Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Hlavní město Velké Tartárie 2

- předchozí část -

Šambala

Když mi bylo jasné, že Chanbalu (Chambalyk / Chanbalyk / Cambalu) byl hlavním městem Tartárie, udeřila mě do očí (i do uší) výrazná podoba jeho názvů se jménem posvátné země Šambaly. Samozřejmě mi řeknete, že to je jen náhoda. Ale je jen náhoda, že jak Chambalyk, tak i Šambala se měly podle popisu současníků a ideologů té doby nacházet na téměř stejném místě – v sousedství pouště Gobi?

Na starých mapách je poušť Gobi označena jako "Desert Lop", tedy "poušť Lop". A téměř jistě můžeme dokázat, že "Gobi" pochází ze změny zvuků ve slově "Lop", "Lopi". Na pozdějších mapách - ano, opravdu - místo pouště Lop se na stejném místě objeví poušť Gobi.

Na první japonské buddhistické mapě z roku 1701 se Šambala nachází západně od pouště Gobi a Ordos (tehdy už podle mých kartografických bádání existoval od roku 1694) - východněji. Pokud vezmeme v úvahu velikost Země a skutečnost, že města a oblasti s podobnými názvy mohou být od sebe vzdáleny tisíce kilometrů, je velmi obtížné věřit v náhodu takové blízkosti Šambaly a Chambaly, bylo by to, mírně řečeno, prakticky nemožné.

Co je známo o Šambale? Přečtěme si všeobecně přijímanou interpretaci:

„Šambala je mýtická země v Tibetu nebo jiných okolních oblastech Asie, která je zmíněna v několika starověkých textech, včetně Kalačakra-tantry.“

 

Vlasy – energetické spojení s Vesmírem

Každý z nás má vlasy, dlouhé, krátké, rovné či vlnité. Málokdo ale ví, že vlasům se říkalo kosmy (od slova kosmos – staroslovansky).

Vlasy, kosmy, antény

Kosmy to jsou antény, energetické spojení člověka s energeticko-informačním polem, s Vesmírem, s rodem, s Kosmosem. Pomocí vlasů do sebe člověk nasává energie a orientuje se lépe v prostoru. Všechno, co je nám dáno přírodou slouží k naší pomoci a propojení s okolním světem. Zkuste kočce ustřihnout vousky, a ona nebude moc lovit myši a orientovat se v prostředí. S člověkem, který nemá vlasy a vousy jde prý jednoduše manipulovat a řidit jeho život.

Jeden římský voják řekl:

„Já nepotřebuji svobodně myslící bojovníky, ale bojovníky bezpodmínečně plnící rozkazy.“

Následně byli všichni vojáci ostříháni. Toto pravidlo platí v armádě dodnes.

Minulost

Dříve naši předkové nosili copánek na hlavě. Nebylo to jen tak pro krásu, ale plnilo to svůj účel a záměr. Tímto způsobem naši předci zesilovali energie pro potřebné životní cíle a směry. Někteří bojovníci si nechávali cop na temeni hlavy. Mniši si vlasy stříhali kompletně, tím se zbavili špatné karmy. Jednalo se o speciální rituál. Po dosažení svého duchovního vývoje si nechali vlasy opět narůst.

 

Byl Mojžíš otcem Tutanchamona? Myslel si to nejen Sigmund Freud

Faraon Achnaton je jednou z nejzajímavějších postav egyptské historie. Neustále se objevují nové teorie, které se pokoušejí vysvětlit jeho osud z nových úhlů.

Byl Mojžíš otcem Tutanchamona? Myslel si to nejen Sigmund Freud

Byl Mojžíš otcem Tutanchamona? Myslel si to nejen Sigmund FreudFoto:

Achnaton byl otcem slavného Tutanchamona.

Velmi odvážný a nekonforní pohled na Achnatona přinesl nedávo známý egyptolog Ahmed Osman z Egypta. Ve knihách tvrdí, že starozákonní prorok Mojžíš a faraon Achnaton byli jedna osoba. Podle Osmana byl Achnaton vyhnán na konci 17. roku vlády společně se Semity z Egypta do vyhnanství na Sinaji – tento příběh se pak dostal do Bible jako Mojžíšův odchod od Nilu do Země zaslíbené. Mojžíš/Achnaton se podle Osmana narodil roku 1394 př.n.l. Jeho matkou byla královna Teje, podle mnoha egyptologů žena s nápadně semitskými rysy – podle Osmana Židovka. Od mládí se faraon dostával do konfliktů s knězi boha Amona, proto v dospělosti opustil Théby a založil nové město Amarna, kde začal uctívat svého boha Atona; velmi pravděpodobně ovlivněného náboženskými představami královny Teje.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar