Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Existovaly dávné vysoce rozvinuté civilizace? Naše skutečné dějiny nemají s texty ve školních učebnicích nic společného. V legendách a mýtech mnohých národů jsou uloženy vzpomínky na Zlatý věk lidstva a dávné vysoce rozvinuté civilizace, které existovaly na světadílech dnešní vědě neznámých a byly pojmenovány Hyperborea, Atlantida a Lemurie. Přese všechna utajování množství artefaktů, které se do oficiální verze historie „nehodí“, je čím dál tím více současných badatelů a vědců přesvědčeno, že na naší planetě byly v dávnověku civilizace na velmi vysoké úrovni. Před více než 100 lety o nich psala zakladatelka Teozofické společnosti Helena Blavatská. Co se, například, můžeme v jejích pracích dočíst o Lemurii: „Jako prameny nám mohou posloužit pověsti různých národů ze všech možných koutů světa – legendy Indie, starověkého Řecka, Madagaskaru, Sumatry, Jávy, ostrovů Polynésie a mýty jižní i severní Ameriky. Z článku vede řada odkazů k dalším informacím

Přírodní antikoncepce. Rady starých Číňanů a moudrých Indiánek  Pokud máte partnera, který není schopen či ochoten brát na plodné dny své ženy ohled, jsou samozřejmě i další možnosti. I naše babičky a jejich babičky, které nebraly „pilulku“, věděly, že existují byliny, poměrně spolehlivě potlačující plodnost. Některé byliny, dnes běžně dostupné, však samozřejmě neznaly, ačkoli je znaly jistě jejich „exotické“ protějšky: příkladem za všechny je indická nimba (neem). Ta má podle mnoha uživatelek spolehlivý antikoncepční účinek a její efekt na plodnost je dokonce tak veliký, že se nesmí užívat v těhotenství, neboť by mohla způsobit potrat.  Kromě toho je velmi zdravá, působí jako přírodní antibiotikum a antimykotikum.V Indii ji ovšem užívali coby antikoncepční prostředek především muži – o čemž si zřejmě v Čechách můžeme nechat zatím jen zdát.Podobných prostředků je mnoho. Historicky je zajímavé třeba granátové jablko a velmi dobře odzkoušená je „divoká mrkev“ (mrkev obecná, Daucus Carota), která se dá aplikovat ve formě tinktury, či prostého žvýkání semen. Nechutná bůhvíjak, ale uživatelky si její účinky pochvalují.

Dokážete ohnout lžičku? Výzva - dokážete ohnout lžičku? Pokud se takový člověk ozve, přistoupí na podmínky našeho pokusu, a pokus se podaří, obdrží odměnu ve výši 500 €. Vyzyvatel projektu „Dokážete ohnout lžičku“ je Václav Cihla z Rakouska. Projekt podporuje časopis WM magazín a klub cestovatel Nový cestovatel z.s. Ve sdělovacích prostředcích často vzpomínaný Uri Geller, který se narodil v Izraeli, kam se po více než čtyřiceti letech života v zahraničí letos vrátil, měl už v sedmi letech pouhým pohledem zastavit a ohnout ručičky hodinek, v osmi měl poprvé údajnou sílou vůle zlomit lžíci. V tela­vivském tele­vizním studiu předvedl jeho mentální ohýbání lžic a vidliček poprvé roku 1970. Netrvalo dlouho a jeho popularitu v Evropě i Americe pak odstartovalo vystoupení v pořadu Hovory s Davidem Dimbleyem, odvysílaném televizní stanicí BBC.To, co předvedl před kamerami, šokovalo osazenstvo studia i diváky: vše se zdálo nasvědčovat tomu, že Geller pouhým pohledem ohnul vidličku, kterou moderátor pořadu držel pevně v ruce.

Největší pozornost však vyvolal fakt, že se vzápětí rozdrnčely ve studiu telefony, neboť mnoho rozrušených diváků sdělovalo, že v jejich domácnostech se jaksi samy od sebe ohnuly vidličky jako ta moderátorova. Podobně se po Gellerově návštěvě Tokia měly u japonských dětí projevovat u nich dříve netušené schopnosti. Osm z těchto dětí prověřoval v roce 1974 patnáctičlený tým vědců, který sestavil profesor Shigemi Sasaki z tokijské Denki Tsushin University. Laboratorní testy byly navrženy k ověření jejich podivných schopností. U dvanáctiletého Juna Sekiguchiho tehdy nejenže měla být prokázána schopnost neobjasněným způsobem deformovat kov, ale podle japonských vědců měl dokázat i jím produkovanou, blíže neurčenou energií oživit zcela vybitou baterii. A tak se zrodil dodnes diskutovaný fenomén „mentálního“ ohýbání kovu a Gellerovo ohýbání lžiček a klíčů začala napodobovat široká veřejnost. Záhy se objevily první workshopy, na kterých měli lidé v sobě probouzet netušené „psychické síly“, jež jim údajně umožňovaly chůzi po žhavých uhlících a ohýbání jídelních příborů.

 

 

 

 

 

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar