Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

V Číně se dnes píše historie, my jen stále více - "vyhníváme"

V Číně pokračuje celonárodní pracovní nasazení takové intenzity, jaké svět  neviděl od časů stavby egyptských pyramid.  Čínský národ Chanů v počtu 1300 milionů jedinců pracuje na tři směny  s jediným cílem , porazit Spojené státy. Odebrat jim světovou pozici číslo jedna  ,která jim nepatří. Získaly ji totiž skoro bezpracně , když zdecimovaly 7 milionů místních Indiánů, kterým pak ukradli co mohli . Okrádat mrtvé je ovšem hnus. Pak se  díky své geografické poloze  vyhly dvěma světovým válkám , na kterých opět nechutně zbohatly. Jejich ekonomika rostla nejrychleji právě ve válečných letech. Nakonec  USA ze zdecimované Evropy vysály ještě nejlepší mozky, mohly si je zaplatit. U nich se nebombardovalo. Naopak  USA bombardovaly , Hirošimu, Plzeň, Prahu.

Čína nechce USA porazit vojensky . Ona je porazí prací, nasazením, obrovským organizačním umem a inteligencí. Čína svou novou pozici buduje v potu tváře , jí osud nic nenadělil zadarmo jako USA.  Proto je čínská snaha poctivá , co má  a bude mít nevyhrála v loterii. Její bohatství pochází výlučně z tvrdé chlapské  práce.  Polovina světové spotřeby cementu a skoro polovina spotřeby oceli se ročně spotřebuje v Číně ve stavebnictví. Existuje Čína a pak už jen - "zbytek světa".

Zatímco u nás neustále - "koumáme nad naší kvalitou demokracie"  a Ústav pro zkoumání totalitních režimů  bádá, kdo před 62 roky byl aktivním a kdo neaktivním agentem STB  či zda Jan Masaryk spadl z okna sám, či ho někdo  vyhodil, tak Čína se už dostala před nás . Ji nezajímá minulost,  ji zajímá jen současnost a budoucnost.

 

Přednáška - George Friedman je zpravodajský expert, zakladatel i šéf konzultační zpravodajské agentury Stratfor (Strategic Forecasting)

Zde je text jeho přednášky v Chicagu, přednesené sice už 5. února 2015, ale uplynulým časem – jak čtenář sezná – skutečně jen nepatrně poznamenané.  Ale teď už k jeho přednášce:

Neexistuje země, která by byla věčně mírumilovná. Platí to i pro USA, vedli jsme mnoho válek. Evropa, jak předpokládám, se nevrátí do časů světových válek, ale vrátí se k lidskosti. Pravda, nějaké války se rozhoří, ale budou i období míru a nezemřou stovky milionů lidí. Avšak idea „evropské výjimečnosti“ myslím, že bude první obětí. Vznikne konflikt. Už tu byl konflikt v Jugoslávii a teď tu máme zjevně další – ukrajiský.

Pokud jde o vztah Evropy k USA: My už teď nemáme žádný vztah s Evropou. Máme vztahy s Rumunskem, s Francií a dokonce i s Německem. Neexistuje jednotná Evropa, se kterou bychom mohli mít nějaký vztah.

 

Lithium II.

Vzhledem k tomu, že první část Vlkovy úvahy o kauze Lithium na Cínovcivzbudila silnou reakci mezi našimi čtenáři, přinášíme její pokračování. Už proto, že kritizuje analýzy, které jsme před několika dny na Nové republice otiskli i politiky, kteří jsou pro mnoho našich čtenářů svatí. Kritický pohled je vždy cenný a uvedená fakta by měl naše čtenáře přimět k přemýšlení, a to i o jiných věcech, než je aktuálně lithium.

V tomhle díle Lithia se budeme zabývat jednak zatím nezodpovězenými otázkami z dopisu Ing. Lukáše premiéru Sobotkovi a následně hysterickými reakcemi české politické scény na podpis Memoranda o porozumění mezi ČR a australskými těžaři, který „spáchal“ ministr průmyslu Havlíček minulý týden.Protože spolu tématicky souvisejí. A skutečnosti, které uvedu k dopisu Ing. Lukáše platí i pro předvolební výkřiky politikářů a naopak. Začnu tím, že uvedu dosud nepojednané obavy páně Lukášovy.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar