Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

Meditace omlazuje naše buňky a prodlužuje život!

To není žádná esoterická moudrost, nýbrž jednoznačný výsledek dlouhodobých studií renomovaného Massachusettského technologického institutu (Massachusetts Institute of Technology). Že je jóga a meditace pro naše tělo a duši cenným pomocníkem, by nemělo nikoho z nás překvapit. Dnes vás chci informovat o tom, že jóga a meditace může náš život dokonce prokazatelně prodloužit. Toto prodloužení života má zjevně nejen kvantitativní hodnotu, ale také může být dosaženo vyšší kvality života.

Kouzelné slůvko se nazývá „telomeráza“. V zásadě jsou telomery konce na chromozomech, které chrání DNS před poškozením. Jsou zkráceny každým buněčným dělením a toto zkrácení je ještě zesíleno oxidačním stresem. Z tohoto důvodu se s přibývajícím věkem naše telomery zkracují.

Americká profesorka odhalila fenomén

Jak nám dlouhodobé studie massachusettského technologického institutu (MIT) ukazují, jsou dlouhý život a zřejmě dokonce i omlazení možné prostřednictvím meditace. Profesorka Tonya Jocobs a její kolegové nechali své probandy po dobu 3 měsíců meditovat.

Během této doby meditovali denně 6 hodin nebo prováděli jiné meditační praktiky. Vědci zhodnotili aktivitu telomerázy a porovnávali skupiny. Probandi, kteří po dobu tří měsíců meditovali, měli zřetelně zvýšenou aktivitu telomerázy. Kromě toho byly zlepšeny všechny naměřené faktory psychické pohody. Zlepšila se pozornost a pocit smysluplného života. Probandi uvedli, že mají lepší kontrolu nad vlastním životem.

Úroveň neuroticismu se snížila, měřítko pro emocionální labilitu. Ve článku „dlouhé telomery, dlouhý život – buněčná optimalizace pomocí meditace“ Sascha Fast podrobně informuje o neobyčejně významné studii profesorky Tony Jacobs.

 

Václav Klaus mladší -- co dělat?

Politických stran je u nás mnoho, politická scéna je ukázkově roztříštěná. Navíc, historická zkušenost ukazuje, že příprava na minulé války není to pravé ořechové. Než založit další stranu, VKml by možná měl udělat něco jiného.

Žijeme v době, kdy se veřejně diskutuje fakt, že rozdělení na tradiční levici a pravici je neaktuální. Není většího důkazu, než podpora komunistů vládě nejbohatšího kapitalisty. Touto optikou to odpovídá představě ledového kluziště v pekle. Zkrátka trvat na historickém dělení na „pravice-levice“ je stejné, jako dnes v generálním štábu mudrovat nad obnovou Maginotovy linie nebo bunkrů v našem příhraničí.

Dále je asi potřeba se smířit se dvěma fakty:

klasická novinařina (ve smyslu denního tisku) je překonaná, stejně jako doba, kdy mainstream dokázal nezpochybnitelně utvářet veřejné mínění. Vždy se totiž najde nějaký Jouza, který pohotově poukáže na případný dvojí metr nebo přímo lež mainstreamu – ať už odkazem na video nebo jinde zveřejněná, ovšem jinak zamlčovaná, nepohodlná fakta. Manipulační prostor mainstreamu se zkrátka výrazně zmenšil a zmenšuje. "Zlaté časy", kdy bolševik spustil rušičky rádií, příp. napsal bludy do RP a bylo vymalováno, jsou pryč:-). Dnes s nepříjemnými fakty přicházejí "alternativní", "proruská" a já nevím jaká ještě fake-news media, ale nakonec se ukáže, že na každém šprochu pravdy trochu. Mimochodem - víte jaký je rozdíl mezi mainstreamem a těmi alternativními médii? No, rok ... max dva :-).

dnes je doba internetu, což obnáší možnost „okamžitého kontaktu“ s realitou, možnost „okamžitého průzkumu“ názorů, zkrátka nic nebrání např. dílčím internetovým referendům ~ průzkumům. Současná politická elita tímhle směrem nepůjde, protože by bylo černé na bílém, že zastupují pouze sebe a ne voliče, že zkrátka jednají proti vůli většiny svých voličů. Do voleb je relativně daleko, což umožňuje vydiskutovat v dostatečně dlouhém časovém období nejzásadnější otázky. Tady by klidně mohlo být heslo: Zajímejte se o politiku nebo se politika začne zajímat o Vás – o Vaší peněženku, o Vaší svobodu.

 

Plynová princezna Tymošenková se hlásí o slovo. Stane se první ukrajinskou prezidentkou?

Prezidentské volby na Ukrajině

Rozpustila si cop, obklopila se bývalými vojáky a slibuje voličům vyšší penze a levnější plyn. Osmapadesátiletá ukrajinská politička Julije Tymošenková potřetí usiluje o zvolení do prezidentského úřadu. I když jí lidé paradoxně tleskají méně než dříve, její naděje na získání nejvyššího postu v zemi jsou vyšší než v předchozích letech.

Předvolební průzkumy dávají Tymošenkové solidní šance na úspěch. Blonďatá politička považovaná za salamandra ukrajinské politiky, který přežije všechno, se v měřeních voličské přízně přetahuje o postupové místo do druhého rozhodujícího kola prezidentských voleb se současnou hlavou státu Petrem Porošenkem. Vedení v žebříčku 39 uchazečů si necelé dva týdny před zahájením prvního kola voleb udržuje populistický komik Volodymyr Zelenskij.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar