Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 31 TÝDEN 32 TÝDEN 33

Svět a společnost - týden 33/2015

Video hry, účelové programování a "Skinner box" 21. století
Propojení mezi vývojáři video her a vojensko-průmyslovým komplexem urazilo dlouhou cestu od roku 1980, kdy hra tanková bitva Battlezone od Atari byla používána armádou Spojených států jako tréninkový Bradleyho tankový simulátor.
O ekonomice založené na zdrojích
Patnáctiminutové video moderované Jesse Venturou (seriál Konspirační teorie), ve kterém vysvětluje zakladatel hnutí Zeitgeist Peter Joseph jednoduchým způsobem základy fungování ekonomiky založené na zdrojích a odpovídá na otázky týkající se přechodu k tomuto systému (15 min., české titulky).
„Pospolitost“ a „společnost“: Sociologický náhled na rozklad moderní společnosti
Mírové moderní společnosti, uznávající hodnotu jednotlivce, odedávna kladly důraz na rodinné vazby namísto zájmů jednotlivce. Přechod z loveckých tlup přes klanové a kmenové uspořádání až k národním státům probíhal mírumilovně jen tehdy, pokud nebyly narušeny základní vazby spojující jednotlivce s širší společností prostřednictvím vědomí společné historie, kultury a názorové spřízněnosti.
Má smysl zabývat se sebevzděláváním?
Zamysleme se nad tím, zda je něco, co může v dlouhodobé perspektivě řešit všechny nahromaděné problémy lidstva, a řešit je uspokojivým způsobem pro všechny, tj. nebude to „pomoc“ jedněm na úkor druhých nebo „řešení“ jednoho problému vytvářením nových problémů nebo odkládáním do budoucna.
Iluze svobody
Žijeme ve světě fantazie, pečlivě vytvořeném tak, aby připomínal zastupitelskou demokracii. Kdysi ozuby, kola a převody v mašinérii naší vlády sloužily tomu, aby naše republika fungovala plynule. Nicméně aniž bychom to pochopili, tento mechanismus se změnil. Jeho účelem již není udržet naši republiku v hladkém chodu. Naopak, konkrétním účelem tohoto výmyslu je udržet u moci korporátní policejní stát. Jeho různé části jsou již zkorumpovanou součástí celku.
Emigraci do Evropy platí američané
Na základe výsluchov utečencov v rakúskych táboroch, zdroj vojenskej tajnej služby potvrdil médiu, že imigračnú vlnu pomáhajú financovať americké organizácie.
Saúdský vpád do Jemenu
Bez povšimnutí našeho tisku, bez souhlasu OSN, bez protestu tak zvaných nejdemokratičtějších zemí, vtrhly ve čtvrtek 6. srpna 2015 do Jemenu vojska Saúdské Arábie.
Proč to Sýrie vyhraje
Je to Syrská armáda, kdo „generálně vyhrává, je však pod tlakem a poněvadž bojuje na desítkách front, čas od času i takticky ustoupí“. „Navzdory rokům masivního terorismu a západních sankcí syrský stát funguje až překvapivě dobře.“
Euro-kazajka jako nástroj šokové doktríny v Evropě
Washington´s Blog uveřejnil zajímavý článek týkající se vzniku a pozadí eura, který potvrzuje, že euro je instrumentáriem geopolitických zájmů k ovládnutí Evropy.
Začíná turecký (a světový) Majdan?
Hranice Blízkého východu se překreslují přesně podle plánu a Turecko se v nich stává nejvážnějším problémem právě proto, že ví o plánu, kterým má o část svého území přijít ve prospěch Kurdů.

RŮZNÉ

Windows 10: V principu jde o pouhý terminál pro sběr informací o uživateli
Operační systém Windows 10 je ve své podstatě více koncový terminál, než operační systém, protože mnoho procesů a funkcí tohoto systému je přímo nebo nepřímo závislých na vzdálených serverech a databázích společnosti Microsoft a Windows 10 je první operační systém od Microsoftu, který část funkcí svého rozšířeného operačního jádra umístil vzdáleně na své servery.
Putin a Žižka
Rozhodně není náhoda, že naše média útočí ve stejnou dobu a stejným způsobem jak na Putina, tak na Žižku. Oba mají totiž společného víc, než si myslíme.
Byl Masaryk tajným levobočkem císaře?
Tomáš Masaryk byl synem rakouského císaře Františka Josefa, tvrdí autor knihy Císařův prezident David Glockner. Oživuje tím staré pochybnosti o původu prvního československého prezidenta.
Aliens prevented nuclear war on Earth’: Former NASA astronaut makes unexpected claim
Aliens came to Earth to stop a nuclear war between the US and the Soviet Union at the start of the Cold War, according to the sixth man to walk the surface of the moon. Edgar Mitchell, an astronaut on the Apollo 14 mission in 1971, says peace-loving aliens visited our planet during weapons tests at US missile bases and the famous White Sands Proving Ground in the New Mexico desert – where the world's first nuclear bomb was detonated in 1945.
The Great Pyramid of Giza: The Mystery Solved
This is a breakthrough scientific study that combines the use of remote viewing on an unprecedented scale to solve the mystery of the Great Pyramid of Giza. Remote viewing is a mental procedure that was originally developed by the United States military and used for espionage purposes. Now, civilians employ the same methods, or procedures that are derivative of those methodologies, to study human history. In a project completed at The Farsight Institute (www.farsight.org) using remote-viewing data collected by two of the most accomplished “military grade” remote viewers of the day, the true story of how the Great Pyramid of Giza was actually constructed using a combination of exotic advanced technology and brutal manual labor can finally be told (63 min., anglicky).
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar