která nebyla určena do pušky Kalašnikov, ale pro lehký kulomet. Zásobník s municí byl nejmenší jaderná zbraň na světě.
Sailfish OS for BRICS Nations
The minister is testing a Yota Phone running Sailfish OS, and said he believes the software could one day become the standard mobile platform for BRICS countries looking to reduce their reliance on Western technologies.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar