Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Povídka - Cesta: Zasvěcení

Stál nedaleko pouště. Velký, bílý, zdobený reliéfy létajících lvů – znaky Inanny.  Od pouště ho dělily vysoké zdi, které měly zabránit písku dostat se na zahradu plnou stromů a zeleně. Krásný dům. Šly jsme cestou, která klesala dolů k domu. Babička mne držela za ruku a její matka za druhou. Zvolnily krok, abych jim stačila. Byla to má první cesta, na které jsem je doprovázela k jejich úkolu. Šeřilo se a do tváří nám vál teplý vítr.

Mlčely. Obě ženy mlčely a ve vzduchu bylo cítit napětí. Nechápala jsem proč a také jsem se v té chvíli tím nezabývala. Bylo mi pět a byla to má první cesta za pacientem. Očekávala jsem vzrušení a dobrodružství – zasvěcení do úkolu, který plnily už léta a o kterém jsem věděla, že má něco společného se životem.

Pokračování - II.díl

Nerozuměla jsem mu. Nerozuměla jsem otázce, kterou mi položil a nechápavě jsem se na něho dívala. V hlavě se objevila ale jiná otázka. Té jsem rozuměla. Ptal se, jestli zemře. Tuhle myšlenku doprovázel strach a úzkost, která mi svírala žaludek. Podívala jsem se pozorně na muže. Jeho ústa se usmívala, ale oči byly vážné. Příliš vážné. Všichni kolem utichli a čekali, co řeknu.

Nevěděla jsem, jestli otázku, která mě napadla, položil on a tak jsem řekla: „Nevím přesně, vzácný a čistý, na co se ptáš, ale ptáš-li se na to, jestli ti hrozí smrt, tak ne. Ale tvé tělo je nemocné.“

Přistoupil blíže. Zrak se mi zase rozostřil a vše jsem vnímala jako v mlze. Hlava se mi zatočila a já natáhla ruku, abych se ho zachytila. Dotkla jsem se jeho ramene. Pachuť v ústech zesílila. Před očima jsem viděla krev a med.

 

Páté pravidlo aritmetiky

Úroveň matematického vzdělání, dokonce i ve vyspělých zemích, je alarmující. Akademik Vladimir Igorevič Arnold například uvažuje, že školní vzdělání ve Francii, Anglii a Americe prostě umírá v důsledku neuvážených reforem prováděných ve druhé polovině 20, století (viz. "Путешествие в хаосе", "Наука и жизнь" č. 12/2000). Schopnost používat kalkulačky přivedla k neschopnosti analyticky a logicky myslet, chápat podstatu fyzikálních a matematických úkolů (viz. "Ошибочная точность", "Наука и жизнь" č. 3/2002). Doktor fyzikálních a matematických věd Viktor Stěpanovič Docenko vypráví o své zkušenosti z výuky na univerzitě v Paříži a o souvisejících úvahách.

Historici se stále dohadují: jak se mohlo stát, že takoví moudří a vzdělaní starověcí Egypťané tak rychle zapomněli, jak postavit nádherné pyramidy? Všechno nastalo doslova během několika generací (na přelomu 4. a 5. dynastie kolem 26. století př.n.l.). Ve skutečnosti to byla úžasná historická katastrofa: po staletí studovali a studovali, kousek po kousku zdokonalovali dovednosti, jedno pokolení předávalo nahromaděné znalosti a zkušenosti dalšímu, potom postavili tři velké pyramidy (Chufevovu, Chefrenovu a Menkaurovu) a náhle vše zapomněli, ztratili návyky a dovednosti a přestali chápat základní věci. Zvlášť překvapivé je to, že se to stalo jako by z ničeho nic, bez válek a invazí barbarů. Všechno, co bylo postaveno později, vypadá již jen jako žalostná napodobenina velkých pyramid a dnes není ničím jiným, než hromadou trosek.

 

Proč existují pyramidy?

Rozhovor: Valery Uvarov a Jiří Matěka, vydavatel časopisu WM magazín Skryté skutečnosti.

Proč existují pyramidy? Bosenské pyramidy sehrály klíčovou úlohu v dějinách lidstva. Poslední invaze mimozemské civilizace byla před 18.000 lety. Před 13.669 lety došlo k nárazu obrovského asteroidu na planetu Země. Nejstarší pyramidy jsou orientované k původnímu severnímu pólu. Egyptské pyramidy jsou orientované podle dnešní pozice severnímu pólu. První pyramidy jsou ve starých textech nazývány jako domy bohů. Nové pyramidy jsou stavěny se záměrem obnovit jejich původní účel. Vibrace pyramid, naší planety a evoluce člověka. Kontakt s mimozemskou entitou v roce 1977. Způsob života lidí na planetě Země není správný. To co nazýváme smrt, neexistuje. Život je nekonečný.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar