Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Dutá Země na mapách Třetí Říše

Existuje dutá Země? Dokazují tyto mapy existenci Duté (jinak také Vnitřní) Země? Jednou z nejzajímavějších otázek, které si lidstvo klade už celá století, je ta, zda existuje možnost, že naše planeta je dutá? Mnoho let se tomu věřilo, a přestože mnozí přicházeli s teoriemi, do r. 1968 pro to neexistoval žádný důkaz. Toho roku přinesl satelit umístěný na orbitě kolem Země fotku jasně ukazující zející otvor umístěný na severním pólu, podle mnohých dostatečný důkaz podporující tuto teorii.

Nacisté a dutá Země

Četli jsme legendární příběhy o tom, jak nacisté zkoumali jižní oblasti naší planety a v Antarktidě dokonce vybudovali tajnou základnu, kterou nazvali Nové Švábsko. Jiní také mluví o Operaci HighJump a další zase o expedici admirála Byrdse, kdy byly ve vzduchu viděny vysoce pokročilé létající stroje, zkoumající nová teritoria.

 

Kvantová mechanika umožňuje vidět, cítit a dotknout se částic (1. díl)

Co je to kvantová mechanika a jak započala? Pokud by Max Planck neignoroval jednu špatnou radu, nikdy by nezačala revoluce v atomistice. Klíčový moment se stal v roce 1878, když se mladého Plancka zeptal jeden z jeho profesorů, zda bude pokračovat v kariéře ve fyzice. Profesor Philip von Jolly řekl Planckovi, aby si raději našel jinou práci. Veškeré důležité objevy ve fyzice prý již byly učiněny, ujišťoval profesor svého mladého chráněnce.

Jak to později Planck připomněl, von Jolly mu řekl:

„Fyzika může pokračovat ještě okrajově, zkoumáním nebo uvedením do pořádku tamtoho i onoho, ale systém jako celek je ukotven a teoretická fyzika se výrazně se blíží ke svému zakončení.“

Uvedením jedné z těch drobností do praxe se ukázalo, že nakonec získal Planck Nobelovu cenu a zrodila se kvantová mechanika. Nepohodlná maličkost se týkala velmi běžného jevu: Proč objekty vyzařují tím způsobem, jakým to dělají při zahřátí? Všechny materiály, bez ohledu na to, z čeho jsou vyrobeny, se chovají stejně při rostoucí teplotě – vyzařují barvy červenou, žlutou a nakonec bílou. Žádný fyzik v 19. století nemohl vysvětlit tento zdánlivě jednoduchý proces.

Problém se objevil jako ‚ultrafialová katastrofa‘, protože nejlepší teorie předpovídala, že objekty zahřáté na velmi vysoké teploty by měly vyzařovat nejvíce energie s krátkou vlnovou délkou. Jelikož víme, že silný proud neuvede žárovky do takových energetických paprsků smrti, fyzika v 19. století zde jasně neměla poslední slovo.

 

Ministerstvo zdravotnictví RF informuje o nové metodě léčení rakoviny

 

- Individuální vakcína proti rakovině, vytvořená z lymfocytů konkrétního člověka.

- Bílkovinný hojící koktejl, "zabijácké" buňky likvidující rakovinné buňky.

Tato zpráva není z oblasti sci-fi, ale technologický průlom v medicíně, na jehož prahu nyní stojí Rusko. Prezidenta Ruské federace Vladimira Putina o tom informovala ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcová.

Onkoradiologické centrum v podmoskovském Balašichu přijímá až dva a půl tisíce pacientů ročně. Pomocí nejmodernějších přístrojů s vysokou přesností ozáření nádorů lze výsledek získat během jednoho týdne.

"Tato technologie se nazývá radiochirurgie a je účinností srovnatelná s chirurgickou léčbou. Za jedno až tři sezení lze dosáhnout úplného vyléčení nádoru. Ozařuje se nádor, který je v orgánu, zatímco zbytek těla zůstává nedotčen,“ - říká primář onkoradiologického centra Alexander Filimonov.

Ve svém květnovém dekretu, který byl podepsán okamžitě po převzetí prezidentského úřadu, Vladimir Putin stanovil ambiciózní úkol prodloužit průměrnou délku života občanů RF. Ze 73 let by měla do roku 2024 vzrůst na 78 let a do roku 2030 na 80. Ale bez moderní medicíny není možné takové plány realizovat.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar