Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Radarový kruh a chemtrailsová oblačnost na prázdniny Dosud nám klimateroristé a geoinženýři vyráběli docela příjemné léto, ale věřím, že v rámci udržování chaosu v počasí nám letos vytvoří i rekordně vysoké teploty beze srážek (stačí chvíli přestat vyrábět oblačnou clonu), střídané přívalovými potopami... Nedávno začal zřejmě hrát strategickou roli v řízení evropského počasí lotyšský radar v blízkosti Rigy, který od té doby v různých intervalech vydává pulsy projevující se jako kruh/částečný kruh "falešných srážek". Tyto srážky odpuzující pulsy, jinak též "suché", slouží zřejmě k řízení proudění mezi Skandinávií a ostatní Evropou.

Podle zprávy ve Washington Post to potvrdilo přesně 107 z žijících držitelů Nobelovy ceny za vědu. Přitrouble podepsali dopis vyzývající Greenpeace, aby se přestalo stavět proti geneticky upraveným organismům (GMO). Tento dopis konkrétně žádá Greenpeace, aby zastavilo své snahy blokovat výrobu tak zvané „zlaté rýže“, geneticky upravené odrůdy rýže, která by údajně „mohla snížit“ nedostatek vitaminu A u novorozenců v rozvojovém světě. To demonstruje buď to, že těchto 107 laureátů Nobelovy ceny není ve skutečnosti vůbec inteligentních, nebo že je to jen další skupina vědátorských prodejných děvek ochotných zkurvit si pověst za pár šekelů od Monsanta a spol. Nebo obojí…

Ne tak vznešený dopis nobelovských vědců uvádí: „Vyzýváme Greenpeace a jejich stoupence, aby přezkoumali zkušenosti farmářů a spotřebitelů na celém světě s plodinami a potravinami vylepšenými prostřednictvím biotechnologie, uznali nálezy autoritativních vědeckých institucí a regulačních agentur a upustili od své kampaně proti „GMO“ obecně a proti zlaté rýži konkrétně.“ Dopis je adresován „vůdcům Greenpeace, OSN a vládám celého světa“. Dopis je uzavřen kudlu v kapse otevírající výzvou: „Kolik chudých lidí na světě musí zemřít, než to začneme považovat za „zločin proti lidskosti“?“. To je fakt síla. Je to také kokotina. Tato výzva 107 vědeckých nobelátorů má ale jednu chybu. Jejich dopis je vědeckým nesmyslem od počátku. Vše, co píší o GMO, bylo vědecky a opakovaně dokázáno jako podvod. Zaměřme se na jejich hlavní argument o GMO beta-karotenu „zlaté rýže“.

Zlepšení vztahů mezi Moskvou a Ankarou, k němuž může dojít po omluvě tureckého prezidenta Recepa Tayipa Erdogana za incident se Su-24, zesiluje boj největších vývozců plynu o turecký trh, píše časopis Foreign Policy. Zlepšení vztahů s Ruskem a Izraelem je spojeno s přáním Turecka zastavit rozšiřování hegemonie Íránu na Blízkém východě, domnívá se odborník na energetiku a regionální politiku Michael Tanchum. Po uzavření dohody o jaderném programu se Teherán vytrhl z mezinárodní izolace a zbavil se sankcí, uvádí analytik. Teď je cílem Íránu odebrat status prvenství sunnitské Saúdské Arábii, a to i za cenu prudkého zvýšení exportu ropy a plynu.

„Smíření s Ruskem je součástí rozsáhlejší turecké strategie, která zahrnuje obnovení spolupráce s Izraelem a prohloubení strategických vztahů se Saúdskou Arábií a Katarem", dodal analytik. V této souvislosti, pokračuje Tanchum, začíná být aktuálním problém Tureckého proudu — projektu, který byl pozastaven po incidentu s ruským letadlem Su-24 sestřeleným Tureckem. Otázkou je, jestli bude smíření Moskvy a Ankary dostatečnou podmínkou k tomu, aby se mohly vrátit na úroveň strategického partnerství let 2014-2015, kdy Rusko odmítlo stavbu Jižního proudu a začalo aktivně projednávat s tureckou stranou stavbu plynovodu přes Černé moře. Kromě toho, na vztazích mezi dvěma zeměmi závisí osud atomové elektrárny, první v Turecku, kterou staví Rusko, a status Moskvy na globálním trhu. „Rusko musí dokončit stavbu atomové elektrárny Akkuyu, aby ukázalo, že je schopné obhájit svůj podíl na globálním trhu před rostoucí konkurencí ze strany Číny", uvádí se v článku.

Nejsem rusofob a Havel udělal tyto chyby, svěřil se Michael Kocáb své dceři Rozhovor dcery Natálie s otcem Michaelem přinesla dnešní příloha Hospodářských novin. Řeč je o hudební rodině Kocábových. Rozhovor se však stáčel především k politice a k Rusku. Úvodem Kocáb uvedl, jaké měl pocity, když podal ruku poslednímu generálovi sovětské armády. „Lišily se od pocitů po maturitě, kdy jsem měl pocit prázdnoty. S tím se mladí lidé často setkávají. Tehdy před 25 lety jsem byl ale šťastný. Ne z důvodu osobního uspokojení, i když to tam taky sehrávalo určitou roli, ale že to proběhlo nakonec tak zdárně a přesně podle harmonogramu,“ uvedl skladatel a bývalý ministr. Podle svých slov totiž pochyboval, že se to povede.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar