Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 23 TÝDEN 24 TÝDEN 25

Svět a společnost - týden 25/2015

ČR spolupracuje s norskou sociálkou na zavedení norského vzoru ochrany dětí
Opakovaně jsem upozorňovala na hrozbu zavedení norského systému v ČR a spojitost s penězi z norských fondů, kterými je to financováno. Nyní se každý může přesvědčit, že se toto děje. Na stránkách MPSV se můžeme dočíst o projektu toto.
Papež vyzval k reformě "zvrhlého" ekonomického systému
Současné socio-ekonomické uspořádání podle hlavy římsko-katolické církve umožňuje bohatým vykořisťovat chudé a dělá ze světa "ohromnou hromadu špíny". ... Bohaté země by se podle hlavy římskokatolické církve měly zříct konzumu a namísto zisku by měly mít na zřeteli především dobro.
Jade Helm? V USA se schyluje k monstróznímu cvičení nebo k falešné vlajce a vojenskému puči?
V minulém článku jsem vyjádřil názory několika na sobě nezávislých pozorovatelů, kteří se shodují na faktu, že Jade Helm není obyčejné cvičení než je předkládáno v médiích. Své obavy a názory zakládají na reálných pozorováních masivního přesunu lidí a techniky, které naznačují, že se chystá něco většího, a vypadá to, že pozorovatelé si kladou větší počet otázek, než jich bylo zodpovězeno.
Štěpán Kotrba k imigrantům
Publicista Štěpán Kotrba pro ParlamentníListy.cz rozebral opravdu nelichotivé perspektivy Evropy zaplavené migranty z afrických zemí. Nabízí čtenářům též svůj vhled do reálií Eritreje a dalších afrických zemí, ze kterých k nám uprchlíci míří, podle mainstreamových médií na útěku před válkou a hladomorem.
Sociální úroveň Janukovičovy Ukrajiny doženeme za 20 let
Ukrajina upadla do takové chudoby, že zabere 20 let, aby země dostihla sociální úroveň v roce 2013. A to ještě za předpokladu, že země vybuduje vhodné podmínky. Lokálním novinám Timer to v neděli řekl guvernér Oděsy Mikheil Saakašvili.
Utekl Hitler v roce 1945 z Německa?
Historici tvrdí, že Adolf Hitler a jeho žena Eva Braunová nespáchali v roce 1945 sebevraždu, a že jejich smrt byla nafingovaná nacisty. Klíčový důkaz mají ukrývat i Rusové. Tato tvrzení byla v sobotu odvysílána v dokumentu Conspiracy: The Death of Hitler na Channel 5 britské televize.
Větvička: Naposledy se porozhlidněte, ať vidite, jak tu bylo fajně
... Bandy celniku se flakaju na dalničnich najezdach a buzeruju za chybějici nalepky, misto aby už davno stali na ohrožene hranici a chranili obyvatelstvo před najezdem spořiču.
Exšéf rakouské rozvědky: Německo je stále okupováno USA!
Americké zpravodajské služby volně působí v Německu, protože Německo je stále okupováno příslušníky západní koalice, zdůraznil v rozhovoru pro Deutsche Wirtschafts Nachrichten zakladatel a bývalý šéf rakouské Federální agentury pro ochranu státu a boji proti terorismu, přední evropský odborník v oblasti boje proti terorismu, zpravodajství a průmyslové špionáži Gert R. Polli.
Kapitalizmus
Človek je svojou podstatou materialista, ktorý za problémy okolo seba viní predovšetkým bytie. Takto chápe aj súčasnú etapu vývoja spoločnosti a za jej problémami hľadá človeka.
Europarlament navrhuje zakázat svobodu fotografování na ulici
Europarlament se chystá zakázat svobodné fotografování na ulici všech evropských měst. Na zasedání výboru Evropského parlamentu pro právní záležitosti dne 16. 6. 2015 byl přijat upravený návrh zprávy k autorskému právu, který na celoevropské úrovni navrhuje zrušit svobodu panoramatu. Hrozí tak, že turisté, amatérští fotografové, nebo i běžní kolemjdoucí, kteří si vyfotí sochu, mohou být žalováni.
Soud pro lidská práva: Diskusní portály jsou odpovědné za komentáře svých uživatelů
Evropský soud pro lidská práva potvrdil odpovědnost portálu za urážlivé komentáře svých uživatelů. Rozsudek v případu velkého estonského zpravodajského webu může mít dopad na fungování portálů ve všech členských zemích Rady Evropy, k nimiž patří také Česká republika.
Zkouška
Když se chlap něčemu věnuje, ať už to dělá z jakéhokoli důvodu, třeba jen z nudy, život mu připraví test. Ten prověří, jak dalece se vyvinul, kam až došel, co doopravdy dokáže, kým je.
Trolling Američanů od generálmajora justice Vladimira Markina
V reakci na pokusy Ameriky vměšovat se do záležitosti všech států v celém světě, stavět se do role jediného arbitra dokonce i v záležitostech mezinárodních institucí (třeba FIFA), generál Markin pověděl, jak by Rusko a mezinárodní společnost mohlo pomoci USA v tomto jejich snažení. Třeba - pomoci USA vyšetřit, kdo v Kyjevě způsobil státní převrat, a za čího přispění vznikají takové teroristické organizace jako ISIL...
Syriza: Plunder, Pillage and Prostration
Early on, the Syriza leadership, headed by Alexis Tsipras, adopted several strategic positions with fatal consequences - in terms of implementing their electoral promises to raise living standards, end vassalage to the ‘Troika’ and pursue an independent foreign policy. We will proceed by outlining the initial systemic failures ofSyriza and the subsequent concessions further eroding Greek living standards and deepening Greece’s role as an active collaborator of US and Israeli imperialism.
Zakharchenko, on crutches, speaks his mind
Dvě videa (7 a 4 min.) s anglickými titulky ze setkání Zacharčenka s lidmi na náměstí. Poučné.
Aleksandr Zakharchenko – On love, death, war and life
Exclusive interview of the Head of the Donetsk People’s Republic for “Ukraina.ru” internet resource.
Putin's Ukraine Strategy Brilliantly Explained
Starikov among other things says that Ukraine will attack Russia at the behest of the US if they are successful in subduing the rebellious East - so Russia has no choice but to support the rebels.
RŮZNÉ
Trochu obšírnejšie o anjeloch
Čo je vlastne v realite anjel? Vo všeobecnosti je to podegregor vytvorený samotnými ľuďmi, ktorý reaguje na svoje meno, ako na heslo prístupu do daného bioinformačného modulu, kde sú zapísané všetky myšlienky veriacich vo vzťahu k činnosti príslušného mena v relígiach.
(Nejen) americké jídlo je závislé na karcinogenu RoundUp
Jeden z nejpoužívanějších herbicidů, na kterém je kompletně závislé (nejen) americké zemědělství a potravinářství, je podle Světové zdravotnické organizace potenciální karcinogen.
Návrat cubesatu na Zemi
Malé satelity zvané cubesaty získávají postupně schopnosti, které byly donedávna vyhrazené jejich velkým kolegům. Teď hodlají prolomit další hranici.
Měsíc: Jsou tam opravdu města?
Před dlouhou dobu to ukázaly fotografie UFO pořízené astronauty lunární expedice. Fakta ukazují, že všechny lety na Měsíc Američanů byly pod plnou kontrolou mimozemšťanů. Co viděl první člověk na Měsíci?
Jaroslav Dušek: Naše představa o historii je jen iluze psaná vítězi
Vy už 10 let hrajete Čtyři dohody. Zajímal jste se někdy, odkud ony legendární Čtyři dohody pocházejí? Zda je to skutečně od Starých Toltéků, zda na to jsou dochované nějaké prameny?
Egypt: Faraóni byli mimozemští hybridi
Nová genetická studie naznačuje, že linie egyptských faraónů byla podrobena úmyslné genetické manipulaci technologicky vyspělou rasou.
Russian Lawmaker Blasts 'Game of Thrones' as Toxic Trash
Every major addictive series to come out of Televisionland is profoundly cynical and depressing, peddling despair, perversion, violence and all-around misery.

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar