Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Co objevili hackeři, kteří prolomili server Sorosovy nadace Zveřejnění stovek dokumentů z hacknutého poštovního serveru Sorosovy nadacepředcházelo prolomení e-mailů Hillary Clinton. Obsahovaly také Sorosovu korespondenci adresovanou Hillary Clinton v době, kdy byla státní tajemnicí. Některé e-maily jsou velmi zajímavé: ukázalo se, že nezřídka, ještě když vedla ministerstvo zahraničí, stál za rozhodnutími demokratické kandidátky na amerického prezidenta představitel "otevřené společnosti" George Soros.

Nedotknutelní Centrální banky a finanční internacionalizmus Ruská banka Centrobank - klíčová instituce, která vykonává funkci emise oběživa, kontroly nad soukromými bankami, provádění měnové politiky v zemi. Podle stupně vlivu na ekonomiku země, centrální banky mohou překonat všechna oddělení ekonomického bloku výkonných orgánů, včetně ministerstva financí (finančního úřadu). Centrální banky nejsou zahrnuty v žádné ze tří složek státní moci (zákonodárné, výkonné a soudní). V strukturách a ve speciálních zákonech se odráží jejich zvláštní postavení, což je činí nezávislými na státu.

Říká se, že taková nezávislost je nezbytná proto, aby se dodržovala vyvážená měnová politika. Že prý je nezávislost pro centrální banky potřebná, aby stát nemohl zneužít tiskařský lis a pokrýt své výdaje za pomoci nezajištěné peněžní emise. Dnes, pravda, se však tento argument raději nemá připomínat, jelikož americký Federální rezervní systém (centrální banka USA), Bank of England, Bank of Japan, Evropské centrální banky a řada dalších centrálních bank západního světa již využívají svoje tiskařské lisy na plnou kapacitu, zakrývajíc tuto aktivitu odkazy na "programy kvantitativního uvolňování".

Tuhý má úkol od Chovance, padlo v odposlechu mocných mužů Důkazy, které mají nasvědčovat prolínání moci politické a ­policejní, přinášejí dnešní Lidové noviny.

Před sjezdem ČSSD v březnu 2015 si olomoučtí policisté lámali hlavu, jak naložit s vyšetřováním vlivného sociálního demokrata z Prostějova Jaroslava Králíka. O případ se totiž zajímaly i špičky české policie údajně včetně jejího prezidenta Tomáše Tuhého. A v této souvislosti zaznělo i jméno ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Vyplývá to z odposlechů, které byly předlohou pro takzvanou Šlachtovu zprávu. Dokumentem se v současnosti zabývá sněmovní vyšetřovací komise.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar