Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Svět před 3. světovou válkou: „Bůh svět stvořil, Mojžíš mu dal zákony, Ježíš svědomí, Marx vědomí a Einstein zjistil, že vše je relativní.“ Svět po 3. světové válce: „Je tu někdo?“

Existuje postup (metoda, technika, technologie) manipulace s informacemi a s veřejným míněním, který dokáže prosadit a realizovat jevy a skutečnosti, které lidé (společnost) nechtějí, odmítají, považují za nepřípustné nebo nereálné. Jmenuje se metoda Overtonova okna (podle amerického sociologa Josepha Overtona, který ji definoval a podrobně popsal) a v minulosti již byla několikrát úspěšně použita. V současné době se objevují signály, že s její pomocí se začíná vytvářet informační pole pro změnu vnímání společnosti ohledně přípustnosti omezené jaderné války, případně vítězné 3. světové války

Třetí světová válka je už řadu desetiletí zmiňována jako konec civilizace, jaderný armagedon, nemyslitelná, nepřijatelná.

Opravdu to stále platí? V současné době sílí mezinárodní napětí, eskalují konflikty v Sýrii, Iráku, na Ukrajině, objevují se různé provokace a akce pod falešnou vlajkou a další excesy, včetně vystupování a projevů v Radě bezpečnosti OSN, v NATO i v Evropské komisi, a zejména nenápadné úvahy nejvyšších neokonzervativních kruhů v USA začínají toto tvrzení zpochybňovat a pokládat je za překonané. Podle nich lze omezený jaderný konflikt nejen ustát, ale i vyhrát!

Koneckonců – máme svobodu slova, tak proč bychom nemohli diskutovat právě o 3. světové válce?

 

Jak oznámila švýcarská chemická laboratoř v městě Spiez, byl Skripal zasažen plynem, nazývaným BZ. Tento plyn nebyl vyroben v Rusku, ale používaly jej USA, Britanie i další státy NATO.

Sergej Skripal, někdejší ruský dvojitý agent a jeho dcera byli otráveni znehybňující látkou, známou jako 3-Quincucnidinyl benzilat, nebo BZ, prohlásil ruský ministr zahraničí Lavrov, když citoval výsledky zkoušky, provedené švýcarskou chemickou laboratoří, jež zkoumala vzorky, předané Londýnem Organizaci pro zákaz chemických zbrani (OPCW).

 

Kdosi konstruuje spiknutí, nitky se sbíhají u Babiše a Čapího hnízda, říká Kroupa

Na výslechy jsme zvyklí, ale takový tlak tu ještě nebyl. Investigativní novinář Janek Kroupa popisuje, jak se někdo snaží spojit několik kauz do jakéhosi spiknutí. Všechny nitky se podle něj přitom sbíhají k Andreji Babišovi. Při výsleších je prý zjevné, že se policisté snaží Kroupu a jeho kolegy do něčeho dotlačit. Kroupa přitom tvrdí, že jisté „spiknutí“ proti tomu, kdo právě vládne, tu je vždy. Proč mu policie řekla, že ho odposlouchávali? Jak prolamuje práva novinářů? Skončí to u soudu? Podívejte se na rozhovor.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar