Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

  

Neuvěřitelné, co odvysílala Prima o Sorosovi

http://www.zvedavec.org/vezkratce/15214/

 

Pilot, který v roce 2014 údajně vzlétl s SU-25 k malajskému letu MH17 na Ukrajině, spáchal sebevraždu

Ukrajina:

Bývalý pilot Vladislav Vološin, který byl jedním z podezřelých v případě sestřelení malajského Boeingu na Ukrajině, prý spáchal sebevraždu v ukrajinském Nikolajevu.

V prosinci 2014 se objevila informace, že ukrajinský Su-25 v den havárie Boeing vzlétl s raketami „vzduch-vzduch“ ale vrátil se bez munice, pilot Vladislav Vološin byl velmi vystrašený.

Rusko navhovalo podrobit Vološina testu na detektoru lži. Ukrajina návrh odmítla, i když potvrdila, že v ukrajinské armádě takový pilot je, ale v den katastrofy Boeingu byl na zemi.

 

Lidi vedli na jatka, řekl Novinkám ukrajinský vězeň svědomí k mobilizaci

Válka na Donbasu se většinou na Západě prezentuje jako konflikt, kde Ukrajina čelí hybridní ruské agresi, protože se Rusko zmocnilo Krymu. Všichni si to však nemyslí, dvaapadesátiletý novinář Ruslan Kocaba dlouhodobě tvrdí, že jde o válku občanskou, a proto vyzýval lidi, aby odmítali mobilizaci. Byl za to stíhán a Amnesty International ho označila za prvního ukrajinského vězně svědomí. „Pro vládu je teď výhodné podporovat válku,” řekl Kocaba v rozhovoru pro Novinky.

Ruslan Kocaba (*1966), který se aktivně účastnil Oranžové revoluce na Ukrajině přelomu let 2004 a 2005 a pak i demonstrací na Majdanu v zimě na přelomu let 2013 a 2014, do roku 2014 pracoval jako zpravodaj na volné noze pro televizi 112. Od počátku horoval pro umírněné řešení konfliktu na Donbasu. Zadržen byl 7. února 2015, protože zveřejnil na video, kde popsal konflikt jako občasnou válku a mobilizaci označil za nezákonnou. Z vlastizrady a bránění zákonné činnosti armády byl obviněn 31. března 2015. Amnesty International ho pak označila za prvního ukrajinského vězně svědomí po pěti letech.

Dne 12. května 2016 mu soud vyměřil 3,5 roku vězení za maření aktivit ukrajinské armády. Verdikt byl zrušen 14. července téhož roku, v červnu 2017 však bylo toto rozhodnutí zrušeno z procedurálních důvodů na základě kasační stížnosti žalobce.

Případ se začal znovu projednávat, ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko letos uvedl, že Kocaba svými výzvami k odmítnutí mobilizace podkopával obranné kapacity země. Novinář ve vazbě poskytl rozhovor ruské televizi, ve kterém řekl: „Je pro mne snazší odsedět si dva až pět let ve vězení, než jít do občanské války a zabíjet své spoluobčany, kteří žijí na východě Ukrajiny.”

 

Náhled videa na YouTube Jak liberalismus zválcoval svět

 

S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost: Totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral M. Stropnického, známého to protiruského štváče a člověka, který si už předchozích časech a v jiných vládách ze svého argumenty nepodloženého a buď jen tak živelně z něj tryskajícího protiruského povykování, či možná povykování existenčními úvahami dobře promyšleného, pořídil slušněji placený džob, než existenčně nejistější džob herce.

V té souvislosti jsem vyslovil starost, aby nás ministr Stropnický právě svým ostře protiruským zaměřením netáhl do našeho prowashingtonského vazalaství ještě hlouběji, než jsme v něm v ten čas byli.

 

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar