Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 25 TÝDEN 26 TÝDEN 27

Svět a společnost - týden 27/2015

Velmi rozumný postoj k současnému hnutí proti imigraci
Projev Jana Korála, vydavatele webu NWOO, na demonstraci proti imigraci 1.7.2015.
Zjednotení za mier: Jan Kavan a Eduard Chmelár
Jan Kavan, bývalý predseda Valného zhromaždenia OSN a exminister zahraničných vecí ČR signatár Zjednotení za mier, Eduard Chmelár, rektor Akadémie médií autor deklarácie Zjednotení za mier - videozáznam besedy/přednášky (125 min., přednáška J. Kavana od 15. do 62. min.).
Projev prof. Petra Piťhy, probošta Kolegiátní kapituly Všech svatých
Málokdy slyšíme tak myšlenkově hluboký a kultivovaný projev. Asi právě proto jej česká média ignorovala... úvod jeho kázání má obecnější rovinu, ale asi ve třetině jeho projevu to začne a rozhodně to není žádná náboženská modlitbička). Opravdu to stojí za to.
Cesta jak zachránit Evropu, co je třeba konkrétně dělat a proč
To, že občanská společnost v řadě zemí již pod tíhou arogance, hlouposti a ignorantství těch z vyšších pater vře, je dobře. I u nás si již uvědomuje stále více lidí, kam se Evropa řítí, byť to v televizi tak nevypadá. Pokud však společnost vře, ale zároveň nemá jasno, jak příčinu své naštvanosti napravit, hrozí obrovské nebezpečí, že se vše nakonec propadne ve vzájemné masakrování, teror a občanskou válku. Z tohoto důvodu jsem si dovolil sestavit koncept jednotlivých kroků, které je třeba udělat, aby bylo možno katastrofu, která se na Evropu řítí ze všech stran, přijatelnými metodami ještě zavčasu zastavit.
Konec EU-pohádky o Řecku, začíná tvrdé mediální lhaní
Řekové byli skutečně podvedeni: vlastní politickou kleptokracií, bankstery v EU, politickou reprezentací EU, úředníky v Bruselu a nakonec vcelku pochopitelně bankou Goldman Sachs, která zmanipulovala řecké účetnictví tak, aby bylo přijatelné pro ECB a pro vstup do měnové unie. Nyní tento stát podvádějí věřitelé, kteří chtějí tzv. "záchranným programem" zničit zbytky sociálních vazeb ve státě. Prostě taková Ukrajina bez boje, tichý masakr jen přes banky a přes bankomaty. A protože jde ve skutečnosti o děsnou věc, je třeba také veřejnosti děsně lhát.
Mezinárodní banksteři vedli Řecko přímo ke krachu
Henry Kissinger napsal: Řecký národ je anarchický a velmi těžko ovládnutelný. Z tohoto důvodu musíme tnout hluboko do jeho kulturních kořenů. Tak ho možná přinutíme, aby se podřídil. Míním tím napadnout jejich řeč, jejich náboženství a historické a kulturní bohatství a vzít jim možnost dále se rozvíjet. Oni sami by neměli mít šanci poznat, že by mohli kdy zvítězit. Pouze tak by mohly být odstraněny překážky, které stojí v cestě k uskutečnění našich plánů pro Balkán, Středomoří a Blízký východ.
Prezident (2015)
Dvaapůl hodinový ruský dokumentární film o prezidentování ruského prezidenta Vladimíra Putina s českými titulky. Film je mixem nezvykle otevřeného interview, audiovizuální dokumentace a svědectví z první ruky.
Papež zezelenal, někteří biskupové také
Mnozí biskupové musí otočit ideologické kormidlo a začít přemýšlet o tom, co tato encyklika chce říci doopravdy, a co také doopravdy říká. Začněme něčím veselým. Třeba posledním vystoupením australské skupiny Juice Rap News, kterou jsme uváděli jak pro Blízký východ, tak hlavně pro tzv. "úsporné programy". Raperům se poslední papežská encyklika líbí, což je vidět na vtipném a ironickém klipu. Ale jako přesvědčení liberálové zůstávají kritičtí k jiným církevním postojům, které se jim nelíbí. Zapněte si titulky, jsou i česky (6 min.).
Nikolaj Starikov: Je třeba podporovat DLR a LLR, aby nedošlo k válce Ukrajiny s Ruskem
(z komentářů)... nenávidím pragmatické geopolitické hry, které si bohužel plně uvědomuji až právě na Ukrajině…Doněck a Luhansk mají mojí upřímnou podporu právě jen proto, že jsou to srdcaři, že brání hodnoty, které jsou společné všem lidem…svoboda, právo na sebeurčení a lidskou důstojnost….jak říká ten Starikov, oni bojují i za životní zájmy protistrany - těch ukrodementů, kteří po nich střílí jsa plně na špagátech cynických amerických loutkovodičů, kterým se snaží zavděčit…proto já kvůli nim brečím a trpím… (video 11 min., české titulky).
Ringo Čech stručně a výstižně
Osobně se nacházím v přechodu od militantního demokrata k osvícenému monarchistovi.
Will the Gay Mafia Take Over America Again?
Are there generalizations that can be made about Washington? Bribery and sex have always been there. Espionage to the extent it lives today, as pointed out by Sibel Edmonds, did not. Were Jonathan Pollard, who has spent nearly three decades in prison for spying, to have been doing what he did today, nobody would care.
"Novorossiya will be created soon" — Zacharčenko
The head of the Donetsk People’s Republic Alexander Zakharchenko held his second Q&A session on June 24, 2015. He answered lots of different questions from journalists and people from all over Republic (2 min., anglické titulky).
India: The Revolution You Didn’t Hear About
In India, one of the world’s new economic powerhouses, the voters of the nations capital’s put the Aam Admi Party (AAP), or “Common Man’s Party” into power. It wasn’t even close: the AAP won 67 out of the 70 seats, and unseated the local leaders of both the currently-ruling Janata Party, or BJP, and the traditionally ruling Congress Party, the CPI.


RŮZNÉ

Retro: Železářství Microsoft
Jak by to vypadalo, kdyby Microsoft nepodnikal v oblasti IT, ale třeba v prodeji domácích potřeb?

Nálezy, které by neměly existovat
První člověk, předchůdce dnešního typu člověla (homo sapiens-sapiens) se objevil na Zemi cca před 100.000 lety, Homo erectus před 1.6 milionem let, a homo habilis před 1.7-2.3 miliony let, takže kde se vzaly všechny ty níže popsané hmatatelné nálezy, které jsou většinou uloženy v některém z mnoha muzeí?

Four Ayurvedic Herbs to Enhance Brain Power Naturally
In this age of day-by-day increasing mental stress, strain and cut-throat competition, we are finding it more and more difficult to cope with the pressures of day to day life. Ayurveda claims at not only increasing the powers of the brain but also at keeping the mental diseases away, along with helping to cure them desirably.
Grounded
https://www.youtube.com/watch?v=TzH5S6G63ak#t=21
Your body is capable of generating electricity, and this ability is actually a key part of your achieving health.
The Matrix is Everywhere
Kinetic Typography (video 44 s).
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar