Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Pád Sociální demokracie

Možná se jeví ztráta hlasů ČSSD jako záhadná. Vyjádření jejích vůdců nenapovídá, že by byli schopni skutečnou příčinu postihnout. To vše je jen signálem nepochopení nové situace, která v našem životním prostoru vzniká.

Stará dělnická strana s bohatou historií a se zřetelným podílem na naší historické realitě, ztrácí prestiž. Je to jako vždy: změnilo se prostředí, ideály zestárly a jejich použitelnost se snížila. Najednou, zvláště pro mladé lidi, začne mluvit nesrozumitelně. Problémy, které by měla řešit, neřeší, řeší prkotiny a nesmysly. Nepomáhá slibovat nemožné svému elektorátu a spoléhat na zářivou sílu osobností. Osobnost, pokud nemá co říci, je jen figura, která se brzy okouká. Musí být téma. Témata jsou, ale ČSSD se jich neujímá. Proč?

 

Zakázaná historie lidstva skrývá odpověď na "chybějící článek" (1.díl)

 

Je to asi nejsložitější hádanka všech věků, časová osa, přivádějící některé z dnešních největších dogmat (ať už vědeckých nebo teologických) do vzájemné a neúprosné války. Historie lidské civilizace a evoluce. Většina z nich by dnes vyvrátila křesťanský příběh Genesis, považujíc ho za smyšlené podobenství, zahalené fantazií a nesmysly.

Neslavní zastánci Teorie evoluce nebo přirozeného výběru, jako je Richard Dawkins, se snaží o diskreditaci teorie kreacionismu, i když se opírají o vědecký evolucionismus, pro který chybí dostatek informací, vysvětlujících náš skok z Homo-erectus (naši lidoopovití předci) k Homo-sapiens (moderní člověk). Chybějící článek – náš největší hlavolam.

Alternativní teorie

Anunnaki

V dnešní době existuje mnoho alternativních teorií, které vysvětlují rychlou evoluci lidstva. Za nejkontroverznější z nich by se dala považovat asi teorie paleoastronautiky. Tato teorie zavádí badatele zpět do blízkovýchodní starobylé Mezopotámie, kolébky civilizace. Tabulky se sumerským klínovým písmem, objevené v 17. století, nám umožňují nové pochopení naší historie. Tato zapomenutá znalost si pomalu nachází svou cestu k lidem a začíná se objevovat ve vysílání televizních stanic History a Discovery Channels. Rozluštění tohoto komplikovaného jazyka trvalo archeologům několik desetiletí, avšak dnes již můžeme naštěstí toto prastaré písmo ukázat široké veřejnosti.

Navštívily ve starověku Zemi mimozemské bytosti, které „založily“ současné lidstvo?

 

Měnová reforma 1953: Jak komunisté zlikvidovali vyšší střední třídu, živnostníky i podnikatele

Měnová reforma 1953: Jak komunisté zlikvidovali vyšší střední třídu, živnostníky i podnikatele

V sobotu 30. května 1953 v 17:00 hodin ve většině obchodů Československa stahovali zaměstnanci rolety. Únavu z nekonečných front posledních dnů zvyšovaly konflikty s kupujícími při jejich snaze vykoupit produkty s co nejdelší trvanlivostí i šíří využití. Platilo to pro obchodní domy i malé provozovny bez ohledu na sortiment a nákupní horečka se den ode dne hrotila se zvyšující se šeptandou o blížící se měnové reformě. Ta přišla záhy. Loupež, jež vrátila zemi o mnoho let zpět, milionům lidí vzala úspory a tisícům celoživotní existenci, se odehrála 1. června 1953.

Prodej zboží po měnové reformě v Československu. Prodej zboží po měnové reformě v Československu. Prodej zboží po měnové reformě v Československu.

Hysterie zhoršovala již roky trvající katastrofální situaci na trhu spotřebního zboží, limitovanou od roku 1939 (!) přídělovým systémem. Ani osm let po válce nebyl komunistický režim schopen nabídnout zvyšující se kupní síle obyvatelstva možnost ji uplatnit. Ekonomika sice rostla, ale díky sovětskému diktátu a zapojení země mezi sovětské gubernie byla zničena předválečná rozvinutá struktura lehkého průmyslu. Hlavní síla až 32 procent výroby produkovala jen armádní techniku a 50 procent investic bylo určeno na rozvoj těžkého strojírenství v přípravě na třetí světovou válku, kterou Sovětský svaz plánoval. Vnitřní ekonomická krize tedy měla dvě řešení: změnit strukturu hospodářství a nabídnout občanům možnost utratit jejich peníze za zboží, po kterém toužili a které na trhu nebylo. To bylo ale v rozporu s cíli Velkého bratra. Druhou cestou, jak vyrovnat přebývající peníze občanstva versus chybějící zboží státu, bylo peníze občanům prostě ukrást. Řízená státní loupež se odehrála 1. června 1953.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar