Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Jak se změnila Země za posledních 30 let? Sledujte unikátní časosběrné video V rámci oslav svých 10 narozenin se internetový vyhledávač Google rozhodl podělit o velmi unikátní video. Ve dvou minutách ukazuje, jak se za poslední tři dekády změnila naše planeta. Snímky z družic zachycují třeba populační explozi v Číně, úbytek ledovců na Aljašce, budování umělých ostrovů v Dubaji či vysychání Aralského jezera. Záběry dali dohromady s fotoeditory magazínu Time a na Facebooku už má video za 13 hodin přes 1 milion zhlédnutí. A má je právem. Je to totiž mírně děsivá a zároveň úchvatná podívaná!

Každy paty amerycky prezident je střeleny... Metodu střidani skinhedu a vlasaču na ruskem truně za poslednich 200 roku sem odhalil už davno. V Ameryce taka demokracyja neni, ale jakesik pravidla to tam tež ma. Třeba pravidlo, že každy paty prezident musi byt střeleny... 15. - patnactym prezidentem USA to začalo. Jakysik Abraham, zvany Lincoln byl střeleny pote, co si zašel do divadla. Stalo se to 15. dubna 1865. Mimochodem, ten synek byl podle dnešnich měřitek rasysta jak vyšity. V dyskuzi ze senatorem Duglasem prohlasil:

"Dnes se stejně jako kdy předtím zasazuji proti tomu, aby mezi bílou a černou rasou byla nastolena jakákoliv forma sociální a politické rovnosti. Dnes se stejně jako kdy předtím zasazuji proti tomu, aby se z černochů stali voliči nebo spříseženci, aby byli prohlašováni za schopné vést úřady nebo mít sňatky s bílými lidmi; dodám k tomu, že existuje fyzická různost mezi bílou a černou rasou, která, jak věřím, provždy vyloučí, aby spolu obě rasy žily na bázi sociální a politické rovnosti. A protože nemohou žít v rovnosti, ale přesto zůstávají spolu, musí existovat nadřazení a podřízení, a já se zasazuji jako každý jiný o to, aby nadřazené postavení bylo přisouzeno bílé rase."

Návrh zákona na preventivní útok na Írán ve Sněmovně reprezentantů je aktivní Často lze vidět, že ve Sněmovně reprezentantů váznou potenciálně důležité právní předpisy. Návrh zákona zůstane aktivní, což znamená, že má výhradní právo být přednesen kdykoliv. Avšak projde bez povšimnutí. Jindy se o něm ve Washingtonu hovoří celá léta, dokud si „krize" nevyžádá jeho aktivaci a schválení. Jak dobře víme, to, co se nakonec stalo zákonem PATRIOT Act - jeden z vůbec největších útoků na občanské svobody v americké historii - začalo a zprvu strávilo hodně času jako Cukrová víla, tančící ve fantaziích neokonzervativců. Poté přišel útok 9/11, návrh zákona se oprášil a byl podstrčen americkému lidu.

A Spojené státy už nikdy nebyly - a možná nikdy nebudou - tím, čím bývaly. Ať tak či onak, takovéto důkazy jsou důležité, i když se zřídkakdy vidí. Stejné to může být i s rezolucí H.J.Res. 10, která byla předložena ve Sněmovně, když na začátku tohoto měsíce začal úřadovat nový Kongres. Z názvu návrhu zákona vyplývá celý příběh: „Schválit použití amerických ozbrojených sil k dosažení cíle - zabránit Íránu, aby získal jaderné zbraně.“ Tento právní předpis, který předložil člen Sněmovny reprezentantů Alcee Hastings (demokrat za stát Floridu), je přesně takový, jak vypadá: prezident získává souhlas k tomu, aby použil vojenskou sílu proti Íránu. Je to však ještě mnohem horší.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar