Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 38 TÝDEN 39 TÝDEN 40

Svět a společnost - týden 40/2015

100 otázek českým mediálním sniperům - 1. díl
Cílem tohoto šestidílného seriálu je, ve smršti hlavními médii manipulovaných informací, mobilizovat mozky nejširší veřejnosti, které její značná část nehledající alternativy a nezkušená mládež bez rozmyslu přejímá. Z rozsáhlé rešerše vyplynula spousta otázek které jsou směřovány pochybným „celebritám“, zkorumpovaným mediálním sniperům, požadující věrohodná doložení jejich radikálních výzev, ve světě na pokraji 3. SVV. Seriál se snaží i usnadnit orientaci lidem odmítajícím prefabrikaci veřejného mínění. Doporučuje, aby se s pomocí odkazů zamysleli nad každou z otázek, a pokusili se na ně podle vlastní logiky, úvah a svědomí odpovědět.
Lenka Procházková: Měli jsme kdysi sen
Před čtvrt stoletím jsme měli krásný společný sen. Zdálo se nám, že země, ve které žijeme, byla propuštěna z karantény. A my jsme snili o tom, že obnova suverenity naší republiky proběhne rychle a snadno, že stačí roztrhat staré vázací smlouvy, přešít ústavu na lidský rozměr, odstranit cenzuru a ploty na hranicích a samozřejmě přepsat učebnice dějepisu pod novým hodnotícím úhlem.
Žádná třetí světová válka nebude
Liberální jestřábi a neokonzervastivci nebyli schopni vyprovokovat konfrontaci s Ruskem, pro kterou byli cvičeni během studené války. Konečně převládl hlas rozumu. Zatímco probíhají důvěrná vyjednávání ve snaze skoncovat s krizí na Ukrajině, Rusko a Čína se připravují přesvědčit Spojené státy a jejich spojence, aby se zúčastnily globální aliance proti islámskému terorismu. Po 5 letech napětí jak projekt zmocnění se moci Muslimským bratrstvem – arabské jaro – tak vyhlášení Kalifátu selhal. Mír je zachráněn.
Pomozme zavřít brány do pekla!
V Sýrii neválčí „dvě odlišné komunity, ale dva společenské projekty“. Na „jedné straně moderní, sekulární Sýrie, která etnickou, náboženskou a politickou diverzitu respektuje“. A „na druhé ideologie Muslimského bratrstva“.
Revoluční akt říkání pravdy
George Orwell řekl: „V době univerzálních podvodů je říkání pravdy revolučním činem.“ Toto jsou temné časy, ve kterých se propagandistické podvody dotýkají života nás všech. Jako by politická realita byla privatizována a iluze legitimizována.
Projev Vladimira Putina na 70. zasedání VS OSN
Záznam projevu V. V. Putina před Valným shromážděním OSN 28. 9. 2015 (23 min., rusky, české titulky).
Trhovci a lapkové
Trhovec je člověk, který se snaží přiživit na práci a tvůrčím úsilí druhých tím, že kupčí s jejich produkty. Lapka, jinými slovy loupežník, je člověk, který si tyto produkty svévolně přivlastňuje a prodává je trhovcům, aby s nimi prováděli své kupecké švindly.
Cenzura "nevhodného" obsahu v médiích a na sociálních sítích. Hrozí vysoké tresty
V Německu byla zřízena pracovní skupina, která se bude zabývat trestním stíháním osob za zveřejňování "nevhodných" názorů a komentářů. Uvádí se: "Mainstreamová média v Německu jsou "synchronizovaná" s vyjádřeními politiků ze všech významných politických stran a všichni se chlubí "politickou shodou" v otázce přistěhovalecké politiky kancléřky Merkelové." Přestože došlo ke shora uvedené "politické shodě", německé úřady nejsou spokojeny s názory a komentáři zveřejňovanými na sociálních sítích, především na Facebooku. Stejnou cenzuru již zavedlo Rakousko, chce trestně stíhat uživatele na sociálních sítích za rasistické a xenofobní příspěvky
Totalitární tendence: „Západ“ před zrušením bankovek (Petr Robejšek)
Odstranění hotovosti by však bylo nejprve a především dotažením totalitární tendence, která je spjatá se současným stylem vládnutí. Papírové peníze jsou za těchto podmínek jednou z posledních bašt nekontrolovatelného chování občana a tudíž i trnem v oku těch, kteří se pohybují po kluzké cestě k totalitarismu.
Za co nenávidí Stalina a Beriju
J.Stalin - "Ekonomické problémy socialismu v SSSR", 1952, str. 68.
Kapitoly z historie: Napomohla polská vláda let 1918 – 1939 druhé světové válce?
Cvičně přeložená kapitola z knihy Jurije Muchina Katyňský detektiv, která z pohledu Ruska (SSSR) osvětluje jiným pohledem, než naším obvyklým, události před druhou světovou válkou v Evropě. Snažil jsem se ponechat co nejvíce autorův bezesporu zajímavý vyjadřovací styl. Tato kniha u nás nikdy nevyjde. Tím jsem si téměř jistý.
Kukaččí hnízdo Liberland
Kam až může vést vulgární představa lidské svobody, to dokazuje vyhlášení státu Liberland jeho údajným prezidentem Vítem Jedličkou. Tento fanatický libertarián si buď nevidí na špičku nosu, nebo je tak vychytralý, že se s ním nemůže rovnat žádný arcišejdíř z hvězdného nebe sociálně retardovaných vyžírků. Jeho vynalézavost, jak vytřískat z liberálně demokratického systému antihodnot virtuální a ničím nezasloužený zisk, přesvědčivě dokazuje, na jakých základech stojí libertariánská idea neomezené svobody individua.
Endgame - dokument o genocíde belochov
Tento dokument interpretuje demografický úpadok bielych populácií v Európe a Severnej Amerike ako cielenú snahu politických elít o genocídu belochov. Odvoláva sa pritom najmä na štatistické údaje, medzinárodné dokumenty a vyjadrenia samotných politikov (21 min., slovenské titulky).
The Collapse of Saudi Arabia is Inevitable
In a letter circulated among Saudi princes, its author, a grandson of the late King Abdulaziz Ibn Saud, blamed incumbent King Salman for creating unprecedented problems that endangered the monarchy’s continued survival. “We will not be able to stop the draining of money, the political adolescence, and the military risks unless we change the methods of decision making, even if that implied changing the king himself,” warned the letter. Whether or not an internal royal coup is round the corner – and informed observers think such a prospect “fanciful” – the letter’s analysis of Saudi Arabia’s dire predicament is startlingly accurate.
US President Obama Addresses UN
B. Obamy před Valným shromážděním OSN 28. 9. 2015.
The Real Powers Behind President Barack Obama
Barack Obama is truly not the President of the United States. He is not a powerful person at all. Rather, he is a front man for more powerful entities that hide in the shadows. The real power in the world is not the United States, Russia, or even China. It is Rome. The Roman Catholic Church (Vatican) is the single most powerful force in the world.


RŮZNÉ

Letiště v Denveru
Apokalyptický kůň se svítícíma červenýma očima vítá návštěvníky, děsivé malby na zdech, podivná slova a symboly na podlaze a mnoho dalšího najdete na mezinárodním letišti v Denveru.Letiště bylo vybudováno v roce 1995 na 34,000 akrech. Konstrukce si vyžádala uzavření Stapletonova mezinárodního letiště, které mělo víc bran a ranvejí než DIA. Kontrukce stála 1.7 billion dolarů, ale konečný projekt se vyšplhal na 4.8 billionu, přesáhl tedy 3.1 bilionu dolarů.
Všichni se sejdeme pod jednou duhou. Prorocké malby
Tvůrcové tohoto plánu (a všech světových událostí) milují symboly, bohužel, mnohé z nich se stávají srozumitelnými až s odstupem času. Protože symboly považuji za zásadní „řeč“, kterou každý „hovoří“ (neverbální komunikace tvoří až 70% sdělení, zatímco mluvené a psané slovo jen 30%) a kterou vždy promlouvá i každá vyšší moc (včetně Vesmíru), snažím se porozumět především symbolům.
Vnímanie vyšších dimenzií
Najjednoduchším spôsobom, ako pochopiť vyšším dimenziám, je obrátiť sa k dimenziám nižším. Prvým autorom, ktorý sa o to pokúsil v románovej forme, bol v roku 1884 Edwin A. Abbot v satire Flatland (Rovina), zobrazujúci zvláštne zvyky ľudí, žijúcich len v dvoch rozmeroch.
Russian Government Calls For International Investigation Into U.S. Moon Landings & For Good Reasons
“We are not contending that they did not fly (to the moon), and simply made a film about it. But all of these scientific – or perhaps cultural – artefacts are part of the legacy of humanity, and their disappearance without a trace is our common loss. An investigation will reveal what happened.”
The Great Dictator] - Charlie Chaplin - 1940
(anglicky, 125 min., až 720P)
India Won’t Suppress Tewari’s Free Energy Generator
India considers its own free energy program a matter of national pride, and is very much willing to risk antagonizing Petrodollar countries with its support on Reactionless AC Synchronous Generator (RLG) invented by its own Paramahamsa Tewari, an electrical engineer and former Executive Director of Nuclear Power Corporation of India. (http://www.tewari.org/theory-papers/)
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar