Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Úvahy povolební aneb Další ďáblové na scéně i v zákulisí

Ďábel už nebude sídlit jen v Kremlu a na Hradě, ale i ve Strakovce. Dokonce nejen tam. Bude sedět na všech dotačních a grantových kasách.

Navzdory všem fňukalům se mi zdá, že volby dopadly dobře. Na poslední chvíli nezasáhlo vnitro v podobě nějaké nové Kubiceho zprávy či Rumlova obvinění ohledně Bartončíka v konkurenční straně. Podpásovky byly rozdávány jaksi průběžně, nikoli až na poslední chvíli, kdy už není možná odpověď, jak tomu bylo v naší zemi již téměř zažitým zvykem. Tu největší podpásovku si udělila sama ČSSD svým podpisem memoranda s firmou se sídlem v daňovém ráji, o němž jsme již psali ZDE.

Někteří poukazují na fakt, že někteří zvolení kandidáti byli zároveň trestně stíháni, jako tomu je v případě kandidáta „Starostů a nezávislých“, hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, který byl obviněn z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby (více ZDE), jiní na obviněné čelní představitele vítězného hnutí Ano, Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v notoricky známé kauze „Čapí hnízdo“. K tomu se sluší poznamenat, že čekání na spravedlivé rozsudky by se mohlo podobat čekání na Godota. Při realistickém pohledu na naší policii a justici může jen nenapravitelný naiva očekávat zaručeně spravedlivý rozsudek. 

 

Der Spiegel: Útok Ruska NATO neodrazí! Opravdu? Nebo se Evropany snaží jednoduše vystrašit „ruskou invazi“, aby konečně dostalo příležitost zvýšit počet lidí a rozpočet „západního vojenského aparátu“, vysvětluje autor Marco Maier.

Podle tajné zprávy NATO SECRET nebude mít Severoatlantická aliance dost sil odrazit ruský útok, napsal Der Spiegel. Jak německý deník konstatuje, tato zpráva, která je určená pro interní použití, vrhá „nemilosrdně" světlo na slabiny obranného bloku.

Autoři studie dospěli se „zklamáním“ k závěru: „Po skončení studené války atrofovaly schopnosti NATO provádět rychlé logistické akce na podstatně posílení území svěřené vrchnímu veliteli sil v Evropě.“

Severoatlantická aliance nemá především k dipozici dostatek moderních mostů, speciálních přívěsů a železničních vlaků pro přepravu těžkých zařízení, pokračuje Der Spiegel. „Jaké je použití šíleně drahých bojových systémů, pokud je není možné dodat na místa, kde jsou zapotřebí?" položila publikace otázku.

Podle autorů tajné zprávy se Severoatlantická aliance nemůže spoléhat na své síly rychlé reakce. „Není dostatečná záruka, že i jednotky rychlé reakce NATO budou schopny reagovat rychle a v případě potřeby i dlouhodobě," cituje Der Spiegel dokument.

 

Zoufalství Merkelové a její vlády. Zcela se vytratilo to, co přivedlo Německo k úspěchu, píše spisovatel Frýbort

Komentátor Luděk Frýbort se na serveru NeviditelnyPes.cz zamyslel nad současnou situací nejen v Německu. Jak uvádí, zářijové volby znamenitě zamíchaly politickým gulášem a kancléřka Angela Merkelová neví, kudy kam.

Merkelová v současné době, jak konstatuje Frýbort, sama vládnout nemůže. „Po tom volebním debaklu už teprve ne. Bude muset vytvořit nějakou vládní koalici, jenže s kým?“ ptá se. Dodává, že sociální demokraté se z té ohlávky vyvlékli, neboť pochopili, že ze spojenctví s CDU pod patronací Merkelové jim velké štěstí nekyne.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar