Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

Chudnutí a růst, aneb HDP versus HND Také máte pocit, že ačkoliv pořád slyšíme, že české HDP roste, pociťujeme tento růst ve své peněžence jen minimálně nebo vůbec ne? Máme se stále tak nějak stejně. Jak je to možné při téměř nepřetržitém růstu nominálního HDP?

Řízená destrukce Evropy – “Ordo Ab Chao” Čtu to pořád dokola, v komentářích čtenářů na internetu pod novinovými články Breitbart UK, Daily Express, Guardian nebo Daily Mail. Jedná se o fatální omyl v kritickém myšlení a jen stěží si ho můžeme dovolit. Umožňuje nám to zprostit naše vůdce jisté míry odpovědnosti za jejich činy, umožňuje nám to omlouvat je. Je to jako „snížená míra odpovědnosti“ u psychopatického vraha. Je to v podstatě omlouvání se za přečiny. Proč takhle spontánně reagujeme? Zčásti proto, že předpokládat, že „uprchlická krize“ je aktem připraveného a proradného spiknutí proti nám všem - zní prostě příliš hnusně, abychom tomu byli ochotni uvěřit. Takže takovéto úvahy instinktivně zavrhneme a místo toho hledáme omluvu pro naše elitáře. Ale skutečně si myslíme, že jsou potrhlí, neschopní, nebo hloupí, když se byli schopni dostat do tak vysokých pozic, když mají k dispozici stovky poradců a think-tanků, a když se mohou spolehnout na prakticky ničím neomezené množství peněz a zdrojů? Jednoduše tomu nevěřím. Pokud podstatná část veřejnosti vidí toto „bláznovství“, tak by to oni museli vidět taky. Takže proto si myslím, že je to prostě nesmysl.

rizena destrukce evropy 1

 

Likvidace Sýrie byla připravována už dlouho. Teď jede naplno rozeštvávací kampaň. V Reflexu se objevil názor, na jaký v českých médiích moc často nenarazíte Pohled odlišný od mainstreamových médií na příčiny a průběh syrské krize přináší článek, který vyšel na serveru Reflex.cz. Podle autora textu byla syrská krize připravována dlouhou dobu. Již od konce 90. let existovaly ve všech zemích západního světa závažné administrativní překážky pro vývoz určitých technologií a vojenského i bezpečnostního materiálu, a to i bez mezinárodně zavedených nebo uznaných sankcí. Prostě taková nevyhlášená, šedá obchodní válka, která se vedla s cílem oslabit bojeschopnost syrských ozbrojených a bezpečnostních sil.
Propagandistická kampaň proti Sýrii
Zároveň s opotřebovávací obchodní válkou byla proti Sýrii zahájena i další, stále důležitější součást moderních krizových scénářů – propagandistická kampaň, zaměřená zejména na rozdělování obyvatelstva a na postupnou antagonizaci těchto skupin, píše se dále na serveru Reflex.cz s tím, že v tomto bodu už byly s krizemi v zemích Blízkého východu dlouholeté zkušenosti – zejména z občanské války v Libanonu, která postupně přerostla v hlubokou krizi, ne nepodobnou té dnešní syrské. V Sýrii vsadily Spojené státy na většinové sunnity, kteří měli „povstat“ proti vládnoucí šíitské odnoži alavitů, podporované křesťany. Infiltrace sunnitského obyvatelstva v Sýrii probíhala především po linii náboženské, indoktrinací poutníků a praktikujících sunnitů, prostřednictvím saúdskoarabských, katarských a kuvajtských peněz a s tichou podporou Američanů, kteří dávali stále viditelněji najevo, že obhájcem zájmů syrských sunnitů bude nadále právě Saúdská Arábie, píše dále server. Exilové organizace vznikají jako houby po dešti

image

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar