Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Opětovné jmenování Medveděva: Nevypadá to dobře

Jen krátká poznámka (protože jsem v této souvislosti zaplaven e-maily): není možné, abych pozitivně komentoval fakt, že Putin opětovně jmenoval Medveděva premiérem. Osobně jsem hořce rozčarován a stejně tak mnoho jiných. Jeden komentář na chatu YouTube byl pregnantní a přesný: „Путин кинул народ – мы не за Медведева голосовали“, či „Putin zradil národ – pro Medveděva jsme nehlasovali“. Obávám se, že to bude široce sdílený názor.

Pro tento vývoj existuje řada vysvětlení, včetně toho, že Medveděv je efektivní manažer, že byl oslaben korupčními skandály v Dagestánu, že nová doktrína cíleného řízení ruské vlády činí osobnosti méně důležitými, atd.

Upřímně, nebaštím ani jedno z nich. Zaprvé a především, opětovné jmenování Medveděva je obrovsky důležitým symbolickým aktem, říkajícím následující: nebude žádná očista od atlantických integracionalistů a týpků MMF/WTO/SB, páté kolony v Kremlu, a že (velmi neoblíbený) „ekonomický blok“ ruské vlády zůstane u moci. Vlastně toto opětovné jmenování pouze přilije oleje do ohně zvěstí, že Putin/Rusko v Sýrii a na Donbasu „stáhnou ocas“ a že vnitřní ekonomický kurz nadále zůstane tím, co je známo pod jemným označením „liberalismus“. Ďábel je vždy v detailech, ale musím říct, že vidět opětovné jmenování Medveděva je, přinejmenším, PR katastrofou. Pokud Putin takto začíná své funkční období, děsí mne pomyšlení, co může přijít dále (Kudrin? Čubajs?)...

 

Co jsou Schumannovy rezonance?

Tak, jako voda a vzduch, je znečištěné a narušené i po statisíce let téměř neměnné vlnové prostředí tepu Matky Země.

Porovnáme-li obvod Země s rychlostí světla, zjistíme, že elektromagnetické vlny putující kolem jejího tělesa mohou vybudit stojatou vlnu o frekvenci 7,8 Hz. Bylo zjištěno, že právě na této frekvenci kmitají tzv. alfa vlny našeho mozku. Znamená to, že jsme do jisté míry fázově spojeni s tělesem Země.

Aktuální hodnoty Schumannovy rezonance Země. Čas v Tomsku; UTC+7 hodin.

Tisíc blesků za vteřinu

Země se chová jako obrovský elektrický obvod. Atmosféra je v podstatě špatný vodič, a kdyby v ní obsažený náboj nebyl nepřetržitě obnovován z nějakého vnějšího zdroje, rozplynul by se v asi 10 minutách. Povrch Země a vnitřní okraj ionosférické vrstvy v 55 kilometrech vymezuje jakousi „dutinu“, v níž je uložen celkový náboj o neustálé hodnotě asi 500 000 Coulombů. Mezi zemí a ionosférou teče svislý proud o síle 1 až 3*10-12 ampér na čtvereční metr. Odpor atmosféry mezi oběma vrstvami činí cca 200 Ohmů a napěťový potenciál je 200 000 V. V každém okamžiku se v tomto prostoru celosvětově vytvoří na 1000 blesků, z nichž každý vede proud 0,5 až 1 A, což souhrnně odpovídá proudu vtékajícímu do zemské „elektromagnetické dutiny“.

12 000 let stará DNK

12 000 let stará DNK se neshoduje s ničím, co známe!

Lidské vlasy datované do období poslední doby ledové před deseti až dvanácti tisíci lety objevil archeologický tým provádějící vykopávky v oregonském Woodburn, ležícím mezi Salemem a Portlandem v roce 1999. Toto naleziště z ledové doby je doslova přeplněno pestrou směsicí kostí slonů, lenochodů, kondorů a ptáků s rozpětím křídel okolo 4,3 metru. Neidentifikované lidské vlasy, které ležely v perfektním stavu několik stop pod zemí, mají dostatek folikulů, aby bylo možné provést analýzu DNK jejich majitele.

Hovořila jsem s Williamem Orrem, profesorem pracujícím před odchodem do výslužby pro Oregonskou univerzitu, o snahách porovnat DNK získanou z nalezených vlasů k DNK některého z hominidů, obývajících Zemi dnes.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar