Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Jidáš: padouch nebo osvícený hrdina?

Biblické příběhy nového zákona nám tvrdí, že Jidáš Iškariotský byl zápornou postavou – zrádcem, který zapříčinil ukřižování Ježíše. Patřil mezi 12 nejbližších přátel, které Ježíše provázeli a kteří byli jeho duchovními žáky.

Evangelia zahrnutá do Bible opakovaně naznačují, že Jidáš byl zrádcem

Označení ten, který ho měl zradit se vyskytuje opakovaně v Janově evangeliu. Naproti tomu seznamy Dvanácti apoštolů mluví o zradě jako o faktu, ke kterému již došlo: Jidáš Iškariotský, který ho pak zradil, tak jak to říká Marek, Matouš a Lukáš mají rovnocenné výrazy. V každém případě je opakovaně jmenován jedním z Dvanácti nebo z počtu Dvanácti. Ježíš dokonce dvakrát, když mluví k apoštolům, právě o něm říká: „jeden z vás“.

 

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická – a není to lepek ani šlechtění

Zmatení rodiče se diví, proč u jejich dětí někdy nastane autoimunní reakce po konzumaci pečiva a jindy ne. Důvodem je skutečnost, že není pšenice jako pšenice, a dokonce to nesouvisí s tím, o jaký druh pšenice se jedná, ani to, zda obsahuje lepek nebo ne. Problém tkví v něčem úplně jiném.

Příběhy jsou už příliš časté, než abychom je mohli ignorovat

Já sama jsem se dlouho divila, proč u nás doma může můj manžel jíst mnou připravené pečivo, ale když sní v restauraci jediný rohlík, mívá zažívací potíže.

Se pšenicí, o které široká veřejnost neví téměř nic, očividně něco není v pořádku.

Problém sahá daleko za pojmy „organická“ či „neorganická“, „lepek“ či „hybridní pšenice“.

To z toho důvodu, že tatáž běžná pšenice nevyvolává žádné symptomy u osob, které konzumují pšeničné výrobky v jiných městech, zemích či v rozdílných částech světa.

[...]

Co se tedy stalo s pšenicí?

Poměrně dlouhou dobu jsem měla podezření, že pšenice hlavně z USA je nepochybně geneticky modifikovaná.

Stále častěji se však objevuje i v jiných zemích, dokonce i tam, kde není pěstování GM povoleno. Zodpovědné jsou za to exporty, ať už přímo pšenice nebo mouky, případně výrobků z ní.

Geneticky modifikovaná pšenice, která se nenápadně vkradla do potravinářského průmyslu, se zdála být jediným smysluplným vysvětlením různých zkušeností, o kterých jsem slyšela.

Přemýšlela jsem, že příčinou nemůže být lepek či hybridní pšenice, protože lepek i hybridní pšenice se konzumovaly už tisíce let.

Jednoduše nedávalo smysl, aby toto bylo důvodem, proč má najednou za posledních 5-10 let tolik lidí obecně problémy s lepkem a konzumací pšeničných výrobků.

Skutečná příčina toxicity pšenice

Konečně jsem přišla na odpověď, když jsem byla na večeři s jedním známým, který má velmi dobré zkušenosti s procesem zpracování pšenice.

Začala jsem sama zkoumat problematiku pšenice, a zcela upřímně, z mých zjištění jsem zůstala šokovaná.

Dobrou zprávou je, že důvodem, proč se stala pšenice v poslední době tak toxickou, není její genetická modifikace, jak jsem se původně obávala (díky bohu!).

Ale špatnou zprávou je, že problém spočívá ve způsobu žně pšenice běžnými zemědělci.

Předtím, než si to přečtete, bych vám radila si raději sednout. Zažila jsem lidi, kteří se po vyslechnutí informací o sklizni pšenice rozplakali hrůzou.

[...]

 

Čeho máte dost?

Každý přímý účastník poslední demonstrace na Václavském náměstí vám jistě rád potvrdí, že to pro něj byl nezapomenutelný zážitek, s nebývalou mírou sounáležitosti a sdílené pospolitosti. Je hodně lidí, kteří toho mají dost. A čeho vlastně máme dost? Toho, jak Babiš podvádí, lže, jak nám vyhrožuje, jak se nám směje do obličeje, jak si hrabe pod sebe, jak vlastně uchvátil celý stát, a ještě si tam se Zemanem drze dosadili tu jejich Benešovou? Ano, toho jistě máme všichni dost, ale to je jen viditelná fasáda celého komplexů příčin, jevů a souvislostí, kterých bychom skutečně měli mít dost.

Naše demokracie se blíží do kristových let. Nejvyšší čas, aby již dospěla a převzala za sebe sama plnohodnotnou odpovědnost, což se týká každého z nás. Babiš je symbolem kontinuity s bývalým režimem. Jak jinak chápat kariérního komunistu, spolupracovníka StB a přímo ukázkového východoevropského posttotalitního oligarchu, který se vydrápal podvodně k moci, u níž ho drží česká rarita, a sice komunistická strana, kterou jsme si nechali jako normalizační relikt i v parlamentu.

A to není vše. Náš prezident se netají svou náklonností k Rusku a Číně, dokonce vystupuje jako agilní agent cizích mocností. Jeho předchůdce se k tomuto půdorysu hlásí v posledních letech také, a navíc jezdí řečnit na srazy evropských ultranacionalistů a agresivně brojí proti Evropě. Jemu srdci je nyní nejbližší Okamurova parta. Ruská hybridní válka a čínské vlivové aktivity v českém prostředí rezonují tak, že už mají východní říše pocit, že ČR mohou považovat za své dobyté území. Schválně se někdy překonejte a zkuste si otevřít diskuse pod články na Novinkách.cz či na Parlamentních listech. Budete zírat. Jsou to všechno jen dílka ze známé leningradské trollí farmy, nebo marketingové tsunami z Chodova či autentická ventilace závislých nenávistníků? Asi všechno dohromady. I tady na vás dýchne normalizační duch, koncentrované zlo.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar