Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Tři kameny evropského Západu Liberální Anglie, napohled korektní jako buřinky jejích bankovních úředníků, hrdá na své spojenectví s největšími esy bankovního světa (londýnská City, Rothschildové), a přesto letící přes palubu jako ostatní. A taková to byla láska, skoro větší než kdysi ta naše k Sovětskému svazu. Spojenectví, zpečetěné listinami i gentlemanskou dohodou o poskytnutí ochranné doby k zakuklení housenky ( lichváře) až k její přeměně v bankéře. Tak se na půdě „hrdého Albionu“ (spíše kupeckého) zrodil největší finanční predátor, který teď vskrytu řídí zkázu Evropy i samotné Anglie. Zato, že porodila tuhle obludu, by se Anglie měla propadnout do horoucích pekel nebo do chladných vln Atlantiku.

Russia-China entente: Lofty rhetoric, shifty discourse BY M.K. BHADRAKUMAR on JULY 3, 2016 in AT TOP WRITERS, M.K. BHADRAKUMAR Beijing knows that Kremlin’s “turn to the East” is only a contingency plan and that Russia’s heart is always with the West. Hence it will be watching closely the incipient signs of rapprochement between Russia and the West While the rhetoric of Russia-China entente remains couched in lofty words – “friends forever” (Vladimir Putin) – their strategic discourse is becoming nuanced lately.

Aféra s e-maily: Dostane Pulitzerovu cenu Vladimír Putin? Závody mechanických králíků a demokracie made in USA. Od kdy věděla Hillary o podrazu na svého konkurenta? Kdo seje vítr, sklízí bouři...  PATRICK JOSEPH BUCHANAN správně poukazuje na to, že za úniky dat podobné současné aféře v Demokratické straně se před třiceti lety udílely novinářské ceny, a přidává důležitý postřeh o zahraniční politice Spojených států amerických. Když mávnutím ruky poslal pryč kněze, kteří mu přišli udělit poslední pomazání, prohlásil francouzský filosof Voltaire na smrtelné posteli: “Celý život jsem se k Bohu modlil jedinou, krátkou modlitbu: ‘Pane, kéž moji nepřátelé vypadají směšně.’ A Bůh mě vyslyšel.”

Konečně důkaz: Video s vrahem z Mnichova je podvrh. Proč z nás dělají hlupáky - ale to už přece víme! Kdo je tajemný novinář, který natočil klíčová videa z masakru v Nice i Mnichově? Stopy vedou do Izraele a k 11. Září JAN MAŘENKA se zamýšlí nad proměnou tří vrahů s dlouhými zbraněmi v jednoho s krátkou pistolí a nachází okamžik, kdy - virtuálně - mediální realita zvítězila nad skutečností, kterou pak veřejnost přijme jako realitu. Další a další islamistické atentáty na naši civilizaci ani nestíháme komentovat. Jeden překrývá druhý, pro jeden se (mediálně) zapomíná na předchozí. Poprava šestaosmdesátiletého kněze na severu Francie je něco tak obludného, že se nepochybně náhle přestaneme věnovat podivným okolnostem vraždění v Mnichově. Ale neměli bychom. Možná tak pochopíme smysl celé šílené a nekonečné série - počátku další války, kterou nám ordinují papaláši z EU (unie byla prý stvořena pro to, aby nebyly války...). A proto zdaleka nejde jen o islamisty, ale především o ty, kteří je buď přímo organizují, nebo kryjí. Kteří nám předkládají k věření neuvěřitelné. Kteří skrývají a falšují důkazy.

Dominik Duka to napsal výtečně. Kéž by dostali rozum i Sobotka a spol. Předsednictvo České biskupské konference vyzývá kněze české i moravské církevní provincie, aby se připojili ke vzpomínce na brutálnězavražděného francouzského kněze Jacquese Hamela v Saint-Etienne-du-Rouvray tím, že v den jeho pohřbu v 15 hodin rozezní ve svých farnostech zvony.

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar