Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 26 TÝDEN 27 TÝDEN 28

Svět a společnost - týden 28/2015

Srebrenica – vylhaná kauza
Ve Srebrenici se údajně odehrál masakr, genocida muslimského obyvatelstva a pachateli jsou bosenští Srbové vedení prezidentem Karadžičem a generálem Mladićem.
Pokud se Evropa nevymaní z područí korporací, nepřežije krizi
Rozhovor s europoslancem Janem Kellerem o TTIP, Řecku a dalším osudu EU.
Marek Obrtel: Chceme bránit svoji vlast
Rodí se v ČR nové realistické mírové hnutí?
L. Procházková: Hus pozvedl pro své následovníky laťku velice vysoko
Málokterý národ má tak hlubinné dějinné okamžiky a tolik proměnlivý jejich výklad. A tak se v některých dobách k husitství hlásíme, v jiných se od něj oprošťujeme a zapíráme motivy jeho vzniku.
Američané vyzkoušeli novou atomovou bombu
Spojené státy provedly test dvanácté modifikace atomové bomby B61, uvedla na svých webových stránkách Národní správa pro jadernou bezpečnost USA.
Jak Říše vrátí úder
Myslím, že nejpravděpodobnějším scénářem je, že další věcí, která nastane, je řecký majdan, následovaný obviňováním z policejní brutality a všech těch ostatních věcí ze scénáře barevné revoluce.
Tajné projekty Izraele a Saudské Arábie
Je to aliance koloniální státu a monarchie, která je nepřátelská vůči pokroku. Zatímco se Blízký východ deset let připravuje na změnu svých pravidel, zveřejnil Thierry Meyssan obsah tajných jednání mezi Rijádem a Tel Avivem.
Minské dohody jsou nesplnitelné
Ukrajina bude dělat všechno možné, aby se Minské dohody nikdy nestaly realitou.
N. Farage v Evropském parlamentu k řeckému referendu
Vůdce UKIP Nigel Farage přednesl před Evropským parlamentem ve Strasbourgu strhující řeč, během níž řeckému ministerskému předsedovi Alexisi Tsiprasovi přímo řekl, ať vyvede Řecký lid z Eurozóny a vezme si pro svou zemi zpět demokracii (4 min., i anglický přepis do textu).
Česká nezávislá televize
Pokus o nezávislé televizní zpravodajství.

RŮZNÉ

Mýtus o přelidnění
V osmiminutovém videu popisuje kanadský spisovatel Stefan Verstappen, jak neopodstatněná je lež o tom, že přelidnění planety způsobuje bídu.
Obrana před psychopaty
Dokument vytvořený na motivy jedné kapitoly z knihy Stefana Verstappena s názvem „Umění přežít ve městě“. Ukazuje charakteristické znaky, jak psychopaty rozpoznat a jak se bránit těm nejnebezpečným dravcům v naší společnosti (37 min., české titulky).
Carl Sagan: Reinkarnace si zaslouží hlubší vědecké prozkoumání!
Věřil, že si tyto věci žádají důkladnější zkoumání. „Jsou určité věci v oblasti parapsychologie, které by si dle mého názoru zasloužili seriózní studii.“ Zejména co se reinkarnace týče, Sagan mínil prozkoumat svědectví dětí, které si pamatují detaily z minulých životů.
Genetické výzkumy evropské historie
Studium DNA v posledních desetiletích přináší zajímavé poznatky k prehistorii člověka, migracím a genetické příbuznosti jednotlivých populací. Přestože mnoho prehistorických pozůstatků lidí ještě čeká na analýzu DNA, jsme stále v „dřevní době“ poznání dané problematiky, je zde otázka spolehlivosti metod výzkumu prehistorie a v budoucnu může docházet k překvapivým objevům a posunům paradigmat, již dnes jsou k dispozici informace, které významně doplňují, potvrzují či vyvracejí, naše představy o prehistorii.
Kdo je Globální prediktor? Jaká je struktura lokálních a nadnárodních "elit"? Co jsou to priority řízení světa?
Témata: podstata konceptuální moci, globální prediktor a struktura lokálních a nadnárodních "elit" a jejich vztahů, architektura globální moci. Role židovstva v globálním historickém procesu. Role "kreativní vrstvy" v dnešní společnosti. Přednáška vycházející z Koncepce sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecné teorie řízení.
Kolaps: Někteří z nás mají jasno
Náš neudržitelný technosociální komplex není postaven na současné tempo změn a jednotlivých selhání, natož na jejich souhry a vzájemná násobení. Pokud nedokážeme důstojně a lidsky řešit ani konkrétní dílčí krize, je jasné že cokoliv „většího“ bude řádově silnější šok.
Současné kulturní generace X, Y a Z
Rozdíly mezi generacemi se stále více prohlubují, takže v současnosti svět sdílí několik zásadně odlišných generací a nebylo nikdy zajímavější a důležitější se problematice generací věnovat. Jak si můžeme mezigeneračně lépe rozumět a navzájem se poučit do budoucna?
Mohli dinosauři vytvořit civilizaci?
Vývojově vyspělým teropodním dinosaurům se na konci období křídy začaly povážlivě zvětšovat mozky. Tento trend je v paleontologickém záznamu dobře pozorovatelný, stačí se podívat na druh Troodon formosus nebo Bambiraptor feinbergi.
Ohrožují chemtrails život včel ?
Nedávno zaznamenaný celosvětový pokles včelí populace, byl spojen s hliníkem, jak píše mezinárodní on-line časopis Public Library of Science (PLOS one). Z toho vycházejí biologové z Keele University a University of Sussex ve Velké Británii. Že právě sloučeniny hliníku představují významnou složku v našem vzduchu, to lze dokázat na četných výzkumech dešťové vody,
Are Challenger’s Crew Members Alive?
As a start in understanding the Challenger disaster hoax it is imperative to grasp the fact that all publicized Apollo missions to the moon and back in the late 1960’s until the end of December 1972 (Apollo 17) were a hugely expensive hoax. It has taken until the growth of the internet and widespread publication of purported original moon imagery, said to be photographed miles apart but containing the same exact backdrop, to put the nail into the coffin of that monstrous hoax.
http://wellaware1.com/newsite/special-investigations-2/special-investigations/si-shuttle-disasters/
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar