Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Je úprava genů nový název pro eugeniku?

Nová technologie, známá jako úprava genů (editace genů), upoutala v posledních měsících značnou pozornost. Její stoupenci tvrdí, že bude znamenat revoluci ve všem, od zemědělství po léčbu nemocí. Nikdo jiný, než Bill Gates, nedávno přišel s článkem v americkém zahraničně-politickém časopisu Foreign Affairs, kde velebil slibnost úpravy genů. Avšak podrobnější prozkoumání ukazuje, že s úpravou genů není vše tak ideální. Nové recenzované studie naznačují, že může způsobit rakovinu. Otázkou je, zda tato technologie, která je vysoce kontroverzní, je něčím víc, než jen skrytým způsobem, jak zavést GMO genetické manipulace pomocí jiné techniky.

Vědecký časopis Nature Studies uveřejnil dvě studie, naznačující, že techniky úpravy genů mohou oslabit schopnost člověka bojovat s nádory, a „mohou způsobit rakovinu, což vyvolává obavy ohledně bezpečnosti genových terapií založených na CRISPR“. Studie byly provedeny švédským Karolinska Institut a farmaceutickou firmou Novartis. Studie zjistily, že buňky, jejichž genom je úspěšně upraven pomoci CRISPR-Cas9, mají potenciál vyvolávat nádory v těle pacienta. To by mohlo, podle výzkumníků z Karolinska Institut a výzkumníků, kteří provedli separátní studii firmy Novartis, z některých buněk upravených CRISPR učinit časovanou bombu.Generální ředitel CRISPR Therapeutics, Sam Kulkarni, připustil, že výsledky jsou „přijatelné“. Dodal: „Je to něco, čemu musíme věnovat pozornost, obzvláště když se CRISPR rozšiřuje na víc nemocí.“ Vzhledem k tomu, co je v sázce, je to pozoruhodně nenucená odpověď.

 

Významné osobnosti a jejich spoléhání na pomoc jasnovidců

 

Existují věci, které zajímají absolutně všechny, od afrických Křováků až po prezidenta největšího státu světa. Mluvíme tu o netradičních metodách prognóz, jakými jsou astrologie a jasnovidectví. K těm se často uchylují osobnosti – tvůrci lidských osudů, jež přijímají důležitá rozhodnutí, včetně vojensko-politického řešení.

Osobní führerův astrolog

Všechno nadpřirozené vždy spadalo do sféry zájmů „kompetentních orgánů“. Ovšem mimořádného rozkvětu dosáhla „politická astrologie“ v době Třetí říše. Hitler měl sklon k mysticismu a projevoval obrovský zájem o okultní vědy, zvláště pak ty východní. Je známo, že již v roce 1923 jeden z německých astrologů věštil budoucímu „démonickému“ führerovi, aby se neuchyloval k politickým akcím na podzim. Všichni víme, jak selhal listopadový puč v Mnichově. A snad právě tenkrát největší zločinec 20. století přehodnotil svůj vztah k astrologii.

Na konci roku 1933 se mnoho astrologů dalo do služeb národních socialistů a brzy pochopili, co je v předpovědích o nové říši možné a co ne. Nepohodlní věštci buď beze stopy zmizeli, nebo byli posláni do koncentračního tábora Sachsenhausen.

Tou dobou byl za nejlepšího astrologa považován osobní poradce Hitlera jasnovidec Erik Jan Hanussen. Ale jeho vizionářské obrazy velkých Hitlerových chyb, porážek a rozdělení Německa se vůdci dlouhé roky nelíbily a Hanussen byl nakonec zlikvidován.

 

Nejvýznamnější pyramidy na světě

 

Pyramida je struktura, jejíž vnější povrchy jsou trojúhelníkové, směřující k jedinému bodu v horní části a tvoří tak zhruba geometrický tvar pyramidy. Přesvědčivé studie naznačují, že mnohé z těchto pyramid byly sladěny s astronomickými událostmi, jako jsou slunovrat, zatmění a dokonce i s vlastní zemskou hemisférou. Civilizace po celém světě používají po tisíce let tento architektonický návrh pro hrobky, pevnosti a chrámy.

Mezopotámie

Mezopotámci stavěli nejranější pyramidové struktury známé jako zikkuraty (např. Tepe Sialk a Zikkurat z Uru). V dávných dobách byly pomalovány ve zlatě a bronzu a obdařeny zářivým vzhledem. Věří se, že zikkuraty byly obydlím pro bohy, a každé město mělo vlastního božského ochránce, který vládl nad mořem, oblohou, zemí atd.

Egypt – království pyramid

V Egyptě byly pyramidy obrovskými stavbami postavené z cihel nebo kamene. O slunečném bohu Ra, považovaný za otce všech faraonů se říká, že se stvořil z pyramidového tvaru nazývaného „Benben“ předtím, než vytvořil všechny ostatní bohy. Byli často pokryty bílým vápencem, aby jim dával zářivý vzhled (jako odkaz na paprsky boha slunce).

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar