Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Sedm mudrců, U-Anna Adapa, Óannés

sumer-10

Kromě jmen nejstarších legendárních panovníků, která jsou známá především z tzv. „Sumersko královského seznamu“, jenž podává svědectví o přehledu dynastií panujících v různých mezopotamských městech od nejstarších časů, „když království sestoupilo z nebes“ až do doby vládců III. Dynastie z Uru a I. Dynastie z Isinu (21.-19. stol.př.kr.) se mytologicko-historické tradici dochovala i jména tzv. mudrců, jež Sumerové označovali jménem abgal a Babyloňané a Asyřané výrazem apkallu, který je zřejmou výpůjčkou ze sumerštiny. Na rozdíl od seznamu vládců, včetně oněch vládců legendárních časů před potopou jež vznikly na počátku 2. tis.př.n.l., jsou texty zaznamenávající mudrcovskou tradici poměrně pozdní. Dochovali se v podobě fragmentů pocházejících z Ninive, Aššuru a Uruku z období 1000 př.n.l.

Rituály

Vetšinou se jednalo o úvodní zaklínání a rituály nesoucí název Bít méseri. Dům rituálního odloučení (uzavření) obsahující smírné rituály související s rituálem královským. Toto úvodní zaklínání se obrací k postavám sedmi mudrců, jejichž obrazy (v podobě sošek nebou kreseb mužů oděných do rybí kůže opatřené ještě rybí hlavou) sehrávali ochrannou úlohu.

Po jménech sedmi mudrců, kteří náleželi předpotopním časům, následují jména čtyř mudrců z časů po potopě a měli vztah k důležitým mezopotamským městům: Uruku a jeho vládci Emme(r)karovi, Kiši, Adabu a Uru s druhým panovníkem jeho tzv. třetí dynastie Šulgim (2094-2047 př.n.l.)

 

Valery Uvarov: MECHANIZMUS NÁKAZY NEGATÍVNOU VIBRÁCIOU 2

Bojisko sa posunulo z fyzickej do energetickej úrovne. Výhodou takejto vojny je, že ľudia tomu nerozumeli a ani len netušili, čo sa s nimi deje, stávajúc sa kontrolovanou súčasťou globálneho manipulačného procesu. Postupne sa im biela stala čiernou a čierna bielou. Bola tu zámena základných pojmov a hodnôt.

V Egypte bolo miesto, kde sa negatívne energie strachu aktívne používali. Abú Guráb – chrám boha slnka Ra (pozn. red. Jedná sa o vysoko úpadkové obdobie mnohotisícročných dejín starovekého Egypta, ktoré s pôvodnou duchovnou veľkosťou predynastického Egypta nemožno spájať). Rituálne obete vykonávané v chráme sú živým príkladom nahradenia konceptov, kde sa Ra zo Stvoriteľa vesmíru a všetkých vecí, stal podľa vôle kňazov bohom dosiahnuteľným iba pomocou energie, ktorú človek vysielal pred a v čase sakrálnej smrti.

Abú Guráb, rekonštrukcia

Aby dosiahli maximálny účinok, v štádiu stavby chrámu bol pri výrobe oltára a obetných misiek na zber krvi použitý špecifický minerál (alabaster), ktorý je schopný akumulovať a posilňovať energetický impulz

 

Nová území, ovládaná organizací Daeš

Osvobození zóny, kterou spravuje Daeš jako stát, neznamená konec této džihádistické organizace. Skutečně, jelikož je organizace Daeš výtvorem zpravodajských služeb NATO, představuje ideologii, která mobilizuje džihádisty a může ji přežít.

Al-Káida byla pomocnou armádou NATO - viděli jsme, jak bojují v Afghánistánu, poté v Bosně a Hercegovině a nakonec v Iráku, Libyi a Sýrii. Jejich hlavní operace byly válečné činy (pod velením „mudžáhida“, „Arabské ligy“ a dalších), a případně také teroristické operace, které byly otevřenější, jako byly ty v Londýně nebo Madridu.

Usáma bin Ládin, oficiálně vedený jako veřejný nepřítel číslo jedna, žil ve skutečnosti v Ázerbájdžánu pod americkou ochranou, jak odhalil whistleblower (oznamovatel) z FBI.

Nezapomeňme také na to, že Al-Káida nikdy netvrdila o útocích z 11. září v New Yorku, že by Usáma bin Ládin prohlásil, že do nich není zapletený; a že pravost videa, na němž popřel své původní tvrzení, ověřoval pouze jeho zaměstnavatel, Pentagon, jenže nezávislí odborníci prohlásili, že je falešné.

Zatímco Usáma bin Ládin zemřel patrně již v prosinci 2001, podle pákistánských úřadů a zástupců MI6, kteří se zúčastnili jeho pohřbu, ho několik jedinců zastupovalo až do roku 2011, kdy Spojené státy předstíraly, že ho zavraždily, aniž kdy ukázaly jeho mrtvolu.

Oficiální smrt Usámy bin Ládina umožnila jiný pohled na džihádisty coby bojovníky, které svedl jejich zlý vůdce na scestí, což zase umožnilo NATO využít podporu Al-Káidy zcela otevřeně v Libyi a Sýrii, stejně jako to aliance udělala v Bosně a Hercegovině.

 

 

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar