Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Symbolika jeřábu a globální koncepce Príbeh o Babylonskej veži, tak ako je napísaný v Biblií, pravdepodobne nie je vnímaný správne. Celá vec vyznie inak, keď vymeníme rozprávača príbehu, teda rozprávačom nebude Boh, ale autor Biblie – strojca davo-”elitárnej” pyramídy. Mimochodom kap. “11″ (genezis)

Reálne ani nemusí ísť o skutočnú vežu, ale o symbol snahy ľudí priblížiť sa k Bohu. Veža môže znamenať vývoj, evolúciu, rast (k Bohu), rozvíjanie svojho potenciálu… Ak aj niektoré obrázky vežu zobrazovali, šlo dá sa povedaťviac o válec, než o ihlan či kužeľ. (šlo predsa o to ísť čo najvyššie, čo príliš tupý uhol neumožňuje)Velmi inspirativním čtením je diskuze pod článkem, její průběh, forma, zobrazuje názory vzdělaných lidí na otázky, které pro hledajícího člověka jistě vyvstávají.

Bitva u Kadeše po třech tisíciletích – aneb ruský koncert v Sýrii a finále „kdo z koho“ Článek se netýká jen historie, jak by se mohlo po zběžném náhledu zdát, jde hodně o souvislosti s dnešními událostmi. Článek obsahuje kvalitní a kultivovanou diskusi.

Není bolševik jako bolševik aneb co reálně znamená „Stalin zradil marxistickou revoluci“ Bolševismus, nehledě na český význam a používání tohoto slova, je odvozenina od slova „bolšinstvo“ (většina) a znamená hájení dlouhodobých strategických zájmů většiny. Bolševismus (ve svém původním významu) existoval v lidské společnosti odedávna, v 20. století jen získal název. Kdo je „bolševik“? Ten, kdo prosazuje dlouhodobé strategické zájmy většiny (což je obvykle nevýhodné a nebezpečné), v protikladu k těm, kdo hájí zájmy privilegované menšiny (což je obvykle materiálně a jinak výhodné).

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar