Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Před padesáti lety britský poslanec varoval. Měl pravdu

Před padesátí lety, 20. dubna 1968, pronesl vlivný britský poslanec Enoch Powell projev, který je mnohými označován jako nejkontroverznější projev v celé historii britské demokracie. V projevu, který média podle jednoho citátu z římských dob okamžitě pokřtila na "Rivers of Blood" (Potoky krve), hovořil Enoch Powell o tématech, o kterých ostatní politici mluvit nechtěli - o důsledcích masového přistěhovalectví, o problémech s přistěhovalci, o nesmyslnosti "antidiskriminačních" zákonů, o sklonu politiků řešit věci současné na úkor věcí budoucích.

Přes značný souhlas mezi obyčejnými Brity, z nichž někteří dokonce začali stávkovat na Powellovu obranu, byl projev většinou oficiálních míst prudce odmítnut jako rozdělující, xenofobní a rasistický. Enoch Powell byl rychle zbaven svého místa ve stínovém kabinetu a zbytek své politické kariéry prožil jako řadový poslanec bez jakéhokoliv vlivu na politické dění. Pro politický establishment následujících desetiletí se Enoch Powell stal prototypem rasisty a lidské zrůdy, na níž je ukazováno jako na původce všeho zla a jejíž názory jsou naprosto nepřijatelné.

Powellova slova tedy nebyla vyslyšena a problémy spojené s přistěhovalectvím do Británie postupně narostly do rozměrů, že si je uvědomilo i mnoho lidí, jejichž názor v čase Powellova proslovu nebyl tak vyhraněný. Heslo "Enoch Powell was right" (Enoch Powell měl pravdu) se postupně stalo synonymem odporu k politické kultuře, ke které žádná zavedená strana nenabízí alternativu a ve které jsou témata Powellova proslovu odbývána několika líbivými slůvky.

 

Svět bude v roce 2019 ušetřen globálního konfliktu

Bude rok 2019 rokem Armagedonu? Odpověď zní - definitivně „ne“. Na konci roku 2018 hrozila potenciální válka a ruský prezident Vladimir Putin dokonce odmítl vyloučit jadernou válku. Na druhou stranu státníci, kteří se zabývají mezinárodní bezpečností, vědí, že jaderné zbraně jsou zbytečné. Slouží k odstrašujícímu účelu, ale nemohou být používány jako útočné zbraně.

Ve skutečnosti k největšímu vystupňování napětí ohledně jaderného konfliktu došlo v loňském roce kvůli Severní Koreji. Ale to už je rozhodně za námi. Severní Korea již není považována za velkou hrozbu pro celosvětovou bezpečnost - ačkoli je dnes zcela jasné, díky satelitním snímkům a jiným zprávám, že tvrzení Pchjongjangu o ukončení testování jaderných zbraní je třeba brát s rezervou. Zmírnění krize se Severní Koreou byl rozhodně nejúspěšnější diplomatický počin prezidenta Trumpa.

Vrátíme-li se zpět k napětí mezi Ruskem a Západem, také si nikdo nemyslí, že by se mělo vystupňovat napětí do takové míry, aby to přivodilo konec světa. Putinovu překvapivou poznámku lze dobře objasnit: V současnosti má především na mysli plánované odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket kratšího a středního doletu z roku 1987. Putin opakovaně varoval, že pokud Spojené státy odstoupí od smlouvy INF, vyvolá to reakci ze strany Ruska.

 

Poslanec se brání a dokládá: Gender je zlo a zhouba. Gymnázium v Blansku Overtonovým oknem?

RADIM FIALA - poslanec dolní komory Parlamentu ČR - se brání obviněním z extremismu ze strany Kavárny a na několika případech ukazuje, kam nás vede prosazování genderové ideologie

V médiích jsem byl napadán za to, že jsem prý lhal o tom, že na Gymnáziu v Blansku dochází k propagaci zvrácené neomarxistické genderové teorie a ideologie.

Pan ředitel Petřík se ale k propagaci této ideologie přihlásil tím, že zveřejnil na stránkách gymnázia dopis ředitele Odboru rovnosti žen a mužů na Úřadu vlády Radana Šafaříka, v němž Šafařík gender podporuje. „Potírání genderových stereotypů je jednou z priorit vyjádřených mj. ve Vládní strategii pro rovnost žen a mužů v ČR na léta 2014 - 2020, jejíž naplňování můj útvar koordinuje,“ píše Šafařík v dopise.

Projekty a příručky

Takže zvrácenou genderovou ideologii nepropaguje pouze ředitel Gymnázia v Blansku, ale k její podpoře se explicitně přihlásila i vláda Andreje Babiše.

K této zrůdnosti se samozřejmě hlásí i naše ministerstvo školství. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve svém projektu „Genderová rovnost na MŠMT“ tuto agendu prosazuje včetně propagace homosexualismu. MŠMT dokonce vydalo Příručku pro genderově citlivé vedení škol či Příručku pro genderově citlivé výchovné poradenství. Takže zvrácenou genderovou ideologii šíří oficiálně i ministerstvo školství.

Není to tedy jen nějaká nevinná recese. Její propagátoři ji často halí do líbivých frází o prosazování rovnosti a boji proti násilí na ženách. Tato teorie, která vychází z neomarxismu, tvrdí, že pohlaví je konstrukt, nikoli biologická danost, a že pohlaví je libovolně měnitelné. Nese to pak důsledky pro ceou společnost. Uvedeme si několik příkladů....

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar