Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

J. Goebbels o evropské unii Nenaplňuje i vás pýchou, že vy, když přijedete do Hamburku, si budete moci říci: ´To je i moje přístavní město.´ A když budete vidět německé loďstvo: ´To je loďstvo, které ochraňuje i náš život!´. Nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels o evropské unii. Vizionářský nacistický projekt, který vznikl před 76 lety, je v podstatě kopií dnešní evropské politiky. Po válce zavedl politicky i obchodně "všeobecný proces pořádku" jako první Stalin, v Sovětském svazu (SSSR). Geobbelsova idea sjednocené Evropy je stále aktuální a je podstatou dnešního pojetí EU.  Naše Německá říše prošla před sto lety podobným procesem. Byla tenkrát zrovna tak rozštěpena v mnoho částí, větších i menších, jako je tomu dnes v Evropě. V tomto momentě, kdy se anglická moc hroutí k zemi, budeme mít možnost organizovat Evropu nově, a sice na základě hledisek, která odpovídají sociálním, ekonomickým a technickým možnostem dvacátého století. Naše Německá říše prošla před sto lety podobným procesem. Byla tenkrát zrovna tak rozštěpena v mnoho částí, větších i menších, jako je tomu dnes v Evropě.

Individualita a kapitalismus - známý, neznámý, ale aktuální Milan Valach. Když minul 18. květen bez jediné zmínky o filosofovi a velkém humanistovi Milanu Valachovi, který před třemi lety nečekaně zemřel, dovolte abych na nepatrném výňatku z jeho knihy Svět na předělu ukázal, jak  svou lhostejností podporujeme nelidský svět. Ukázka je proti stejné části v knize silně krácená. A teď už Milan Valach k dnešku: Skutečný kapitalismus má velice daleko k široce propagované ideologické frázi o soutěži individuí, kde o úspěchu rozhoduje nadání a píle. Ve skutečnosti se lidé pohybují v síti velice složitého hierarchicky uspořádaného sociálního systému. Instituce, které zde vznikají, jsou základnou moci a bohatství těch, kdož v nich zaujímají horní pozice. Bohatství i moc lze nabýt a udržet pouze v těchto institucích a jejich prostřednictvím. Právě díky institucionálním prostředkům nátlaku a ovlivňování, které mají k dispozici, jsou lidé na vrcholcích mocenských pyramid schopni prosadit svou vůli proti odporu jiných lidí, a dokonce i vlád států. Lidmi s takovou mocí jsou v moderní společnosti „výše postavení politikové a vládní úředníci v klíčových pozicích, admirálové a generálové, majoritní [zdůraznil MV] vlastníci i vedoucí správní činitelé významnějších korporací.“ Tato vlastnicko-mocenská elita ovládá společnost.

Tunel ve Švýcarsku: Orwell 1984, tři šestky a tři sedmičky, pentagram, satanismus, Melek Taus, sluníčkáři a restart lidstva. Na úvod článku o otevření švýcarského tunelu v Gotthardu, o kterém už psal a video k němu vložil šéfredaktor VK (zde) a na který navazuji, vkládám video nejdražší reklamy všech dob – reklamu firmy Apple Steva Jobse z roku 1984, která byla odvysílána v průběhu finále amerického Super Bowlu a která měla být odpovědí na Orwella „1984“. Není třeba zvláštního postřehu, aby byla zjevná analogie mezi otroky, jdoucími tunelem v reklamním videu a mezi symbolikou otroků, jdoucích nově otevřeným tunelem ve Švýcarsku, jak ukazuje úvod tohoto videa hned poté, co do tunelu vjede kočár (symbol monarchů), tažený čtyřmi koni (koni apokalypsy?

K Evropě se blíží americká letadlová loď Harry Truman. Někteří říkají, že vědí proč Přesun americké letadlové lodě Harry Truman z Perského zálivu do Středozemního moře má ukázat Rusku pružnost amerických sil, píše list The Wall Street Journal s odkazem na vojenský zdroj z Washingtonu. Jak sdělil washingtonský zdroj, přesun lodě je „signálem pro Moskvu a demonstrací pružnosti a měřítka působení vojenského námořnictva." Připomněl listu, že se letadlová loď bude nacházet v zóně odpovědnosti Evropského velení a zasazovat údery proti zóně odpovědnosti Centrálního velení (na cíle v Sýrii a Iráku).

Bloomberg: Západ hledá způsob, jak obejít Washington a Merkelovou a zrušit sankce Aktivní podpora sankcí, vyhlášených Západem proti Rusku, s každým dnem slábne, ale USA a Evropa nechtějí ustupovat příliš rychle a jsou nuceny manévrovat ve snaze zachovat si tvář, píše Leonid Bershidsky, sloupkař Bloomberg. Dříve se rozhodnutí prodloužit sankce drželo na nezvratných pozicích USA a německé kancléřky Angely Merkelové, ale teď je překážek, bránících zrušení sankcí, méně, uvádí se v článku. Náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová se pokoušela přesvědčit ukrajinské úředníky, aby splnili část minských dohod, ale Kyjev projevil mimořádnou neústupnost. Nesmiřitelnost společně s permanentní politickou krizí, chybějící ekonomické reformy a vzkvétající korupce způsobily, že Ukrajina začala ztrácet podporu Washingtonu, zdůrazňuje autor článku.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar