Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Sumer: Záhada sošek reptiloidů

couple 731890 1280 300x200

Podle dávných mýtů bylo lidstvo stvořeno bohy mezi Tigridem a Eufratem, právě tam, kde byl kdysi i Sumer. V této požehnané krajině existuje spousta záhad.

Odkud přišli Sumerové a kdo byli, ví bůh. Toto území bylo ale obydlené již před Sumery. Civilizace, která se tam před nimi zformovala, zanechala po sobě množství velmi zajímavých artefaktů a mezi nimi se vyskytovaly i sošky. Ohledně těchto figurek z archeologické lokality Tell al-Ubajd vedou dodnes vědci a milovníci starožitností urputné spory…

Sumer – Z kamene a z hlíny

Nálezy sošek, nejsou pro archeology ničím neobvyklým. První antropomorfní figurky známe již z paleolitu, tzv. paleolitické venuše, sošky žen s mohutnými ňadry a boky, což mělo naznačovat hlavní úlohu ženy v prvobytně-pospolné společnosti a byly symbolem plodnosti.

Uběhla tisíciletí a venuše byly vystřídány soškami vládců a bohů. V Mezopotámii se lidé usadili již v raných dobách. Objevila se první města a svatyně, kde naši předkové vykonávali obřady k zajištění úrody a odvrácení pohrom.

U obětních oltářů byly umístěny kamenné sošky bohů, kterým byl zasvěcen. Pozemští vládci byli také zvěčněni, patřili k bohům, protože vykonávali jejich „úřad“ na zemi a dokonce i přijímali jejich božská jména. Obvykle měli bohové i vládci těla a obličeje lidské, ale ne vždy…

Léčivé milování

people 2588172 1280 300x200

Existuje jedno lidové rčení: „Milování je lékem chudých„. Také taoistická tradice přiznává milování tělesné léčivé účinky, kromě toho jej však považuje za možnost povznesení duše. Taktéž mnoho jiných východních duchovních cest transformovalo milování v opravdové umění.

Přitom se v dnešní době někteří lékaři shodují v názoru, že soulož může vést až k vyčerpanosti a psychické neřesti. Jak je možný tento názorový rozdíl? Co působí léčivě a co vyčerpává? Které složky sexuálního aktu dávají takové potěšení, že po něm téměř všichni touží, a co způsobuje frustraci, potlačování a nespokojenost?

Milování bez ejakulace?

V knihách, filmech a jinde se dnes můžeme dozvědět, že odpovědí na všechny tyto otázky je milování se s plnou kontrolou sexuálního potenciálu. Je to čerstvý vítr volně proudící v oblasti sexuality.

Znamená to zapojit se plně do erotické, sexuální a milostné aktivity, při níž se sleduje naprostá kontrola či potlačení sexuální funkce tím, že je vykonávána inteligentně. V zásadě se sleduje plné oddělení orgasmu od ejakulace. Ejakulace je dovolena, jen když pár sleduje plodivé cíle a snaží se počít dítě.

Plná kontrola sexuálního potenciálu předpokládá pohlavní styk bez ejakulace, ale s možností dosažení neomezeného počtu orgasmů u obou milenců (současně či zvlášť).Tento způsob prožívání pohlavního aktu tak nekončí ejakulací u muže a explozivním vybitím tvořivého, specifického potenciálu u ženy.

Plná kontrola sexuálního potenciálu je vyšší formou erotiky, jež umožňuje biologickou přeměnu tvůrčího sexuálního potenciálu na vyšší formy vitální, psychické, mentální, duchovní energie, což podmiňuje vznik určitých procesů směřujících k vnitřnímu povznesení diky jemným procesům transmutace a sublimace energie.

Obrovské uvolnění energie

Transmutace je přeměna jednoho chemického prvku v druhý přeskupením atomů, kterou provází obrovské uvolnění energie. K té dochází přirozeným radioaktivním rozpadem či jadernou reakcí, jež jsou možné za určitých podmínek dokonce i v oblasti biologické při malých teplotách.

 

Přírodní antikoncepce. Rady starých Číňanů a moudrých Indiánek

Pokud máte partnera, který není schopen či ochoten brát na plodné dny své ženy ohled, jsou samozřejmě i další možnosti antikoncepce v přírodní podobě. I naše babičky a jejich babičky, které nebraly „pilulku“, věděly, že existují byliny, poměrně spolehlivě potlačující plodnost. Některé byliny, dnes běžně dostupné, však samozřejmě neznaly, ačkoli je znaly jistě jejich „exotické“ protějšky: příkladem za všechny je indická nimba (neem).

Indická Nimba

Ta má podle mnoha uživatelek spolehlivý antikoncepční účinek a její efekt na plodnost je dokonce tak veliký, že se nesmí užívat v těhotenství, neboť by mohla způsobit potrat.  Kromě toho je velmi zdravá, působí jako přírodní antibiotikum a antimykotikum.V Indii ji ovšem užívali coby antikoncepční prostředek především muži – o čemž si zřejmě v Čechách můžeme nechat zatím jen zdát.

Podobných prostředků je mnoho. Historicky je zajímavé třeba granátové jablko a velmi dobře odzkoušená je „divoká mrkev“ (mrkev obecná, Daucus Carota), která se dá aplikovat ve formě tinktury, či prostého žvýkání semen. Nechutná bůhvíjak, ale uživatelky si její účinky pochvalují.

Žijeme v době, v níž je naprosto běžné, že žena na drobné zdravotní či estetické problémy, či prostě „jen tak,“ dostane „pilulky“ – chemickou hormonální antikoncepci. Ta samozřejmě zdravotní problémy neřeší. Naopak, vyrábí (i u zdravých žen) problémy další a mnohem závažnější. Mezi seznam nepříjemných „vedlejších“ účinků patří bohužel i ten zcela fatální – smrt. Přitom existuje celá řada přírodních cest, jak si velmi spolehlivě naplánovat rodinu bez chemie.

Málokdo by asi předal cizinci na ulici klíče od domu nebo klíčky od auta, jen proto, že ho dotyčný ujistí, že s jeho majetkem bude zacházet lépe a pro něj samého to bude pohodlnější. Přesto se něco velmi podobného v masovém měřítku kolem nás běžně děje. V České republice žije přes dva miliony žen, které jsou ochotné předat „dálkové ovládání“ od svého těla „majitelům klíčů“ – tedy těm, kteří vyrábějí hormonální a jiné průmyslové formy antikoncepce. Často ani nevědí, že to činí, či co vlastně činí, neboť žijí v uměle udržované iluzi, že jiná varianta neexistuje.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar