Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

O chřipce

Jestliže člověk posiluje imunitní systém zdravou výživou, otužováním, sportem, saunováním, jak je možné, že onemocní?

Jednoduše proto, že se věnuje tělu a ne mysli. Pouze silná mysl a silný duch zabrání nemoci. Podívejte se na případy v koncentračních táborech, nikdo tam nejedl řádně, ani se nemyl, ale neonemocněli jen ti, kteří věřili, že přežijí. Harmonie a čistota těla jsou nástrojem k harmonii mysli. Velmi přesně je toto popsáno v knize Dr. Candance  Pert Molekuly emocí, která naprosto jasně ukázala v laboratoři, jak deprese a úzkost snižuje imunitu. Pokud budete skvěle jíst a cvičit a budete se bát rakoviny, pak ji stejně dostanete. S chřipkou je to stejné.

Jakým způsobem se vy osobně bráníte proti chřipce?

1. Žádnou chřipku ani jiné patologie si nepřipouštím.

2. Denně beru česnek, zinek a selen a také betaglukany.

3. Dvě hodiny 5x týdně sportuji – jezdím na kole.

4. Denně vypiju večer 350 ml červeného vína.

5. Děkuji universu za to, že jsem tak zdravý a můj imunitní systém tak silný.

Jaká je podle vašeho názoru nejúčinnější prevence?

Jednoznačně veselá mysl, půl zdraví. Víme to všichni, jen málo se to praktikuje.

 

Budete překvapeni, jaké nemoci můžete léčit bobkovým listem

Bobkový list se v našich kuchyních používá hlavně při přípravě pokrmů jako obyčejné koření. Je to škoda, neboť má daleko větší využití, než si možná myslíte. Co o bobkovém listu nevíme? Vavřín pravý, jehož listy známe pod pojmem bobkový list, je stálezelený strom či keř z čeledi vavřínovitých. Byl oblíben už u starých Řeků. Z jeho listů dělali věnce, které nosili jako symbol kultu významné osoby a olympijští vítězové. Listy vavřínu pravého se dnes běžně používají v kuchyni, a to hlavně do polévek či omáček. Jsou poměrně tvrdé a kožovité se zvlněnými okraji a mají kopinatý až oválný tvar. Líc listů je o něco tmavší než rub. Dorůstat mohou až do délky 5 cm.

 

Soda a její účinky pro každodenní život.

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3), nebo-li jedlá soda (soda bicarbona) je bílýprášek se zásaditou reakcí a chutí.

Jedlá soda je cenově dostupná a tak nám může posloužit v mnoha oblastech života,samozřejmě bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Určitě ji máte v domácnosti,ale velmi ji nevyužíváte. Zde je pár tipů jak ji správně využít.

- Pokud máte suchou pleť, přidejte kávovou lžičku (půl lžičky) jedlé sody do misky s teplou vodou - oplachujte si s ní obličej.

- před koupáním přidáme do teplé vody cca 100g sody, změkčí tvrdou vodu a vaše pokožka bude jemnější.

- Zmírnit bolest v nohou po náročném dni můžete přidáním 3 čajových lžiček jedlé sody na 10 litrů vody nebo silnější verze: 4 lžíce jedlé sody na litr teplé vody na příliš unavené nohy.

Patní ostruhy - jedlá soda je dobrý lék, neboť v ní obsažené krystaly pomáhají snížit vápenaté usazeniny na spodní straně patní kosti. Smíchejte půl lžičky jedlé sody s trochou vody a vytvořte pastu. Tu naneste na patní ostruhy a zajistěte ji gázou. Opakujte dvakrát denně po dobu několika dnů. Příležitostně smíchejte 1 lžičku jedlé sody a 2 lžíce jablečného octa ve sklenici teplé vody. Pijte jednou denně po dobu 2 týdnů.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar