Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Čísla, která definují vesmír – znáte je?

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor, temnou hmotu a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi. – wikipedie

Pojďme si představit čísla, která nám pomohou se ve vesmíru trochu „orientovat“

0 – celková energie

Celková energie, která tvoří mikroby, rostliny, oceány, planety, hvězdy a galaxie – jinými slovy celý náš vesmír – je pravděpodobně … nula. Je to proto, že negativní energie ve vesmíru s největší pravděpodobností ruší pozitivní energii. Fyzici považují světlo, hmotu a antihmotu za pozitivní energii, zatímco veškerá gravitační energie mezi částicemi má negativní náboj. Takže všechno se vyrovnává. Míč v klidu na stole nemá žádnou energii, ale pokud míč spadne ze stolu, získává pozitivní energii, která je přesně zrušena negativní gravitační energií.

 

Srpen 1969: Češi proti Čechům

Vlajka se smuteční páskou jako vyjádření nesouhlasu s okupací - Foto: Soukromý archiv Miroslava Mělnického

Vlajka se smuteční páskou jako vyjádření nesouhlasu s okupacíFoto: Soukromý archiv Miroslava Mělnického

V srpnu 1969 občané protestovali proti politice nového vedení státu, které se smířilo s invazí vojsk Varšavské smlouvy. V ulicích bylo 50 000 až 100 000 lidí.

Prvního výročí invaze se vedení komunistické strany obávalo. 17. dubna 1969 ve tři hodiny odpoledne byl do čela KSČ po Alexanderu Dubčekovi zvolen Gustáv Husák. Ještě večer toho dne vystoupil v televizi a řekl, že lidé chtějí pořádek a zákonnost se bude přísně střežit. 4. července 1969 vypracovalo hlavní velitelství Veřejné bezpečnosti plán mimořádných opatření, ve kterém počítalo i s ostrahou rozhlasu a televize.

Už od poloviny srpna byly k hlavnímu městu stahovány ozbrojené složky. Vyčleněno bylo kolem 20 000 vojáků, připraveno bylo také 310 tanků a více než 200 obrněných vozidel. V ulicích bylo nasazeno 27 000 příslušníků Lidových milicí s ostře nabitými zbraněmi. Pořádkové jednotky dostaly speciální výstroj z Polska - štíty, obušky i zvláštní brýle.

V den výročí invaze se protestovalo na pražském Václavském náměstí, odkud byli demonstranti vytlačeni kolem poledne. Lidé se shromažďovali také na náměstí Míru a Tylově náměstí. Mimo hlavní město se demonstrovalo například v Liberci a v Brně. Podle historika Oldřicha Tůmy nebyly Lidové milice ani vycvičené, ani psychologicky připravené na takové úkoly.

Čtěte také: Gustáv Husák a Alexander Dubček. Dva Slováci, kteří fatálně ovlivnili dějiny Československa

Zákroky proti demonstrantům byly brutální, milicionáři postřelili několik desítek lidí. „Ke střelbě do demonstrantů se zakročující pořádkové síly uchýlily v celé řadě případů v Praze a v Brně. V Praze 19., 20. a 21. srpna, v Brně 21. a 22. srpna. V Praze bylo střelnou zbraní raněno celkem 21 civilistů (z toho 3 zemřeli) a jeden voják pohraniční stráže, v Brně 8 civilistů (2 mrtví) a jeden důstojník VB,“ uvedl Tůma na konferenci o obětech událostí let 1968 a 1969. „Ten rok je možná pro mnoho lidí traumatizující z důvodu, že už tady nestříleli příslušníci cizích mocností, ale vlastní lidé do vlastních lidí,“ charakterizoval události roku 1969 ve vysílání Českého rozhlasu 6 před 8 lety mluvčí Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Jan Srb.

Počty raněných se uváděly v desítkách. „Je prokazatelné, že jich byly stovky, protože tehdy po přijetí tzv. pendrekového zákona lékaři záměrně nedělali zápisy do knih provedených ošetření, protože by tím lidi vystavovali trestnímu stíhání,“ podotkl v už zmíněném vysílání Srb.

 

Edgar Cayce: duchovní cesta (23. díl): Zdraví závisí na vyrovnání protikladů

Vítám Vás u 23. dílu seriálu o Edgaru Caycem.  Hned v úvodu gratuluji paní Zuzaně, která získala jedno ošetření kraniosakrální biodynamikou v Radotíně. Ostatní mohu jen podpořit, pište, sdílejte, oponujte mi. Odpovědní formulář najdete pod článkem!

Číslo 23 je pro mě vzácné. Oba mí rodiče se narodili 23., i když každý jiný měsíc. A i v našem případě se budeme bavit o protikladech, stejných, jako je ženská a mužská polarita. Kde je rovnováha, nic nechybí, ani nepřebývá, tekutiny mohou volně plynout, co přijde, může odejít, nic se neměstná, nic „neotravuje“ naše vnitřní prostředí. Pojďme se společně vydat ke své rovnováze.

Princip č.23: „ Zdraví závisí na vyrovnání protikladů“

Kytara vyluzuje zvuky, protože napětí každé struny je vyrovnáno odporem kostry. Dětská káča je perfektním příkladem rovnováhy vytvořené harmonickým pohybem. Šípy, rakety a letadla musí být aerodynamicky v rovnováze, aby byly schopné létat. Tyto příklady ukazují, jak je rovnováha důležitá v různých oblastech našeho života. Rovnováha se projevuje v každém aspektu stvoření. Atom je například výsledkem delikátní rovnováhy protikladných expanzivních, rozpínavých a dostředivých sil.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar