Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Píše se nám z Austrálie – ohledně jejich migrační praxe Kosa má dneska  čtenáře  po celém světě. I v  Austrálii. Nick mv se odtud  přihlásil už  několikrát. a tohle je  jeho poslední blesková reakce na  rozhodnu Nejvyššího soudu Papui -Nové Guinei, kterým byl zrušen tzv. Hot spot  pro migranty  do Austrálie, který tato na  Papui provozovala. Moc  poučné čtení pro ty, co jako  spekulují pořád  nad  tím, že  Evropa  se prostě  může  nějak vyvinit  z razantních opatření  proti migrační tsunami. Mam pre vas bleskovu informaciu, ktora sa udiala ve stredu v tychto koncinach. Je to skor informacia do vasich pokecov s Borisom. Casto sa odvolavaju media a tiez vy na to ako ta imigracna politika v Australii perfektne funguje s tym ze procesuju immigrantov offshore (mimo hlavne uzemie AUS).

Hrubé národní štěstí nebo hrubý domácí produkt? Nesmyslná otázka? Jak kde. V Bhútánu rozhodně smysl má. Slovenský diplomat a spisovatel Jozef Banáš (*1948) to vidí takto: „Svet, našťastie, nie je len ľudstvo, ale naša zemeguľa je kompaktný systém, v ktorom všetko spolu súvisí – zem, voda, lesy, flóra, fauna, človek. Naša zem človeka nepotrebuje. Východisko vidím v príklade malej, nenápadnej krajiny, ktorú som nedávno navštívil a o ktorej teraz píšem knihu. Volá sa Bhután. Je to kráľovstvo, v ktorom osvietená kráľovská dynastia Wančhugovcov – terajší kráľ Džigme Khesar Namgjal Wangčhug – vedie svojich občanov cestou šťastia. Nie šťastia materiálneho, ale duchovného, lebo vie, že človek orientovaný materiálne nebude nikdy šťastný. V ústave majú dokonca zakotvený termín hrubé domáce šťastie, namiesto hrubého domáceho produktu. Vychádzajú z toho, že bytostnou túžbou človeka nie je byť bohatý, ale šťastný. My v kresťansko-komunisticko-kapitalistickej materialistickej civilizácii vnímame život cez neustály rast. Načo musí mať každý štát permanentne rastové ukazovatele hospodárstva? Aby mohol štát a v rámci štátu občan splácať úvery a úroky bankám, ktoré nás permanentne zdierajú. Je však bohatstvo zárukou šťastia?

To se asi nemělo dostat ven. Takto se prý choval německý ministr financí k Řekům Levicový think-tank Centrum pro ekonomické a politické výzkumy, založený ve Washingtonu, přináší text Ming Chun Tanga o tom, jak německý ministr financí Wolfgang Schäuble hodlal tlačit na Řeky, pokud nebudou „rozumní“ a zvolí si Syrizu.

Kdo stojí v pozadí za plánem na zničení Evropy? V migrantské krizi je prý kancléřka Merkelová pouze pěšák. Jsou tady mocnější síly Záplava nekontrolovaných uprchlíků ze Sýrie, Libye, Tunisu a dalších muslimských zemí destabilizovaných barevnými revolucemi Washingtonu - „arabského jara“, vytvořila největší sociální zmatek od konce druhé světové války v celé Evropě - od Německa po Švédsko či Chorvatsko. Nyní už většině lidí došlo, že probíhá něco hodně zlověstného, něco, co hrozí zničením sociálního přediva samotného jádra evropské civilizace. Stále jen málo lidí však chápe, že celé toto drama je organizováno, avšak nikoliv osobně německou kancléřkou Angelou Merkelovo, ani beztvářnými byrokraty EU z Evropské komise v Bruselu. Je to organizováno kabalou na NATO napojených mozkových trustů.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar