Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Petr Hampl: Přestaňme skrývat, že došlo ke změně politického režimu Ráz politických systémů není dán jen jimi samotnými, ale také institucemi, zákony a zvyklostmi zděděnými po systémech předchozích. Třeba husákovský post-normalizační režim byl z podstatné části ovlivňován tím, co přežívalo ze starších fází marxistického socialismu. Kdybychom brali v úvahu pouze nová opatření zavedená za premiérů Štrougala a Adamce, mohli bychom režim považovat za relativně liberální a ekonomicky racionální.  Život v dnešním politickém systému je naopak snesitelný jen díky tomu, co přežívá z režimu předchozího, zejména z 90. let. Kdybychom brali v úvahu jen opatření prosazená Sobotkovou vládou, získali bychom obraz nejvíce totalitního a ekonomicky iracionálního vládnutí od roku 1953.

Výmluvnou ilustrací je poslední vlna opatření proti 40 internetovým časopisům a stovce osob „šířících narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí státu.“ Dokážete si představit, že by v polovině 90. let ministerstvo vnitra vedlo operaci proti lidem kritizujícím tržní ekonomiku, i když ti lidé neporušili žádný zákon a dokonce ani nejsou z porušení zákona podezřelí? Nejde jen to, že se takové věci neděly. O povaze režimu vypovídá více to, že podobné opatření bylo absolutně nemyslitelné. Možná srovnatelně nemyslitelné jako kanibalismus.

Vykrádání ČR za pomoci ČNB pokračuje plnou silou, ale trestní oznámení bylo odloženo ad akta Od novověku, kdy loupežíví Švédové přepadli Čechy a kořist odvezli do Švédska, uplynulo již drahně let a metody vykrádání jsou teď modernější a velmi účinné. V případě Československa a České republiky využili kolonizátoři hlouposti těch, kteří se prodrali k moci a vydatně jim pomohli ti, kteří za osobní výhody byli ochotni jednat proti zájmům národa. Základním nástrojem byla zničující měnová politika. Podmínkou úspěchu škůdců byla dobrá spolupráce se sdělovacími prostředky, které po neuvěřitelně dlouhých 27 let udržují národ v domnění, že pánové, kteří předstírali, že reformují naše hospodářství, jsou ekonomové a věděli, co činí. Nejsou, a jestli věděli, tak jsou zločinci a ne jen hlupáci.

POČÍTAČOVÉ MONTÁŽE. DNES NENI VŮBEC NIC, CO BY NEŠLO UDĚLAT...... TAKHLE VZNIKAJÍ HOAXY A TAKÉ TA ČI ONA PROPAGANDA. DNES SE NEDÁ OPRAVDU NIČEMU VĚŘIT.  Už se nebude udělovat Oscar za nejlepší make-up umělce, protože neexistuje žádný make-up.   Je to všechno udělané  digitálně. Je to nový svět. Připravte se na to, že se nedá nevěřit jakémukoli obrázku nebo videu, které uvidíte. Je neuvěřitelné, kolik z každé scény odkazuje na počítačovou grafiku.Dobrý důvod ke skepsi k tomu, co vidíte on-line. Velice zajímavé

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar