Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

multiŠkolka bylo málo multikulturní, tak byla potrestána. Nedostatek různorodosti má prý na děti špatný vliv. V obci ale není dostatek barevných. Co si počít? Školka v Market Rasen (hrabství Lincolnshire) byla potrestaná snížením hodnocení za to, že v ní není dostatečně zdůrazněna rasová různorodost a multikulturalita. Rodiče, jejichž děti navštěvují školku v anglickém Market Rasenu, neskrývají svůj nesouhlas s jednáním Ofstedu, tedy odboru kontrolujícího předškolní a školská zařízení. Podle jejich názoru je školka vzorná a děti jsou v ní velmi spokojené. Z toho důvodu považují snížení hodnocení za nespravedlivé. Mimo jiné proto, že v obci Market Rasen žije velmi málo lidí s jinou barvou pleti. Ve zmíněném městečku je 97 % obyvatel anglického původu.

Město, které leží poněkud stranou, nebývá častým a oblíbeným cílem imigrantů. Ofsted se patrně domnívá, že to je velká chyba. Jeho úředníci tvrdí, že takovýto nedostatek různorodosti má na výchovu dětí špatný vliv. Další inspekce negativní hodnocení školky navzdory nesouhlasu rodičů potvrdila.

vlajkausaPřijde s Donaldem Trumpem konec neokonzervativního šílenství v americké zahraniční politice? Donald Trump měl včera [27. dubna] ve Washingtonu svůj nejdůležitější proslov ohledně zahraniční politiky.[1] Akci pořádala organizace Center for the National Interest, která vydává časopis „The National Interest“, nejpopulárnější periodikum amerických realistů. Šéfredaktor „The National Interest“ Jacob Heilbrunn, autor populární knihy o neokonzervativním hnutí v USA „They Knew They Were Right: The Rise of the Neocons“, na stránkách „Politico“ o Trumpově proslovu napsal: „Od desítek let jsme nic podobného od republikánského [prezidentského] kandidáta na téma zahraniční politiky neslyšeli. Trump nechce úpravy v zahraniční politice Republikánské strany; usiluje o její zničení.“ Jennifer Rubinová, populární blogerka „Washington Times“ a jedna z nejvýraznějších tváří amerického neokonzervativismu zas proslov označila za „toxickou směs protekcionismu a izolacionismu“. 

Co tedy Trump vůbec řekl a jaké byly hlavní body jeho proslovu? „Na prvním místě Amerika [America First] bude hlavním a nadřazeným motivem mého prezidentství.“ Trump chce vytýčit nové směry americké zahraniční politiky, které nahradí „nahodilost účelností, ideologii strategií a chaos mírem“. Po té co zmínil americké úspěchy v boji proti nacismu a vítězství ve studené válce, Trump prohlásil, že po skončení závodů ve studené válce „logiku nahradila hloupost a arogance, což vedlo k dalším katastrofám v zahraniční politice“. Podle Trumpa „všechno začalo nebezpečnou myšlenkou, že můžeme ze zemí, které neměly zkušenosti nebo neměly zájem, udělat západní demokracie“.

 obamaObama efekt zafungoval opačně. Stoupenci vystoupení Británie z EU převážili nad odpůrci Použil k tomu i skryté vydírání, kdy prohlásil, že při případném vystoupení Británii z EU dojde ke značnému zhoršení obchodních podmínek mezi USA a Británií. Prezident USA tehdy rovněž prohlásil: „Prioritou pro nás i nadále budou...“

chemtrailsSlavný americký novinář, známý z aféry Írán kontra, o sestřelení letadla letu MH-17 na východě Ukrajiny: není to tak, jak se říká. Možná přijde překvapení. Ale i o jiných důležitých věcech Víte, co mě nejvíc překvapilo na válce v Iráku? Kupodivu nikoli to, že se nekonala selanka se šťastnými Iráčany, zasypávajícími své osvoboditele květinami. Dokonce ani to, že válka skončila fiaskem. To se dalo předpokládat - a taky jsme to leckteří předpokládali. Co jsem ovšem nečekal bylo to, že by se americká vláda vůbec kdy odhodlala přiznat, že nikdy neexistovaly žádné zásoby zbraní hromadného ničení.

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar