Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Hýbe světem bez povšimnutí: Bojují Rockefellerové s Rothschildy o Británii? Co na to Trump? Zlatá éra vztahů s Čínou. Londýnská dilemata. Kdo financoval zbrojení Podnebesí?

REDAKCE PROTIPROUD přináší informace ze současného světa velkých financí, o nichž máme z běžných médií pramalé ponětí

Nedávno čínská agentura Sin-chua oznámila, že Čínská lidová banka a Bank of England prodloužily dohodu o valutových swapech umožňující oběma stranám provádět směnné transakce do výše 150 miliard jüanů za 40 miliard liber šterlinků. První dohodu o podobné valutové směně uzavřely čínská a anglická centrální banka v roce 2015. Tehdy byla stanovena tříletá doba platnosti dokumentu s možným prodloužením se souhlasem obou stran. Nyní byla smlouva prodloužena beze změny podmínek.

„Zlatá éra“ ve vztazích mezi Pekingem a Londýnem

Prodloužení proběhlo vcelku rutinně. Čínští komentátoři pouze připomněli, že dohoda mezi centrálními bankami obou zemí má za cíl „chránit jejich finanční stabilitu.“ A co je nejdůležitější, vzájemná spolupráce bank posiluje „zlatou éru“ v bilaterálních vztazích mezi Pekingem a Londýnem.

Není náhoda, že čínská média připomněla „zlatou éru“. Tento nový politický termín v podobě čínské metafory vyjádřil poprvé čínský prezident Si Ťin-pching v únoru na schůzce s britskou premiérou Theresou Mayovou v rezidenci Diaoyutai v Pekingu.

Čínský vůdce pak formuloval svou vizi vztahů mezi Pekingem a Londýnem. Měly by být rozvíjeny „posílením vzájemně provázaných rozvojových strategií obou zemí“. Si v Diaoyutai projevil zájem o širší a hlubší spolupráci mezi Čínou a Velkou Británií. Měla by se týkat prakticky všech oblastí mezinárodní spolupráce: od humanitární a vojenské až po spolupráci ve skupině G20, WTO a OSN.

 

2019: Bude rvačka u kormidla nebo pumpování z podpalubí? Paradox uplynulého roku. Potečeme do kanálu. V Praze se ukázalo, že může být i hůř. Boj se štvavými vysílačkami a utahování šroubů. Na co připít?

LADISLAV JAKL krátce bilancuje uplynulý rok, s potěšením zjišťuje, že ještě žijeme a vidí v následujícím období jednu z posledních šancí pro nás

Co přinesl a co odnesl osmnáctý rok nového tisíciletí? Co změnil na české politické scéně a v české společnosti?

Přežili jsme. Ne všichni, ne všichni stejně, ale v zásadě jsme přežili. Neupekli jsme se v globálním klimatickém šílenství, nesmetla nás cunami dětinských nezodpovědných novot, umíme se přátelit a mít rádi, překonávat životní trable a těšit se z životních darů. Ale co dál?

Největší paradox

Začněme odshora. Prezidenta republiky máme stejného. Snad s tím rozdílem, že loni byl na konci svého volebního období (a měl ještě zájem usilovat o přízeň veřejnosti), letos je na začátku, má prostor na velké plány dostatečný a potřebu bojovat o voliče nulovou. Takže se můžeme těšit na prezidenta ještě suverénnějšího, sebevědomějšího, paličatějšího a svéhlavějšího. Ti, kdo tolik toužili po prezidentovi přímo voleném, nezávislém na parlamentu, ti jistě musí slavit každý den, jak si ten přímo volený prezident užívá sílu mandátu úplně stejnou, jakou má Poslanecká sněmovna a vláda dohromady. Teď ještě prosadit podobně nezávislé prezidenty krajů, měst a vesnic a naše štěstí bude bez konce.

Vláda zaznamenala posun větší. Bohuslava Sobotku vystřídal Andrej Babiš. Sobotka, ovládaný nečitelnými strukturami a poplatný idejím neomarxistického bruselismu, musel ustoupit Babišovi s čitelným Agrofertem za zády a jeho hnutí poplatnému programu nulovému (kromě vlastních zájmů). Což by mohlo být vnímáno přece jen jako jistý pokrok, až na to, že politika vlády, jejíž hlavní síla program nemá, bude vždy politikou koaličních partnerů. A tak vládou cloumají levicoví extremisté typu Maláčové a Petříčka.

A to je vlastně hlavní paradox, který končící rok přinesl. Sociální demokraté a komunisté dostali ve volbách historický výprask a přesto jejich vliv na vládu zesílil. Z té vypadli lidovci, kteří už žádnou konzervativní agendu stejně nemají a jsou jen mluvčími zemědělských a jiných lobby. A ODS raději nechá Maláčovou zplundrovat zem, protože této straně jde přece pouze o vlastní intelektuální obnovu, ze které jistě po třiceti letech vyjde posílena. To bude prima.

 

Záhady UFO a mimozemšťanů (1. díl) – KGB a UFO

Před vámi je vzrušující cesta bludištěm staletých hádanek, která nedává odpočinek vědcům a nadšencům. Budete číst o tom, čemu úřady, tisk a dokonce i ufologové dávají přednost mlčení. Poprvé se budete moci seznámit s senzačními dokumenty z archivu KGB, Ministerstva obrany SSSR a Akademie věd, seznámit se všemi detaily o senzačních událostech minulosti i dneška, dotýkat se originálů a původních zdrojů. Legendární časy a současnost jsou propojeny v knize, kde fascinace je spojena s přesnými dokumenty a pohledy z neočekávané perspektivy, což vám umožní vidět zdánlivě známé skutečnosti o UFO novým způsobem.

Ukázka z jedné kapitoly knihy – KGB a UFO

V zimě roku 1960 mi v obci Tiksi ukázali fotografie zachycující objekt polární meteorologické stanice za polární noci. Fotografie byly zhotoveny z jednoho místa, jen s časovým rozdílem několika sekund, potřebných pro přetočení filmu. Na fotografiích se objevil v prostoru kosočtvercový vesmírný objekt, který byl viditelný nad horizontem. Příďová část byla lehčí a ocas byl podobný rozdvojce s jakýmsi rozříznutím, případně s výfukovými plyny. Vypadalo to, že předmět ve tvaru romboidu se otáčí kolem své podélné osy. Světlá aureola velkého průměru byla jasně viditelná. Fotograf však neviděl nad obzorem žádný předmět. Ten se objevil pouze na snímcích.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar