Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Novou mluvou k totalitě: Čím se dnes podobáme 50. letům? Fake news za nacismu a nyní. Teroristé nebo bojovníci za svobodu? Kádrová práce pro 21. století. Místo VB máme elfy. Od věšení cedulek po věšení...

LADISLAV VĚTVIČKA se zamyslel nad tím, co soudruzi v historických cyklech obvykle dělají s naší mateřštinou, aby si usnadnili instalaci totality

Když chcete cosik rozbit, zničit, zlikvidovat, musite dat věcem nove nazvy, kerym nikdo nerozumi. Třeba taci internacionalni socialisti. Potřebovali zničit rolnicku třidu, tak vymysleli nazev kulak.

V Rusku nikdo nevěděl, kdo to ten kulak je, u nas už vubec ni. Nikdy nebyla stanovene, kdo ještě kulakem je a kdo už ni. A tak zatimco sudruh Lenin slovo kulak začal použivat, sudruh Stalin ho zavedl do realne praxe tim, že nařidil provest likvidaci kulaku jako třidy. A protože sudruzi z NKVD nevěděli, kdo to jako ma vlastně přesně byt, tak ukradli pozemky vic jak pěti milionum lidi a poslali je do gulagu. To už dava logiku – kulak patři v gulag.

Je to na světě furt stejne

Sudruh Gottwald nebyl taka svině a pět milionu zemědělcu do taboru napravnych praci neposlal. Prvnim duvodem bylo, že nebylo tolik taboru, druhym duvodem, že nebylo ani tolik kulaku. Kulakem byl označeny každy, kdo vlastnil vic jak 15 hektaru. Až byli zlikvidovani všeci, keři měli vic jak 15 hektaru, byli dolikvidovani ti, keři se jim do te doby smali, že ti druzi su kulaci a oni ještě ne. A tak dopadli všeci stejně, cila bylo dosažene.

Zakladem bylo označit kohosik za kulaka. Bo „vypořadat se se zemědělcem“, to zni blbě. Ale „vypořadat se s kulakem“, to dava logiku a všeci to schvaluju…

 

Létající talíře nad Bajkonurem

Jaký názor máte na UFO? Viděli jste už létající talíře? Rádi bychom vám představili ukázku z knihy, která se právě tímto tématem zabývá.

Dne 19. listopadu 1968 byl systém „částečné orbitální obrany“ s raketami R-36orb, připraven do služby. První pluk, ozbrojený raketami P-36orb, vstoupil do bojové připravenosti na kosmodromu Bajkonur 25. srpna 1969. Velitelem pluku byl jmenován V. Milejev. Pluk se skládal z 18 odpalovacích stanovišť, zkompletovaných do tří bojových komplexů (po 6 raketách v každém komplexu).

Odpalovací sila měla průměr 8,3  a výšku 41,5 m. Vzdálenost mezi odpalovacími sily byla 6 až 10 km. Pluk zůstal jediným zařízením strategických raketových jednotek, vyzbrojeném těmito raketami, jejichž design byl neúspěšný. V letech 1968-1971 nebyl start R-36orb prováděn více než 1 – 2x krát ročně, jen aby se zkontrolovala a udržovala bojová připravenost systému. Dne 8. srpna 1971 se uskutečnilo poslední vypuštění, po částečné orbitální trajektorii. Strategické místo obrany však nikdy není opuštěné. Nad základnu raketového pluku, vybaveného raketami P-36orb, které před čtyřmi lety vytvářely barevné srpky na jihu Ruska, začala létat skutečná UFO!

Voroněj V. Děnisov:

„Když jsme se vraceli z jídelny po obědě, v létě roku 1971 v Leninsku (města u kosmodromu Bajkonur), zastavili jsme se na ústředí jednotky, abychom si promluvili ve štábu, že někdo z naší skupiny důstojníků spatřil UFO, které se třpytilo v slunečních paprscích a vypadalo jako talíř. Zpočátku viselo v nadmořské výšce 2,5 – 3 km nad startovací plochou, pak zamířilo k nám. Viselo nad námi asi 5 minut, pak se otočilo o 80 stupňů a letělo směrem ke středu testovací plochy. Velitel základny, který byl v naší skupině, běžel do centrály k telefonu, aby zavolal velitele testovacího stanoviště: „Letí k nám UFO!“ Velitel odpověděl: „Já to vím, právě mi volali z plochy, že vidí ohnivý objekt, abych to vyřešil. Nemohl jsem však nic rozhodnout….“

 

Deset let po první válce v Gaze: Izrael neustále plánuje používání hrubé vojenské síly

Tento měsíc si připomínáme 10. výročí prvního velkého vojenského útoku na 2 miliony Palestinců v pásmu Gazy. Poté, co se Izrael jednostranně stáhl z Gazy v roce 2005, přeměnil tuto oblast na největší vězení pod širým nebem na Zemi. To, jak Izrael od té doby nakládá s pásmem Gazy, se vyznačuje dvěma typickými znaky - prolhanost a maximálně možná brutalita vůči civilistům.

27. prosince 2008 Izrael zahájil operaci Lité olovo, kdy drtil hustě osídlené území ze vzduchu, moře a pevniny po dobu 22 dnů. Nebyla to válka, ani „asymetrické válčení“, ale jednostranný masakr. Izrael měl 13 mrtvých; v Gaze bylo 1 417 mrtvých, včetně 313 dětí, a přes 5 500 zraněných lidí. Podle jednoho odhadu bylo 83% obětí civilní obyvatelstvo. Izrael prohlašoval, že jednal v sebeobraně a chránil civilisty své země před raketovými útoky hnutí Hamás. Důkazy však ukazují na promyšlenou a trestnou válku agrese. Izrael měl diplomatickou alternativu, ale rozhodl se, že ji bude ignorovat, a uchýlil se k brutální vojenské síle.

V červnu 2008 Egypt zprostředkoval příměří mezi Izraelem a Hamásem, islámským hnutím odporu, které vládne v Gaze. Dohoda vyzvala obě strany, aby ukončily nepřátelství, a požadovala, aby Izrael postupně uvolnil nezákonnou blokádu, kterou uvalil na pásmo Gazy v červnu 2007. Toto příměří fungovalo pozoruhodně dobře - dokud jej Izrael neporušil 4. listopadu útokem, při němž bylo zabito šest bojovníků hnutí Hamás. Průměrně bylo z pásma Gazy na Izrael vypáleno měsíčně 179 raket v první polovině roku 2008, poté počet klesl na 3 rakety v době od června do října.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar