Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Proč je nejhorší občanská válka? To dělají ty citové vztahy…Že příslušníci irácké armády „popravují“ bojovníky Islámského státu? Že je to proti mezinárodním normám? Že je to nehumánní, necivilizované? Že je to bratrovražedné? Ale kdež… To je úhel pohledu lidskoprávních aktivistů, kteří vnutili společnosti falešnou „oficiální“ morálku. Poučení „novinářům": Nejsou to „popravy“, nejsou po právu, nerozhodl soud a nejsou žádné právní normy, jak zacházet s členy vraždící organizace, v níž jsou vraždy součástí ideologie. Jsou to prostě vraždy. Že se to příčí mezinárodním normám? Zajímavý článek bývalého ministra zdravotnictví, který bude rezonovat s názory mnoha lidí

Mýty o Válce Severu proti Jihu První, v myslích z nejpevněji zahnízděných nesprávných přesvědčení, ať to zní jakkoliv podivně, je samotný název Občanská válka.

Z řady příčin a pro terminologickou pohdlnost byl termín „Občanská válka“ přijat. Její úplnější název zní „Občanská válka Severu a Jihu v letech 1861 – 1865.“ Už v něm se skrývá největší z chyb. Vojensko-encyklopedický slovník (Moskva 1983) objasňuje: „občanská válka – organizovaný ozbrojený boj o moc ve státě mezi společenskými vrstvami a sociálními skupinami uvnitř země“ (str. 207). Ve Velké sovětské encyklopedii (Moskva 1979), při všem její zideologizování, se definice „občanské války“ popisuje týmiž slovy. Speciálně zde vyčleníme slova „boj o moc ve státě.“ Tak tedy, v Občanské válce 1861-65, se Jih uchvátit moc a svrhnout Lincolnovu vládu nechystal, ať to zní jakkoliv podivně. Mnohem správnější terminologie ve vztahu k té válce by byla Válka mezi Státy, Válka roku 1861, Povstalecká válka, Válka za nezávislost Jihu. Na jihu USA jsou také zažity termíny jako „Válka“, „Válka za odtržení“, „Odsouzená záležitost“, „Velká nepříjemnost“. V souladu s tím je použití samotného termínu „Občanská válka“, ve vztahu k událostem roku 1961, nekorektní. Jak známo, název často definuje podstatu. V daném případě je podstata definována nesprávně, protože Jih bojoval za nezávislost, za svůj vlastní způsob života a nesledoval expanzionistické cíle. Z této otázky zjevně vyvstává další – o cílech války. I tato otázka, žel, splývá s mohutným mýtem o této válce. Kdybychom se zeptali kteréhokoliv člověka, proč Sever a Jih bojovali, dostaneme s nepatrnou výjimkou odpovědi, podobné této: „Sever bojoval za osvobození otroků, kdežto Jih chtěl všechny zotročit.“ Na tomto bludu jsou postaveny celé dějiny této války. Jednoduše řečeno, vládne všeobecné přesvědčení, že to byla válka kvůli otroctví. A to je právě v jádru mylné.

Konspirace s cílem zbavit Trumpa prezidentského úřadu Americké tajné služby, Demokratická strana, někteří republikáni, včetně členů vlastní vlády prezidenta Trumpa, prodejná americká média konspirují proti americké demokracii a prezidentovi Spojených států. Víme to z veřejného dopisu Trumpovi uveřejněného dnes, 24. července 2017, na consortiumnews.com Veterans Intelligence Professionals for Sanity. 

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar