Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

 

Léčení rakoviny pomocí naší vlastní emoční technologie Známy spisovateľ, vedec, liečiteľ a popularizátor vedeckého výkladu tzv. zázrakov Gregg Braden, tu na názornom príklade vyliečenia nádoru, vysvetľuje objavy kvantovej fyziky a dáva ich do súvislosti s duchovným poznaním. Inak povedané, veda potvrdzuje, že svojimi myšlienkami a pocitmi ovplyvňujeme a vytvárame našu realitu - a teda, že myslením a cítením môžeme meniť veci, uzdraviť sa atď. Na veľmi zaujímavom videu z Pekingskej nemocnice ukazuje konkrétny príklad, ako môžme fungovať v živote, keď poznáme zákony energetického poľa, ktoré nás všetkých obklopuje a spája.

Ruediger Dahlke - Zákony osudu Viac videí - http://www.blog.eugenika.sk Známy autor (odborník na psychologický odkaz rôznych chorôb a symptómov) rozoberá na tejto prednáške tému -- Zákony osudu. Na základe príkladov a ilustrácii objasňuje ako myslenie a cítenie podmieňuje našu realitu. So zákonmi osudu je to totiž rovnaké ako s fyzikálnymi zákonmi. Kto nepozná ich základné vlastnosti, vzťahy a rovnice, môže často sebe alebo svojmu okoliu ublížiť, aj napriek tomu, že koná s dobrým úmyslom. Kto ich však pozná a vie sa nimi riadiť, ten má z nich samozrejme prospech.

Propojení s duchem peněz V rámci mého řešení postojů k financím a bohatství, jsem už před nějakou dobou na internetu zakopla o Inelii Benz, na jejíchž stránkách je tato meditace k nalezení, viz níže. Inelia je moc zajímavá bytost a na konci článku o ní najdete poměrně dlouhé video. Říká o sobě, že je poprvé inkarnována a že se nějakou dobu musela učit, jak vůbec používat lidské tělo tak, jak to děláme my. Taky zmiňuje, že má mnoho mimosmyslových schopností a vnímá např. čas multidimenzionálně.

Na svém webu má Inelia i českou verzi, a některé její meditace tam už byly přeložené, ale meditace na propojení s duchem peněz ne. Tak jsem se pustila do díla a poslala jsem jejímu týmu svůj překlad, který je na jejím webu nyní publikován. Chtěla bych se s Vámi o tuto báječnou meditaci podělit, protože sama jsem s ní zaznamenala hodně úspěchů.

Ineliin text meditace přeložený do češtiny: Propojení s duchem peněz, pro ascension101.com vytvořila Inelia Benz.  Znovu a znovu dostávám informace, že duchovně pracující lidé a lidé na cestě své duše jsou chudí. Zdá se, že mají potíže v přitahování peněz do svého života. Samozřejmě to tak nemají všichni, ale je to poměrně silný vzorec mezi léčiteli, senzibily, a dokonce mezi lidmi pracujícími na vzestupu. Nebudu se zabývat tím, proč k tomu dochází, protože to v podstatě není důležité. Ale chci zdůraznit, že se budete muset propracovat vlastními osobními bloky, které vytvářejí tento specifický problém ve vašem životě a cvičení, které budeme dělat později, vám umožní identifikovat, v čem konkrétně je váš problém ve vztahu k penězům, a vyléčit jej. Poté, co se naučíte toto cvičení, budete je potřebovat praktikovat denně, nebo i dvakrát denně, nejlépe po vaší meditaci. Nejdůležitější věc, které potřebujete ohledně peněz porozumět, je, že je to energetická bytost, je živá. Myslete na ni jako na Elementála, velmi silného, velmi důležitého Elementála. Mohla bych jít dále a říci, že je to pravděpodobně nejdůležitější Elementál ve Vašem současném životě. Je to tak kvůli přirozenosti dnešního světa, ve kterém žijeme. Zejména, pokud žijete v zemi na Západě, kde potřebujete peníze k přežití.  Peníze vám umožňují dělat zcela základní věci, jako je pít čerstvou vodu, mít přístřeší, mít oblečení na svém těle, moci se kreativně vyjadřovat a jíst každý den. Nejzákladnější věci v životě přicházejí skrze vaši výměnu peněz, proto jsou nesmírně důležité. Další aspekt peněz, který bych vám ráda pomohla pochopit, je, že peníze nejsou zlo. Někteří lidé budou používat peníze negativním způsobem, ale peníze samy v sobě nemají nic negativního. Jakmile identifikujete energii peněz a vstoupíte s ní do kontaktu, uvidíte to. Na penězích není absolutně nic negativního. Jsou všezahrnující, kreativní, vyživující, jsou teplé a krásné. A já vám přeji to zakusit. Pro tuto zkušenost budete potřebovat držet nějaké peníze. Bankovky jsou lepší než mince, ale pokud zrovna žádné nemáte, mince budou taky fungovat. Ale příště zkuste mít bankovku, čím větší bankovka, tím lépe. Vložte bankovku mezi své dlaně, které jemně spočívají před vámi. Bude to trochu vypadat, jako ruce sepjaté při modlení, ale volně položené ruce budou ukazovat dopředu, aby to bylo pro vás příjemné. Je velmi důležité během tohoto cvičení o nic nežádat.

Všimla jsem si, že někteří lidé, jakmile se dotknou peněz nebo jakmile cítí, že kontaktují energii peněz, mají tendenci začít o něco žádat. Pomyslí si, „Chci nové auto, novou práci, chci peníze na jídlo, na cokoli dalšího“. Víte, co mám na mysli,  nedělejte to.  Myslete na peníze, jako když se jdete s někým seznámit a spřátelit. A když se jdete spřátelit, nezačnete tím, že tu bytost začnete o něco žádat.Ze všeho nejdříve se v tomto cvičení seznámíte s energií peněz. A pak jí dovolíte vyjádřit se ve vašem energetickém poli. To je všechno, co teď budeme dělat.Takže držte peníze mezi svými dlaněmi a vyprázdněte svou mysl.Teď budeme vnímat bankovku. Jen ji ciťte, vnímejte ji mezi svými dlaněmi. Dovolte jí tam být. Brzy začnete cítit teplo. Cítíte nádherné teplo, které z ní vychází. To je první věc, kterou o penězích zjistíte. Jsou teplé.Řekněte jim „ahoj“ a řekněte jim, že jim dovolujete se vám ukázat.A pak jen naslouchejte.Ztište svou mysl a naslouchejte.Dívejte se, jestli se ve vaší mysli objeví nějaké obrazy, nebo jestli přijdou nějaké myšlenky, a dovolte tomu, co přijde, aby zde bylo.Když jsem toto cvičení dělala poprvé, vybavil se mi obraz mé matky, jak vytahuje bankovku z mých úst, utíká se mnou do koupelny a vyplachuje mi pusu vodou a říká mi, jak jsou peníze špinavé a že si je nikdy nemám dávat do pusy a že si mám vždycky umýt ruce, když se dotknu peněz.Samozřejmě mě to šokovalo a způsobilo to ve mně velký blok, protože jsem nemohla dovolit penězům, aby vstoupily do mého života. Nemohla jsem jim dovolit, aby se mě dotkly: byly špinavé.Byla jsem tedy dost překvapená, když jsem viděla ten obraz, chci říct, úplně jsem na to zapomněla. Tak jsem poděkovala, a uvolnila tuto vzpomínku.A tak, když získáte z tohoto cvičení jakékoli negativní vjemy, to je vše, co je třeba udělat, jen poděkujte těmto obrazům, pocitům, blokům a uvolněte je. Vynořují se právě teď, a právě to vám umožňuje je uvolnit.

Trvalo mi to několik týdnů, než jsem se propracovala se přes několik bloků a než jsem byla schopná jen sedět a dovolit penězům, aby se mi ukázaly.Další krok je dovolit penězům, aby vstoupily do vašeho energetického pole. Vaše energie je váš život, jste to vy. Je to vaše tělo, jsou to vaše myšlenky, pocity, vaše realita.Takže až získáte od peněz pozitivní odezvu a dovolíte jim úplně a zcela se vám ukázat, požádejte je, aby vstoupily do vašeho života, aby vstoupily do vašeho energetického pole.A mohu vám říci, že tento krok pocítíte jako nesmírně šťastný, protože peníze nemají nic radši, než aby jich bylo ve vašem životě mnoho. To je jediný způsob, jak se mohou vyjádřit – že jich bude mnoho, že budou v každém aspektu vašeho života.Takže prakticky to provedeme tak, že necháte bankovku mezi svými dlaněmi, až začnete cítit její teplo.Dovolíte jí, aby se stala teplou, dovolíte jí dokonce, aby začala být horká. A dovolíte tomuto teplu, aby rostlo a aby vás obklopilo. Aby přišlo do vašeho života, do jeho toku, do jeho lásky.

Charakteristika peněz, kterou postřehnete, je velmi podobná charakteristice Matky Země, protože jsou vlastně jedním. Přivítejte peníze, obejměte je.Zde můžete nahrávku pozastavit a dovolit si plně prožít tuto zkušenost až do konce.Až skončíte, řekněte „děkuji“ Elementálu peněz za to, že se vám plně ukázal. Otevřete své oči,pokud byly zavřené a odložte peníze. Pamatujte si, že toto cvičení musíte dělat alespoň jednou denně. A nezapomeňte jít na ascension101.com a podělit se o vaše výsledky, budu ráda, když se ozvete.

Text meditace převzat z :http://ascension101.com/en/reconnecting-with-the-spirit-of-money.html, kde najdete taky nahrávky v angličtině a španělštině. Česká verze: http://ascension101.com/cs/reconnecting-with-the-spirit-of-money.html

Česká filosofie přežití Nedávno mi přišel mail ve stylu pošli to dál. Moc tyto zprávy nečtu a le tento jsem si přečetl celý. Určitě bych sám takto neformuloval spokojenost se životem u nás, ale myslím, že toto lidové podání českého švejkovsko-filosofického názoru na život je za současných podmínek pro zdravotní stav člověka možná důležitější než správná životospráva: 

Konečně trochu optimismu v tom srabu

Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.

Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.

Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.

Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt.

Těžko nás porazit, když nebojujeme.

A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy dýl jak čtyřista let, to je vyzkoušeno.

Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.

To není špatné.

Politika tady stojí za hovno

Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě.

Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby.

A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?

To není špatné.

Žijeme v drahotě a bídě

Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost.

S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny.

Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce.

Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.

To není špatné.

Šéfové jsou parchanti

Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci.

To není špatné.

Daně jsou vysoké

Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš.

Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.

Nakonec to není tak špatné.

Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti.

Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem. 

To není špatné.

Zdravotnictví stojí za hovno

No samozřejmě.

Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplataci jater.

Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbenátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby. 

To není špatné.

Počasí stojí za hovno

Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení.

To není špatné.

Příroda stojí zahovno

Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle. Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká. 

To není špatné.

Celé je to tu nahovno

Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží.

Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno vcajku.

A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady.

A to není špatné.

Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.

Nejsem cestovatel, nikde jsem nebyl, nic jsem nepoznal a nemůžu nic s ničím srovnávat. I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme. Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existujena světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být ,jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme. 

To není špatné.

Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.

Líbí se mi tu. Zůstanu tu i příští rok.

Není na tom něco pravdy?

Žebříček nejzdravějších a nejdůležitělších potravin Američtí vědci sestavili žebříček nejzdravějších a nejdůležitějších potravin. Na prvním místě je obyčejná čistá voda. Tým čtrnácti amerických odborníků z různých institucí sestavil žebříček nejzdravějších potravin. Na první místo vědci umístili obyčejnou čistou vodu. Měli byste jíst také hodně ovoce, v desítce nejzdravějších potravin jich je hned šestice, informuje server tvnoviny.sk.

1. Čistá voda 

Neměli byste podceňovat sílu obyčejné čisté vody. Ženy by měli denně vypít 2,7 litru vody, muži ještě o litr víc. Bez vody by totiž ve vašem těle nemohly probíhat klíčové procesy. Voda pomáhá nejen vašim kloubům, ale můžete pomocí ní i hubnout. Voda navíc udržuje i bystrou paměť a jemnou pokožku. 

2. Jahody 

Na druhém místě žebříčku jsou jahody. Obsahují vitamín C. Mají málo kalorií a jsou bohaté na vlákninu. Jahody chrání žaludek a pomáhají i při léčbě žaludečních vředů. Navíc jahody obsahují více vitamínu C než pomeranče a ve 150 g jahod je více vitamínu, než je doporučená denní dávka.

3. Borůvky

Borůvky v sobě mají nejvíce antioxidantů ze všech ovocných plodů. Pomáhají snižovat cholesterol. Borůvky také snižují riziko cukrovky, zpomaluje se i proces stárnutí. Pomáhají také lepší motorice.

4. Mandle

Mandle jsou dobrou prevencí před srdečními chorobami, jejich riziko sníží až o 30 procent. Mandle jsou bohatým zdrojem vlákniny, bílkoviny, zdravého tuku, antioxidantů, vitamínu a minerálů. Ale pozor, mandle obsahují velké množství kalorií, takže byste za den neměli sníst víc jak 23 kusů.

5. Třešně

Třešně pomáhají rychle usnout. Mají spoustu vitamínu A a C. Třešně jsou dobré i na regeneraci po fyzické zátěži.

6. Ostružiny a maliny

Ostružinami a malinami posílíte svoji paměť. Jsou zdrojem vlákniny, vitamínu C a antioxidantů. Pomáhají dokonce při léčbě některých druhů rakoviny.

7. Pomeranče

Pomeranče jsou dobré na hojení ran. Jsou dobré pro imunitu. Podobně jako grepy jsou zdrojem vlákniny, kyseliny listové, antioxidantů a vitamínu C.

8. Rajčata

Na osmém místě žebříčku jsou rajčata, které pomáhají v boji s rakovinou, protože obsahují látku lykopén, která právě při léčbě rakoviny pomáhá. Nejvíce pomáhají při rakovině prostaty, plic a žaludku.

9. Pistácie

Pomocí pistácií můžete lépe zvládnout stres. Právě při stresových situacích snižují tlak. Pistácie jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu, obsahují vitamín B6, tiamín, měď či fosfor.

10. Jablka

Jablka snižují cholesterol v krvi, obsahují také látky, které pomáhají při léčení respiračních onemocnění.

Na dalších místech žebříčku, který sestavili američtí lékaři, je například špenát, brambory, olivový olej, tmavá čokoláda, ale například i černý čaj nebo káva. V seznamu nejzdravějších potravin nechybí ani červené víno.

Posbíráno ze střípků na internetu Šišinka (epifýza, corpus pineale)

Šišinka (epifýza, corpus pineale) je malý nepárový orgán, součást mezimozku (a konkrétně epithalamu). Je to endokrinní žláza produkující hormony melatonin a pravděpodobně i trofický hormon (glomerulotrofin) a endogenní halucinogen DMT. V některých kulturách byla šišinka označována jako "třetí oko" a považována za hlavní sídlo ducha.

Šišinka je hlavním místem tvorby spánkového hormonu melatoninu, který je z šišinky uvolňován do krevního oběhu. U savců a vyšších živočichů je melatonin důležitým hormonem ovlivňujícím cirkadiánní a cirkanuální biorytmy, spánek a bdění a činnost pohlavních žláz. Hladiny melatoninu jsou silně závislé na střídání světla a tmy.

Epifýza vzniká jako výchlipka proliferací ependymových buněk v zadní části stropové ploténky diencephala okolo 7. týdne. V tomto období do základů budoucí šišinky vrůstá též mezenchym. Okolo 14. týdne, nebo později, se zaplní prázdný prostor v původním základu a buňky se diferencují v charakteristické elementy.

Dnešní lidská epifýza se vyvinula z "třetího parietálního oka" před miliony let žijících plazů.

Fluoridy jsou soli kyseliny fluorovodíkové. Vzhledem k tomu, že fluor má největší elektronegativitu ze všech prvků, od kterých jsou známy nějaké sloučeniny, jedná se převážně o iontové sloučeniny, které v molekule obsahují anion F−.

Typické jsou pro epifýzu kalcifikované často lamelární konkrementy, tzv. mozkový písek (acervulus cerebri). Konkrementy mají nepravidelný tvar a jsou z látky neznámého bílkovinného původu.

Počet zrníček mozkového písku s věkem narůstá, takže zatímco během prvních deseti let života je můžeme nalézt přibližně u 12 % epifýz, u starších osob se už jedná o 70-80 %. Od puberty dochází v epifýze k degenerativním změnám. Objevuje se nejen více konkrementů, ale i více vaziva původem ze sept. Melatonin produkujícího parenchymu ubývá, a tak s věkem zároveň i klesá produkce melatoninu. U starších lidí je to asi pouhá čtvrtina hodnoty naměřené v mladém věku.

Nedostatek serotoninu na synapsích serotoninergních nervů je považován za jednu z patofyziologických poruch u pacientů s depresí (Höschl, 1998). S cílem stimulovat zvýšení syntézy serotoninu se v poslední době pacientům doporučuje fototerapie, obzvláště v zimě, kdy je zkrácená doba slunečního světla.

Zdroj: Wikiskripta & Wikipedie

Tajemství reinkarnace Motto: Nejste kapka v oceánu. Jste oceán v kapce. Christopher Bache ve své knize Lifecycles: Reincarnation and the Web of Life (Životní cykly: Reinkarnace a síť života) předkládá zajímavou koncepci reinkarnace, o níž se můžeme také dočíst v knihách Jane Robertsové a v dílech jiných autorů. Ta nezdůrazňuje, ani individuální jednotku vědomí, ani Boha, nýbrž určitou entitu, která se nachází mezi nimi, neboli Nadduši (Oversoul). Vztahuje-li se pojem duše k vědomí, které shromažďuje a integruje zážitky z jednotlivé inkarnace, pak Nadduše nebo Duše je název, který se přiřazuje širšímu vědomí, v němž se shromažďují a integrují zážitky z mnoha inkarnací. Podle tohoto pojetí je to právě Nadduše, která se inkarnuje, a nikoli samostatná jednotka vědomí. 

Bache poukazuje, že jsme-li pokračováním svých minulých životů, je zjevné, že nejsme součtem všech zážitků v nich obsažených. Smyslem převtělování Nadduše je shromažďování určitých zážitků. Plná účast v individuálním životě si vyžaduje přerušení spojení s Nadduší a převzetí oddělené osobní totožnosti. V okamžiku smrti se jedinec rozplyne v Nadduši a zanechá po sobě jen mozaiku nestrávených obtížných zážitků. Ty se pak v procesu, který lze přirovnat k rozdávání karet v karetní hře, přiřadí životu jiných vtělených bytostí. 

V tomto modelu neexistuje žádná skutečná kontinuita mezi životy jedinců, kteří se v různých obdobích vtělují. Prožíváním nezpracovaných částí jiných životů nemáme co činit se svou osobní karmou, nýbrž jen čistíme pole Nadduše. Pro ilustraci vztahu mezi duší jedince a Nadduší používá Bache přirovnání k ulitě loděnky. Každá komůrka představuje oddělenou jednotku a vyjadřuje určité období měkkýšova života, avšak současně je také součástí většího celku. 

Doposud jsme se zabývali třemi různými způsoby výkladu jevů pozorovaných v souvislosti s minulými životy. V našich příkladech inkarnující se entity tvoří individuální jednotky vědomí, Nadduše a Absolutní Vědomí. Tím jsme však nevyčerpali všechny možnosti alternativních vysvětlení, která by pozorované skutečnosti mohla dále objasnit. Vzhledem k tomu, že podstata veškerých hranic ve vesmíru je neskutečná a relativní, můžeme za princip inkarnace určit i větší jednotku než je Nadduše, například pole vědomí celého lidského rodu nebo všech forem života. Zjevení, kdy zemřelí předávají nové, velmi konkrétní, přitom přesné informace, které je možné spolehlivě ověřit nebo zjevení, která se pojí s neobvyklou synchronicitou.

- Stanislav Grof, Psychologie budoucnosti 

Osobní probuzení je tou nejpravdivější formou aktivismu v těchto těžkých časech.

Alan Watts ve výňatku své přednášky 'Probuzení vašeho skutečného já' mimo jiné uvádí: "Nemůžete mít zkušenost zvanou nic; příroda nemá ráda vakuum. Takže po smrti zakusíte tu samou, nebo velmi příbuznou, zkušenost jako při narození. Jinými slovy, víme velmi dobře, že poté, co lidé zemřou se další lidé rodí. A to jste všechno vy; jen že naráz můžete zakusit zkušenost pouze jednoho z nich. Každý je já, vy víte, že jste vy, a kdekoli napříč galaxiemi existují bytí, tomu není jinak. Jste jimi všemi. A když se z nich stanou bytí, jste to vy kdo se stává bytím. To víte velmi dobře."

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar